Par ēšanu

552_orthomolsportfb1.jpg

Pavasaris un uzturvielas(0)

18.03.2022. 14:20

Klāt gaidītais pavasaris, pēc izturības un gribasspēka pārbaudījuma treniņiem ziemā un tuvojas jaunā maču sezona. Ja sāksi šodien, tad rīt Tu būsi sācis jau vakar - to var teik kā par treniņiem tā par vitamīnu un uzturbagātinātāju lietošanu. Mazs atgādinājums ar uzturvielām, kas atbalstīs tevi tavās sportiskajās gaitās, gādās par izturību un spēku, palīdzot ātrāk sasniegt savu sportisko mērķi.

Lasīt tālāk
550_orthomolsportiedvesmo.jpg

7 Orthomol populārākie produkti(0)

06.01.2022. 17:48

Jaunajā gadā MARATONA KLUBS uzsāk sadarbību ar Vācijas uzņēmuma Orthomol GmbH pārstāvniecību Latvijā.  Uzņēmum jau 30 gadus izstrādā un ražo īpašas uzturvielu kombinācijas, kas balstītas ortomolekulārās medicīnas principos un nodrošina vitamīnus, mikroelementus, minerālvielas sabalansētās devās un atbilstošās kombinācijās dažādām dzīves situācijām. Produktos iekļautas arī esenciālās taukskābes, aminoskābes, fitamīni, prebiotikas un probiotikas. Ortomolekulārā medicīna balstās uz zināšanām par to, ka cilvēkam nepieciešamas uzturvielas noteiktā daudzumā un koncentrācijā: organisma veselības nodrošināšanai, aizsargspēju stiprināšanai, slimību profilaksei. Pilnvērtīgai organisma funkcionēšanai uzturvielas - vitamīnus, mikroelementus, minerālvielas, esenciālās taukskābes, aminoskābes, fitamīnus, prebiotikas un probiotikas - nepieciešams uzņemt regulāri, ik dienas.

Lasīt tālāk
425_ed_veseligi2017.jpg

Sabalansēta uztura pamatprincipi(7)

20.02.2017. 12:38

Veselīga dzīvesveida cienītājiem īpaši, ja tiek veiktas regulāras fiziskas aktivitātes, noteikti ir daudz rūpīgāk jāpiedomā pie sava uztura. Mūsu MARATONA KLUBA organizētajā seminārā par veselīgu uzturu varēsiet uzdot jautājumus Vinetai Ikauniecei - Ozoliņai, kā arī piedalīties veselīgo sēklu kokteiļu degustācijā, kurus palīdzēs sagatavot Andris Valerts un Arnis Rumbenieks. Nākamie divdienu 2 semināri notiks Rīgā, 17./18.03, 24./25.03 un viens seminārs Murjāņos 31.03./01.04. Plānojam arī ceturto semināru 7./08.04, taču pilsēta vēl nav izvēlēta – varbūt Saldus, varbūt Valmiera, bet varbūt Ventspils, izlemsim tuvākajā laikā. Semināri sākās piektdienās pl.17.00, līdz pl.21.00, turpināsim sestdien no pl.10.00 līdz pl.15.00. Treneriem, kuriem jāsavāc 60 apmācības stundas, par šā semināra apmeklēšanu ieskaitīs 10 stundas. Vietu skaits katrā seminārā ne vairāk kā 30.

Lasīt tālāk
180_pavasaris.jpg

Daži ieteikumi no trenera Arno Kiršteina maijam(6)

05.05.2012. 20:11

Klāt ir maijs. Piektais gada mēnesis un pēdējais pavasara mēnesis. Cenšamies vairāk uzturēties saulē un to baudīt. Vajadzētu pēc iespējas vairāk skriet mežā (ja ir tāda iespēja un nav alerģijas pret plaukstošiem pumpuriem), gar jūru un upesmalu un izbaudīt dabu.
Maija mēnesi varētu nosaukt par zaļo mēnesi. Kāpēc zaļumi ir tik vērtīgi? Zaļumi ir dabīgs vitamīnu, minerālvielu un mikroelementu ieguves avots. Zaļumi ir arī ekoloģiski. Šajā laikā viss, kas sāk dīgt ir ļoti vērtīgs – rabarberi, pirmie lociņi, pirmās skābenes, burkānu lapiņas, biešu lapiņas. Ēdamas ir pat nezāles, piemēram, nātre un pienene, var izmantot arī ceļteku, balandas, atraitnītes, vijolītes (ziedi un lapas), mārpuķītes, gaiļbiksīšu lapiņas, māllēpju ziedus, dadžu saknes un ziedkātus, liepu, kļavu un upeņu pumpurus. Vislabāk pieneņu lapas vākt pirms ziedēšanas – no maija līdz jūnijam.

