44 Iemesli kādēļ skriet ir vairāk kā lieliski !
Tev nav jāmeklē motivācija, lai ietu skriet. Lūk, ir iespēja smelties no dažiem ieteikumiem, lai Tu tūdaļ noliktu TV pultis tālāk no sevis, paceltu savu pēcpusi no iesildītā klubkrēsla un žigli meklētu savus sporta apavus un skrietu !
1. Ložu izturīgi kauli. Samazini risku vecumdienās cīnīties ar osteoporozi par vismaz 40%. Kā ? Vidēji 3x nedēļā, vieglā solī, noskrienot vismaz 15 min.
2. Atvadies no “tauku mētelīša”. Vidusmēra cilvēkam, 30 min. braucot ar riteni tiek sadedzinātas 277 kalorijas, spēlējot tenisu 275 kalorijas, bet skrienot 391 kaloriju. Nepārprotami, skrienot Tu dedzini kalorijas par 40 % ātrāk kā darot ko citu.!
3. Sasniedz mērķi. Lielākā daļa skrējēju izvirza sev mērķus, vai tā būtu noteikta distance treniņā, vai liekais svars utt. Citi skrien, lai izlādētu stresu un relaksētos. Arī Tu vari izvirzīt savām spējām adekvātu mērķi un sasniegt to, tādējādi uzlabot garastāvokli, vai celt pašapziņu.
4. Skriešana ir viss sezonas fiziskā aktivitāte. Nav nekādu attaisnojumu, lai neietu skriet pa lietu, sniegu, vai mežonīgu karstumu tas nav pat šķērslis, tas ir izaicinājums TEV !
5. Jūties L-a-i-m-ī-g-s ! Viegls vai vidēji smags skrējiens veicina dažādu hormonu veidošanos un viens no tiem ir endorfīns. Šis hormons veicina laimi un labsajūtu Tavā ķermenī.
6. Atver acis. Katru rītu ceļoties agrāk par sava ciemata, vai pilsētas iedzīvotājiem Tev ir iespēja redzēt pasakainus saullēktus, izbaudīt klusumu, vai pirmajam iemēģināt svaigu tīru sniegu. Tev ir iespēja redzēt lietas citās krasās.
7. Aizmirsti par miega (precīzāk bezmiega ) problēmām. Bezmiega slimnieku grupai veica eksperimentu. Grupa katru otro dienu veica vieglu 20- 30 min. skrējienu. Rezultāti- uz pusi samazinājās aizmigšanai nepieciešamais laiks, produktīvāks, vismaz par stundu ilgāks miegs.
8. Medaļas, tas tomēr ir lieliski. Ne jau tikai olimpieši izcīna medaļas. Katram savs sasniegtais finišs, vai gatavošanās process ir gandarījums. Arī suvenīra medaļa ir rādītājs tam, ko spēj paveikt, pusmaratons, maratons. Berlīnes, Tokijas, Tbilisi skrējieni būs, ko parādīt draugiem !
9. Sportiski cilvēki vienmēr var atļauties vairāk. Parasti ārsts Tev neieteiks ogļhidrātiem un sāļiem bagātu uzturu. Pirms sacensībām, lai izvairītos no organisma atūdeņošanās, vai ogļhidrātu trūkuma, Tu vari atļauties vairāk.
10. Arī tava gremošanas sistēma retāk vēlēsies pateikt Tev visu ko par Tevi domā. Aktīvāks Tu pats, arī tavs ķermenis, gremošanas sistēma. Tā ātrāk sagremos pārtiku, efektīvāk uzņems šūnās ūdeni. “ķermeņa lejas daļa jutīsies brīvāk.
11. Turies tālāk no ārstiem. Smagu fizisku slodžu laikā norūdās arī Tava imūnsistēma. Šūnas kļūst aktīvākas un spēj daudz efektīvāk cīnīties pret baktērijām utt. Tie, kuri piecas dienas nedēļā skrien vidēji 15- 20 min. slimo uz pusi mazāk kā ar AČD (alus, čipsi, dīvāns) sindromu sirgstošie.
