Skrienot ar Stirnu buku iepazīstam Latviju 

Drukāt
25.10.2016 11:53

Ik reizi, kad vēsturnieki sastopas, lai diskutētu par Beverīnas pilskalna atrašanās vietu, izceļas karsti strīdi. Katrs cenšas pierādīt, ka vēsturiskais pilskalns atrodas Pekas kalnā, Trikātas pilskalnā, Zilajā kalnā un vēl un vēl. Tomēr vairākas norādes liecina, ka tas atradies Valmieras tiešā tuvumā,  tādēļ Stirnu buks šoreiz tieši šajā pilsētā. Laiks skriešanai nemīlīgi vēss, toties skrējēju sirdis karstas. Visi konkurenti un vienlaikus arī domubiedri pulcējas startam, fotografējas, smejas, koncentrējas šī  seriāla pēdējam posmam.

Vērojot 6 no 7 Stirnu buka skrējieniem, jau zinu, kuri būs pārliecinošie līderi, kuri cīnīsies par vietām pirmajā sešiniekā, kuri –pirmajā divdesmitā. Tad skries ļoti daudz priecīgo skrējēju- brāļi, māsas, mammas, tēti, draugi un draudzenes, kam skriešana ir gan rezultātu uzlabošanas, gan lielisks brīvā laika pavadīšanas veids. Rezumējot sasniegto- nekādas izredzes konkurentēm neatstāja un  uzvaru jau pirms pēdējā posma  nodrošināja Laura Čakle. Medaļnieku vidū allaž gozējušies Ilgvars Āboltiņš, Aigars Matisons, Einārs Šillers, Gatis Štulbergs, Guntis Grīnvalds un Anna Goša. Sezonas kopvērtējumā vietu labāko desmitniekā izcīnīja Ludmila Joce.

Tomēr īstās pērles bija kalnienēm un paugurainēm  bagātās Latvijas vietas. Negaidīts atklājums bija Riekstukalns un Baldones observatorija, kurai  šogad apritēs 50.jubileja un kura joprojām darbojas. Pašā ievziedu reibonī varēja priecāties par Gaujas senleju. Negantais karstums netraucēja drosmīgajiem lūkoties Ventas ielejas ūdenskritumos. Stirnu buks Talsos centās atrādīt vismaz dažus no saviem deviņiem pakalniem. Āžu kalns patiešām pārliecināja, ka tur aiz kalna citi kalni būs. Romantiskais Mākoņkalns ļāva lūkoties, cik dziļi mākoņi atspīd Rāznas ezerā. Un Valmierā varbūt reiz tiks atminēts Beverīnas pilskalna noslēpums? Ikviens Stirnu buka posms pārsteidza-cik Latvijā ir skaistas vietas! Noteikti gribētu tajās atgriezties vēl. Cik Latvijā ir priecīgi cilvēki! Noteikti gribētu viņus satikt vēl.  

Ik reizi pēc braucieniem mājup dodos prieka un jaunu iespaidu pilna. Vienmēr iedvesmoti, ar jaunu enerģiju atgriežos darbā, lai turpinātu kopt izglītības druvu.

Sandra Kaufmane

Komentāri

Vārds


Komentārs


Pievienot komentāru