Lasīt tālāk
175_img_9327_liene.jpg

Liene Pūķe - par ēšanu pirms sacensībām(10)

22.04.2012. 19:19

Mana nedēļa līdz sacensībām un sacensību rīts ir gluži parasts un ne ar ko daudz neatšķiras no ikdienas pierastā ēšanas režīma. Ir pāris pamatnosacījumi, pie kuriem pieturos caurmērā un esmu gatava ar tiem ar jums dalīties.
Ik rīts – nav būtiski, vai darba dienas vai brīvdienas, man sākas ar lielu ūdens krūzi. Kā mēs visi zinām ūdens ir būtisks un īpaši skrējējiem ļoti nepieciešams, lai spētu funkcionēt. Tas nav tikai ūdens-to ir vērts iegaumēt un papētīt dziļāk! Svarīgi, no kurienes nāk šis ūdens, proti, vislabāk no tuvējiem avotiem, bet tā kā, piemēram, man dzīvojot Rīgā tas nav tik viegli atrisināms, dzeru ūdeni no savām lauku mājām, kur ir mums pašiem savs urbums - spice!

Lasīt tālāk
168_berzu_sulas.jpg

Daži ieteikumi no trenera Arno Kiršteina aprīlim(5)

02.04.2012. 23:12

Ir lietas, ko mēs izmantojam no farmācijas, bet ko mēs varam paņemt no dabas. Ko mēs kā skrējēji varētu vai pat mums vajadzētu ievērot? Tāpēc arī radās doma veidot ikmēneša rakstu sēriju, ko mēs katru mēnesi papildus varētu iekļaut savā ēdienkartē. Tātad sākam ar aprīli.

Lasīt tālāk
78_dsc03600.jpg

Greipfrūti, vitamīni, liekie kilogrami(11)

19.04.2011. 20:48

Tā kā pavasaris kavējās, organismam vajadzīga papildus vitamīnu deva. No rītiem dzeru lielo C vitamīnu (1000mg), vakaros, jau septiņus vakarus, pēc vakariņām apēdu veselu greipfrūtu. Vēl biju dzirdējis, ka pēc nedēļas greipfrūtu lietošanas, 1 kg no svara vajadzētu pazust. Nosvēros pirms pirmā greipfrūta, pēc treniņa – 82,2kg. Atgādinu, ka es salīdzinoši daudz skrienu, no 50 līdz 75 km nedēļā.
Tad, kopā ar Arni Rumbenieku parakņājamies internetā, ko tur raksta par šo augli:
 

Lasīt tālāk
65_images.jpg

Par skrējēju maizi, jeb MAKARONI(10)

10.03.2011. 14:05

Piekritīsiet, ka pats lieliskākais, vienkāršākais, garšīgākais un visādi citādi nesalīdzināmi labākais, ko maratonisti un citi skrējēji izmanto enerģijas uzņemšanai ir makaroni. Makaroni ir un paliek neatņemama skrējēja ēdienkartes sastāvdaļa.

Lasīt tālāk
57_suligi.jpg

Veldze pēc treniņa ?(3)

25.01.2011. 13:31

Lai gan pēc gara, nogurdinoša skrējiena esi pārguris, nebūtu prātīgi “piestumt” sevi ar visu kas pagadās pa ceļam, pat tad, ja esi pamatīgi izsalcis. Protams, Tev ir jāatjauno organisma iztukšotās rezerves, lai tādējādi būtu no kā atjaunoties. Tas nenozīmē, ka Tev būtu jāgatavo kāda milzīga salātu bļoda, vai makaronu porcija. Ātri un viegli pagatavojams, garšīgs, veselīgs,šķiet neticami ja ? Šī nav TOP- SHOP reklāma.
Augļu, dārzeņu kokteilis no sulu spiedes, vai blendera zibenīgi sāks uzlādēt Tavu organismu nākošajam treniņam. Īpaši noderīgi, lai atjaunotu ogļhidrātus un olbaltumvielas. Protams, sulas daudz efektīvāk un ātrāk atjauno organismu, kā “cietā” maltīte.
Mājās no dārzeņiem, vai augļiem Tu pats vari veidot savu iecienītāko aromātu, vai krāsu un noformēt kokteili pēc savas gaumes un garšas kārpiņu ambīcijām. Lieti noder arī vasarā spiestās sulas, vai zapte, kā piedeva kokteilim.

Lasīt tālāk