Jaunākās ziņas

145_dsc03396.jpg

Sacensības Ventspils manēžā(8)

22.01.2012. 23:36

Ventspilī, 21.janvārī, Olimpiskā centra "Ventspils" vieglatlētikas manēžā notika sacensības senioriem vieglatlētikā. Cīņas notika sešās vecuma grupās un tajās varēja piedalīties sievietes un vīrieši, kuri sasnieguši 30 gadu vecumu un vecāki. Sacensību programmā tika iekļautas šādas disciplīnas: 60 m, 300 m, 1500 m skrējieni, 3 km, soļošana, tāllēkšana, augstlēkšana, lodes grūšana, trīssoļlēkšana (vīriešiem). Tā kā mūsu kluba biedri ir ļoti aktīvi, tad ņēma dalību arī šajās sacensībās. Sacensībās piedalījās 8 MARATONA KLUBA biedri. Jāpiebilst, ka vairāki kluba biedri (Olafs Ķeņģis, Sandris Balinskis, Viktors Safutins) bija ļoti aktīvi un piedalījās vairākās disciplīnās. Prieks par kluba biedriem, kuri bija atbraukuši no citām pilsētām – Rīgas (Modris Ābrams, Viktors Safutins) un no Liepājas (Ruslans Šuļga).

Lasīt tālāk
144_dsc03872.jpg

Atziņas par treniņa nometni Portugālē(5)

18.01.2012. 22:09

Esmu jau laikam nedaudz par daudz aizrāvies ar savu hobiju, taču kaut kad septembrī, no trenera Jura Beļinska nāca piedāvājums, vai negribu kādu nedēļu ziemā paskriet Portugālē, paskaitīju cik tas maksā, ilgi domāju un nolēmu, ka vajadzētu pamēģināt, un tad būtu skaidrība, ko tad tie skrējēji Portugālē dara un vai tam ir jēga mana līmeņa skrējējiem! Dzīvojos par Portugāli, no 5.janvāra, apmēram 40km no mums zināmās Faro, ciematiņā ar nosaukumu Acoteias, šeit dzīvo arī Prokopčuki, Žolnerovičs, Krievijas, Horvātijas, Igaunijas un citu izlašu dalībnieki pusgarajās un garajās distancēs skriešanā un soļošanā.

Lasīt tālāk
143_dsc_2172.jpg

Iesācējiem un ne tikai par skriešanas dienasgrāmatu(11)

17.01.2012. 12:04

Kas ir skriešanas dienasgrāmata? Iesākt rakstīt skriešanas dienasgrāmatu prasa papildus laiku, bet pēc dažām nedēļām varbūt sāksiet gūt labumu no tā. Daudziem skrējējiem skriešanas pieraksti sākas kā vienkāršs pieraksts piezīmju blociņā, bet ar laiku pāraug personiskā un ilglaicīgā skriešanas dienasgrāmatā. Skriešanas dienasgrāmata ir vieta, kur Jūs atzīmējat savus skrējienus. Lielākā daļa skrējēju pieraksta datumu, vietu, attālumu, laiku un vispārējās sajūtas par skrējienu, bet varam pierakstīt arī informāciju par laika apstākļiem un reljefu. Kad ar laiku būsiet apradis ar savu skriešanas dienasgrāmatu, tas var pāraugt īstā dienasgrāmatā, kurā var ietvert ne tikai skriešanas detaļas, bet arī sarunas, domas, idejas, kuras ienāk prātā skrienot.

Lasīt tālāk
142_anita k.jpg

MARATONA KLUBA dalībnieka karte Nr.100(9)

14.01.2012. 23:12

Šajā nedēļa tika izgatavota jau 100. MARATONA KLUBA dalībnieka karte! Maksājums par karti tika izdarīts no Portugāles manā klātbūtnē, samaksāja un aizbrauca uz Latviju, ka paspēju pajautāt tikai kā viņu sauc - Anita Kažemāka no Preiļiem. Ja man jautātu, kas ir Anita, tad varu atbildēt no filmas „Kaukāza gūstekne” biedra Saahova vārdiem: „ Studente, sportiste, „komjauniete” un vienkārši skaistule!"

Lasīt tālāk
141_katrinas_kauss_internetam.jpg

Kuldīgas Katrīnas kauss 2012(0)

13.01.2012. 10:47

Informācija tiem, kuri vēlās redzēt lieliskas sacensības vieglatlētikā! Šā gada 21.janvārī, Kuldīgas manēžā notiks kārtējais ''Kuldīgas Katrīnas kauss 2012''!


Sacensību programma: lasīt tālāk

Lasīt tālāk
140_apkalns.jpg

7 atziņas no 42 kilometriem – Kārlis Apkalns(6)

10.01.2012. 16:13

Nejauši internetā atradu interesantu lapu, kurā izlasīju aizraujošu rakstu. Izlasīju, un visu laiku domāju, ka būtu interesanti uzrakstīt raksta autoram (tuvāk iepazīties). Uzrakstīju Kārlim par to, ka man iepatikās viņa raksts un, ka būtu interesanti publicēt mūsu kluba lapā un bija patīkami saņemt apstiprinošu atbildi. Tālāk Kārļa atziņas gatavojoties pirmajam maratonam no viņa lapas (www.apkalns.lv) un varbūt kāda no viņa atziņām būs noderīga mūsu kluba biedriem, kuri gatavojas savam pirmajam maratonam.