12. Iegansts patīkamai, aizraujošai nodarbei. Ceļot apkārt pasaulei. Parīzes, Čikāgas un citi lielie maratonu maršruti parasti tiek veidoti tā, lai dalībnieki pēc iespējas vairāk iepazītu pilsētu. Izvēlies maratonu sev interesējošā kontinentā un apvieno lietderīgo ar patīkamo.
13. Sarežģītas lietošanas instrukcijas, ekipējums? Ja vari iet, vari skriet. Skriešana ir pats pirmatnējākais instinkts un tam nevajag pamācības. Tavs ķermenis pats kustas. Tas ir vienkārši!
14. Saudzē motoru! Skriešana samazina sirds asinsvadu slimību risku vismaz par 50 %.
15. Stundas, minūtes, sekundes Tavi sabiedrotie. Cilvēks pēc skrējiena dienas gaitā ir aktīvāks, možāks, dzīvāks. Arī laika plānošanas ziņā krietni precīzāks un uzticamāks. Pareizi saplānojot un produktīvi strādājot paveiksi daudz vairāk un visam atliks laika.
16. Skrienot Tu apgādā savu ķermeni, tai skaitā arī smadzenes, ar krietnu devu skābekļa, kas liek tavām smadzenēm un neironiem darboties aktīvāk. Arī pašā skriešanas procesā bieži vien rodas ģeniālas idejas un risinājumi.
17. Domā ātrāk. Uzlabojot sirds asinsvadu sistēmas darbību par 5%, uzlabojas arī Tavas mentālās spējas, līdz pat 15%.
18. Esi pārcilvēks. Lai arī ko Tu darītu no skriešanas Tev neaizbēgt. Motobraucēji, slēpotāji, bokseri, riteņbraucēji ikviens no viņiem, lai uzlabotu savu sportisko formu skrien!
19. Augšup pret lieko svaru. Atrodi savā pilsētā kādu kalnu, vai pauguru, iekļauj to savā treniņ programmā un dedzini kalorijas par 40 %( vismaz 10% stāvums) vairāk kā skrienot pa līdzenumu. Izmanto trepes. Cik ilgi parasti gaidi liftu? Vēl jāgaida, kamēr piestāj vairākos stāvos utt. Iespējams, kāpjot pa trepēm nemaz tik lielas pūles un laiku nepazaudēsi, bet kalorijas gan !
20. Mainies iekšēji. Miljoniem skrējēju pasaulē pateicoties skriešanai ir kardināli mainījuši savu dzīvesveidu pozitīvā virzienā. Ne tikai kļūstot veselīgākiem, izturīgākiem gudrākiem, bet, kas ir vēl svarīgāk, garīgākiem. Skrienot daudz domājam, filozofējam par to, kas ir dzīvē svarīgs. Liela daļa maratonu dalībnieku ziedo dažādiem labdarības fondiem. Sajūti arī Tu šo prieku palīdzēt. Londonas Flora Maratons ir rekordists ar 40 milj. mārciņu ziedojumiem.
21. Uzlabo savu sniegumu gultā. Vīriešu kārtas pārstāvji, kuri regulāri skrien uzrāda līdzvērtīgu sniegumu kā 2-5 gadus jaunāki neskrējēji. Vīriešiem pēc 50 regulāri nedēļā noskrienot vismaz 3h samazinās impotences risks vismaz par 30 %. Savukārt sievietes var aizkavēt menopauzi līdz pat 5 gadiem.
22. Skriešana var likt Tev atteikties no dažādām atkarībām, nelietderīga laika tērēšanas. Vienā no variantiem tam vienkārši neatliek laika, bet labākajā variantā sāc vairāk domāt par savu ķermeni. Mazāk pīpēsi, lietosi alkoholu, skatīsies TV. Vairāk svaiga gaisa, laika ģimenei utt.
