Maratons TOP 10 - Berlīne 

Drukāt
04.10.2016 16:07

Berlīnes maratons ir viens no populārākajiem skriešanas pasākumiem gan Vācijā, gan pasaulē. Man jau otro gadu pēc kārtas ir iespēja pārstāvēt Latviju un Maratona klubu šajās sacensībās. Maratonā piedalās vairāk nekā 40000 skrējēju, ap 100 sportistu riteņkrēlos, un tūkstošiem skrituļslidotāju. Ir riteņkrēsli  ar  rokas  vadību, ar rokām griež pedāļus un pārslēdz pārnesumus tāpat kā velosipēdiem. Un ir skriešanas - sacīkšu riteņkrēsli, kur riteņus griež pa tiešo ar rokām līdzīgi kā ikdienas ratiņkrēsliem. Es piedalījos ar skriešanas – sacīkšu riteņkrēslu starp 30 sportistiem. Šāds maratons ir arī iespēja pamācīties no vairāk pieredzējušajiem ārzemju kolēģiem.

Skriešanai laika apstākļi bija perfekti, saulains, temperatūra starta brīdī ap +15 grādiem, minimāls vējš. Arī plaša iesildīšanās zona, par kuru braucot cenšos sevi  nomierināt, aizdzīt pirms  starta stressu. Nedaudz pievīla veselība – rudens vīruss, klepus, iesnas.

Jau pirmajos kilometros pēc starta palieku  viens, ātrākie ir prom, lēnākie apsteigti. Tālāk ir cīņa ar sevi, iesnām un kilometriem. Cīņā palīdz milzīgie līdzjutēju pūļi trases malā, sajūta fantastiska.

Šogad es varētu pateikt, ka eksāmens ir nokārtots. Salīdznājumā ar pagājušo gadu, maratona rezultāts ir labots par 5 minūtēm. (2015. gadā – 2h24min., 2016.g.- 2h19min). Kopvērtējumā no 25 dalībniekiem vīriešu grupā, tas man deva 15 vietu.  Līderi šogad šo distanci pieveica pa 1 stundu un 29 minūtēm. Tas ir kā ceļa rādītājs, kā norāde, cik daudz iespēju vēl augt. Iepriekš protams treniņos bija ieguldīts daudz darba, bet tas ir tikai pieturas pukts, pēc kura jāturpinā strādāt talāk. Strādāt pie spēka streniņiem, tehnikas, skriešanas aprīkojuma uzlabošanas.

Pēc finiša laiks bija tik pat lielisks. Atpūta viesnīcā un pastaiga pa ielām Berlīnes priekšpilsetā Potsdamā. Kopā ar pārējiem atpūtniekiem izbaudām nesteidzīgo svētdienas ritmu. Kā arī maratons izdzina visu slimību no organisma.

Šobrīd uzņemu ritmu savos treniņos, tiecoties pie nākāmiem gan kopīgiem, gan personiskiemmērķiem.

Ja jums ir iespēja, skrieniet Berlīnē, ja vēl neesat gatavi pilnajam maratonam, skrieniet pavasarī pusmaratonu Berlīnē, starp citu, Maratona klubs organizē kopbraucienu 2017.gada 2.aprīlī uz Berlīnes pusmaratonu, vietas vēl esot, iespējams būšu starp Jums!

Tiekamies trasē!

Juris Kalniņš un Zoja Nesterova

03.10.2016

 

Komentāri

Vārds


Komentārs


Pievienot komentāru