Lasīt tālāk
139__dsc0103.jpg

Pirmās sacensības 2012.gadā, atziņas par tām(5)

08.01.2012. 10:55

Laikam jau man tika tas gods, piedalīties pirmajam skriešanas sacensībās 2012.gadā un tas notika jaunā gada pirmajā sestdienā un tās notiek katru gadu janvāra pirmajā sestdienā un tās notiek mums visiem zināmā vietā –Faro!
Portugāles pilsētā, Faro, ielidoju 5.janvārī, un uzzināju, ka 7.janvārī Faro notiek ikgadējās skriešanas sacensības, XLII GRANDE PREMIO DOS REIS, pašā pilsētas centrā. Pl.16.00 starts bērniem 900m distancē, tad pusaudžiem 1250 metru distance, vēl divi skrējieni un tad pl.17.00 sacensību kulminācija - 6,3 km skrējiens pieaugušajiem . Šis sacensības notiek jau 62.gadu un pašā vecpilsētā ir izveidots 1300 metru aplis, jāskrien četri šie apļi un tad vēl divi mazie par vecpilsētas sirdi! Dalība sacensībās bez maksas, tikai iepriekš jāreģistrējas, tā kā nebiju reģistrējies, startēju zem cita vārda, Jūs jau zināt, ka mēs latvieši vis kaut ko izdomājam, lai tikai „skrietu”.

Lasīt tālāk
137_dsc03752.jpg

Atziņas par skriešanu Polijā - Modris Ābrams (2.daļa)(8)

02.01.2012. 16:36

Nenoliedzami, ka gan Varšava, gan Poznaņa ar saviem mērogiem pieder pie lielo sacensību kategorijas. Tās ir lielas pilsētas ar lielām ambīcijām. Tagad nedaudz aprakstīšu citus savus skrējienus kuros esmu piedalījies. Lielo skrējienu kategorijā var ieskaitīt pusmaratonu Pēlā (neliela pilsēta, kura katru gadu organizē tradicionālu pusmaratonu jau vairāk kā 20 gadus), kas ir iekļauts IAAF starptautisko sacensību sarakstā, vienlaicīgi tiek izcīnīts Polijas čempionu tituls, ātra, sertificēta trase, bet no Latvijas tikai vienīgais tur esmu skrējis.
Otrs skrējiens kur esmu skrējis 2 reizes ir Vjazovnas pusmaratons februāra beigās (notiek vairāk kā 30 gadus). Notiek nelielā ciematiņā (apmēram kā Garciems), bet pēdējos divus gadus tur ir virs 1000 dalībniekiem. Šis pusmaratons izceļas ar plašu programmu – bērnu un skolēnu skrējienu. Šogad gan viņi baidoties, ka nespēs pienācīgi noorganizēt un noteikuši dalībnieku limitu – 750.

Lasīt tālāk
136_jaungads.jpg

„Vecgada skrējienā 2011” uzvar Līga Jansone un Kristaps Bērziņš (15)

31.12.2011. 16:24

Rezultātus varat apskatīt ŠEIT

 

31. decembrī, pie Olimpiskā centra "Ventspils" basketbola halles ieejas tika dots starts tradicionālajam "Vecgada skrējienam", kas bija tautas sporta pasākuma "Nāc un sporto!" ziemas posma pēdējās sacensības.
Šogad laikapstākļi patiešām lutināja skrējējus, jo iztika ne tikai bez sniega un vēja, bet uzspīdēja pat saulīte. Salīdzinot ar pagājušo gadu piedalījās daudz lielāks dalībnieki skaits, jo šogad uz starta stājās 270 dalībnieki (pagājušogad 152), kuri startēja distancēs no 1 km līdz 5 km. Ar laika kontroli sievietes varēja startēt 3 km distancē, bet vīrieši 5 km.

Lasīt tālāk
135_dsc03744.jpg

Atziņas par skriešanu Polijā - Modris Ābrams (1.daļa)(3)

30.12.2011. 12:03

Par Modri jau agrāk biju dzirdējusi kā Polijas skrējienu fanu un skriešanas entuziastu, bet pati personīgi iepazinos šoruden kopējā braucienā uz Varšavu. Brauciena laikā daudz runājām par Poliju, skriešanu un Modra mērķiem un plāniem. Kopš esmu sākusi skriet esmu sastapusi ļoti daudz interesantu, apbrīnojamu cilvēku un Modris ir viens no viņiem. Kopējā brauciena laikā ieteicu viņam uzrakstīt par saviem Polijas skriešanas „piedzīvojumiem”, lai tauta zina par saviem varoņiem un biju patīkami pārsteigta saņemot tieši uz Ziemassvētkiem vēstuli (pastkastē nevis e-pastā) no Modra. Tālāk vēstulē rakstītais:
„Cilvēks pārstāj skriet nevis tāpēc, ka noveco, bet gan cilvēks noveco tāpēc, ka pārstāj skriet (Christopher McDougall).”

Lasīt tālāk