ASV vīriešu maratona komanda 

Drukāt
17.07.2012 22:46

Droši var apgalvot, ka ASV maratonisti Meb Keflezighi, Ryan Hall un Abdi Abdirahman nav galvenie favorīti gaidāmajās Olimpiskajās spēlēs Londonā.

 Pieciem no sešiem maratonistiem, kuri pārstāv Keniju un Etiopiju ir labākie personīgie rekordi starp visiem maratona dalībniekiem(Raiana Holla personīgais rekords 2:04:58, kas ir par 6 sekundēm ātrāk kā kenijietim Abelam Kirui(Abel Kirui, divkārtējs Pasaules čempions 2009 un 2011)). Bet Olimpiādē var notikt jebkas, kur taktika var būt daudz izšķirošāka par ātrumu.
Meb Keflezighi
Trīskārtējs Olimpisko spēļu dalībnieks neapšaubāmi ir titulētākais skrējējs ASV vīriešu maratona komandā. Viņš uzvarēja ASV atlases sacensībās šī gada Janvārī Hjūstonā, 36 gadu vecumā. Tāpat savas karjeras laikā viņš ir uzvarējis New York  City maratonā 2009 gadā un izcīnījis sudraba medaļu Atēnu Olimpiskajās spēlēs.
Daži var domāt par Keflezighi, kuram tagad jau ir 37, ka viņa pagātne ir viņa dzīves lepnums, bet ir svarīgi neaizmirst, ka viņš savu personīgo rekordu maratonā laboja nesen, atlases sacensībās Hjūstonā. „Es tikai saku, ja man viss ir kārtībā ar veselību un treniņu process notiek veiksmīgi, tad es esmu ļoti uzticams, izturīgs un labs izpildītājs,” Mebs paskaidroja intervijā pēc uzvaras atlases sacensībās.
Lai arī viņa personīgais rekords ir par 6 minūtēm lēnāks par pasaules rekordu, Mebs būs viens no visvairāk pieredzējušākajiem skrējējiem Olimpiādē, kas noteikti varētu palīdzēt viņam, ja skrējiena temps nebūs ātrs un, tad lielu lomu spēlēs izvēlētā skrējiena taktika un pieredze.
Ryan Hall
Hallam ir labākais personīgais rekords ASV komandā 2:04:58, kuru viņš sasniedza 2011 gadā Bostonas maratonā, bet šis rezultāts netika apstiprināts par jaunu ASV rekordu, sakarā ar Bostonas maratona trases neatbilstību IAAF(Starptautiskā vieglatlētikas federācija) standartiem(pārāk liels vertikālais kritums starp startu un finišu). Tomēr, skriet maratonu ātrāk par 2:05 ir iespaidīgi, vienalga kā, un daudzi saka, ka Halla drosme ātra tempa uzturēšanā Bostonā 2011. gadā bija vienīgā lieta, kas ļāva kenijietim Geoffrey Mutai noskriet līdz šim ātrāko maratonu vēsturē 2:03:02.
Ryan ir finišējis pirmajā pieciniekā tādos maratonos kā Boston, London un Chicago, bet vienīgā uzvara maratonā gūta 2008 gadā, ASV Olimpiskās atlases sacensībās. Neapšaubāmi viņš ir ātrs un, kas nav mazsvarīgi, viņam ir apņēmība turēties līdz daudzajiem ātrajiem Kenijas un Etiopijas skrējējiem, bet viņa vēlme uzņemties drīzu vadību skrējienā  ir atstājusi ietekmi uz viņa sniegumu pagātnē.  Viņam bija lielas cerības 2008. gada Olimpiādē Pekinā, bet ļoti karstos un mitros apstākļos viņš finišēja 10, ar rezultātu 2:12:33.
Abdi Abdirahman
Abdi 2002, 2004 un 2008. gada Olimpiskajās spēlēs skrēja 10000m distanci. Jau 2008. gada Olimpiskajām spēlēm viņš mēģināja kvalificēties kā maratonists, bet atlases sacensībās izstājās pirms 35km, sakarā ar gūžas traumu. Pēc tam viņš mocījās vēl ar vairākām traumām, kuras viņam neļāva atgriezties sacensību apritē vēl pusotru gadu.
35 gadu vecumā, kad daži cilvēki domā, ka viņa labākie gadi ir pagājuši, Abdi ja vien ir vesels, tad ir gatavs uz lielām lietām. Abdi kontā ir 5 uzvaras ASV čempionātos 10000m skrējienā, uzvara 10 jūdžu skrējienā un uzvara 20km ASV čempionātā šajā gadā.
Abdi neskrien ļoti daudz kilometrus treniņos, kā to dara vairums elites maratonisti, viņa treniņu process ir atvieglināts, ja tā var teikt, un kā redzams, tas uz Abdi strādā ļoti labi, to pierāda viņa spēja iekļūt spēcīgajā ASV olimpiskajā komandā jau 12 gadu garumā.
 

Komentāri

Vārds


Komentārs


Pievienot komentāru