23. Ar skriešanu pret garlaicību. Reizēm pastaigas ar suni, vai akūta nepieciešamība doties uz veikalu pēc piena, baltmaizes, vai tualetes papīra ir tik kaitinošas. Apvieno to ar treniņu. Ar vienu šāvienu divi zaķi. Veiksmīgs treniņš un paveikts nepieciešamais.
24. Iedvesmojošs aromāts... Esi lasījis par pareizu apavu izvēli? Sarunas starp sportistiem par viņu pieredzi ar apaviem to kopšanu, par to cik ,kuram ir uzticami pāri ar apaviem un cik ar ,kuru pāri ir noskriets, ar kuriem ir vislabāk? Vēlies iesaistīties arī tu? Ko tad vēl gaidi ?
25. Kā es varēju nezināt? Tu domā, ka zini katru ielu, mazo meža taku, otru pilsētas galu, vai attālāku ciematu? Ir tik lieliski, ka vari katru dienu atrast, ko jaunu savā apkārtnē. Iedomājies cik vēl Tu varētu atklāt, vai tas nav aizraujoši?
26. TĀ diena ir klāt! Sākas laika atskaite līdz startam. Mandrāža, adrenalīns tā īpašā sajūta, kad paklani galvu savam konkurentam. No malas neviens nepamana, bet tā ir cieņas izrādīšana, reizē arī jauns izaicinājums, lai gan abiem no jums tā būs jauna pieredze, sevis izzināšana. Sajūtas... Ir vērts to piedzīvot.
27. Tavs iekšējais GPS un bioloģiskais pulkstenis. Ko darīt pēc gara pārlidojuma, ceļojuma, vai esot komandējumā jaunā pilsētā. Vislabākais veids, kā iepazīt jaunu pilsētu ir izskriet pāris kvartālus un apjaust, kur atrodies, kas ir apkārt Tavam hotelim. Pēc fiziskām aktivitātēm Tavs ķermenis daudz ātrāk aklimatizējas jaunām laika zonām. Protams, tas Tevi arī lieliski atsvaidzinās.
28. Elastība. Var mainīties dzīves apstākļi, dzīvesvietas, darbs, ģimenes stāvoklis, bet skriet Tu vari jebkur, jebkā, jebkad. Vari kādu laiku skriet mazāk, vai vairāk, Tev vajag tikai Tavas sporta kurpes un treniņtērpu.
29. Neviens Tevi nepiekrāps, ja nu vienīgi pats sevi. Tieši tik, cik sevī būsi “ielicis” stundas, kilometrus utt. attiecīgs būs arī rezultāts.
30. Skrējēju klubi Tavas dzīvības apdrošināšana. Tiem, kuri aktīvi iesaistījušies kādā no klubiem, kuri apvieno skriešanas entuziastus ir par 60 % lielāka iespēja dzīvot ilgāk un kvalitatīvāk. Regulāra komunicēšana, sabiedrisks dzīvesveids un lieliski draugi samazina Tavu asinsspiedienu, uzlabo imunsistēmu.
31. Skalpelis, celulīta brīnumzāles. Tas viss ir lieki, regulāri skrienot par to pārliecināsies. Cilvēki skrien, svīst, izdalot visu nederīgo, kas sakrājies Tavā ķermenī. Skrienot Tu aktivizē endorfīna sintēzi, vairāk smaidi un pievilcīgāks topi!
32. Elpo droši. Pieaudzis cilvēks, skrienot uzņem 10x vairāk skābekli kā sēžot pie TV. Tas nozīmē Tu nodarbini savu elpošanas sistēmu un trenē to. Tādēļ tiem, kuri regulāri skrien, veicot ikdienišķus darbus jāpiepūlas daudz mazāk.
33. Izvēloties skriet Tu jau atturi sevi palikt mājās un izmisīgi okšķerēt pa ledusskapi. Arī pēc 30 min. skrējiena Tavs ķermenis turpina dedzināt kalorijas vismaz tieši tik pat ilgu laiku.
