Greipfrūti, vitamīni, liekie kilogrami 

Drukāt
19.04.2011 20:48

Tā kā pavasaris kavējās, organismam vajadzīga papildus vitamīnu deva. No rītiem dzeru lielo C vitamīnu (1000mg), vakaros, jau septiņus vakarus, pēc vakariņām apēdu veselu greipfrūtu. Vēl biju dzirdējis, ka pēc nedēļas greipfrūtu lietošanas, 1 kg no svara vajadzētu pazust. Nosvēros pirms pirmā greipfrūta, pēc treniņa – 82,2kg. Atgādinu, ka es salīdzinoši daudz skrienu, no 50 līdz 75 km nedēļā.
Tad, kopā ar Arni Rumbenieku parakņājamies internetā, ko tur raksta par šo augli:
 

Šo augli iecienījuši vājētāji, jo tas satur naringenīnu, kas pazemina cukura līmeni asinīs un palīdz sadedzināt taukus. Šajā auglī ir arī daudz C vitamīna. Šis brīnumauglis bez visām savām izcilajām īpašībām var palielināt sievišķā hormona estrogēna daudzumu organismā. (tā īsti nezinu kas tas ir!!!) ASV izdarītajā pētījumā secināts, ka 40 gadīga sievietei, kura ik dienu apēd kaut ceturto daļu greifrūta, par 30% palielinās risks saslimt ar krūts vēzi. Pirms sākt šo brīnumaugli lietot regulāri, konsultējieties ar savu ārstu.


Citrusaugļi ļoti labvēlīgi ietekmē gremošanas trakta darbību. Greipfrūts satur folijskābi (B grupas vitamīnu), vitamīns piedalās šūnu veidošanās procesā. Ārsti iesaka greipfrūta sulu lietot īpaši bērniem un pusaudžiem. Pastāv uzskats, ka "paradīzes citruss" samazina holesterīna līmeni asinīs un tam piemīt antibakteriāls, pretsēnīšu un taukus dedzinošs efekts. Tomēr ar greipfrūtu ēšanu nevajadzētu pārlieku aizrauties, jo tie lielā daudzumā var kaitēt kuņģim, zobiem un smaganām. It sevišķi jāuzmanās, ja ārsts izrakstījis kādas zāles.
Greipfrūts ir īsta ārstniecisko vielu krātuve. C vitamīns, kura iedarbību 20 reizes pastiprina augļa mīkstumā esošie bioflavonoīdi, sargā mūs no saaukstēšanās un infekcijas slimībām ne tikai ziemā, bet visa gada garumā. Folijskābe (B grupas vitamīns) piedalās šūnu veidošanās procesā, kas īpaši svarīgi ir bērniem un pusaudžiem. Greipfrūts tiek uzskatīts par vienu no labākajiem līdzekļiem lieko tauku dedzināšanā, jo sekmē ķermeņa svara samazināšanos un novērš celulītu.
Un tagad pats svarīgākais, cik es svēru pēc 7 greipfrūtiem – 82,3 kg, tātad mīts apgāzts, ka greipfrūti samazina svaru! Bet godīgi sakot, šajā nedēļa jutos brīnišķīgi, tikai nezinu vai pie tā ir vainīgi greipfrūti!

Andris Valerts
 

Komentāri

Vārds


Komentārs


Pievienot komentāru