34. Esi dzirdējis savu kolēģus, treniņ partnerus sakām “Personīgais” ! Jā, kas gan var būt labāks par to. Izvirzīt mērķi un sasniegt to.
35. Visas ģimenes aizraušanās. Kādēļ gan neiesaistīt ikvienu ģimenes locekli, sākot no bērniem un sievas līdz sievasmātei un saviem vecākiem? Ikviens var piedalīties. Varbūt Tavi vecāki, sieva, vai bērni var tevi atbalstīt, uzmundrināt no malas. Iespējams, vecvecāki var skriet kopā ar mazmeitu, vai mazdēlu. Varbūt met izaicinājumu savam dēlam, vai mamma saderēt ar meitu, kura stiprāka?
36. Veicot eksperimentu ar 2400 identiskiem dvīņu pāriem, kuros viens no pāra regulāri, 3x nedēļā noskrien vidēji 15 min. atklājās interesants fakts. Proti, skrienošie dvīņi, pēc bioloģiskā vecuma bija vidēji pat deviņus gadus jaunāki, par savu otru “neskrienošo” dvīni!
37. Dzelžaina disciplīna. Regulāri plānojot savus treniņus, maršrutus, rakstot treniņu dienasgrāmatu Tu ļoti labi aptver un saproti cik nozīmīga loma ir Tavai pašdisciplīnai.
38. Finišā beidzamais, bet ar smaidu sejā un aplausiem no līdzjutējiem. Kurā sporta pasākumā Tevi atbalstīs vēl siltāk kā maratona skrējienā? Arī Tev būs sajūta “Ehh Es to paveicu, ha!”.
39. Izmēram nav nozīmes. Šajā gadījumā te nav vietas piebildēm, epitetiem, viedokļiem. Skriet var visi. Resni, tievi, gari, īsi, plati utt. Skriet ir daudz modernāk un saprātīgāk, kā sēdēt un vīpsnāt par citiem.
40. Darbā papildus slodze, niķojas mašīna, dēlam skolā ķibeles. Tevī ir miers, jo no rīta bija vieglais skrējiens dzestrā gaisā, vērojot austam sārto sauli, kas sagatavo dienas pārbaudījumiem.. Vakarā blieziens pa peļķēm un dubļiem, pēc kura esi izlādējis visu, kas dienā sakrājies.
41. Novērtē dabu, esi daļa no zaļa. Skrienot Tev nepieciešams svaigs gaiss. Vēlies dzert tīru ūdeni. Sajust mīksto sūnu skrienot pa meža takām. Tālumā pamanīt aizlēkšojam stirnu baru, vai mūkam lapsu. Mēs skrējēji esam PAR tīru dabu, pievienojies kustībai.
42. Domā par mazo. Sievietes, kuras pirms grūtniecības, vai grūtniecības laikā skrien, daudz vieglāk pavada grūtniecības laiku un ir daudz mazāk komplikāciju. Ātrāka atjaunošanās pēc dzemdībām.
43. Izbaudi pasauli asāk! Vai zini kā smaržo viens un tas pats banāns pirms skrējiena un pēc skrējiena? Kādas ir sajūtas pēc masāžas parastā dienā un pēc pieveikta skrējiena, sacīkstēm? Protams, pēc skrējiena Tu jūti smaržas daudz asāk un daudz vērtīgāk novērtē masāžu. Arī citu lietu redzējums Tev ir plašāks, asāks, jūtīgāks.
Ir tik daudz priekšrocību izvēloties iet skriet attiecībā pret AČD piekritējiem. Mēs skrējēji esam veselāki, gurdāki, mīlam sevi, mīlam dabu, esam dzīvespriecīgi un vēl svarīgāk mīlam apkārtējos! Kas var būt saistošāk un patīkamāk par sevis izzināšanu, vērošanu. Vērot kā Tu progresē, iegūsti pievilcīgu ķermeņa formu.
Nebaidies, pievienojies mums !!!
Hei ! Ja tev ir savs ieteikums neskopojies .
Komentāri
Vārds
Komentārs
Pievienot komentāru