ASV sieviešu maratona komanda 

Drukāt
20.07.2012 00:06

Trīs sievietes pārstāvēs ASV Olimpiskajās spēlēs Londonā maratona distancē. Shalane Flanagan, Desiree Davila un Kara Goucher, katra no viņām ir guvusi pasaules mēroga panākumus un tieši tādēļ visas trīs 5. augustā būs vienas no pretendentēm uz Olimpiskajām medaļām.

Shalane Flanagan
Flanagan uzvarēja ASV atlases sacensībās, kuras norisinājās šī gada janvārī Hjūstonā, ar rezultātu 2:25:38, kas ir arī jauns sportistes personīgais rekords, iepriekšējais tika labots par 3 minūtēm. Tāpat šis ir arī visu laiku labākais rezultāts ASV atlases sacensību vēsturē. Šajās sacensībās viņa parādīja lielisku sniegumu, it īpaši ņemot vērā to, ka šis bija tikai otrais maratons viņas izpildījumā.
2010. gadā viņa debitēja maratona distancē New York pilsētas sarežģītajā trasē, un jau pirmajā piegājienā izcīnīja augsto 2. vietu. Pagaidām viņa ir salīdzinoši nepieredzējusi maratonā, bet stadionā viņa neapšaubāmi ir pierādījusi savas spējas. Shalane ir izcīnījusi ne tikai bronzas medaļu 2008. gada Olimpiskajās spēlēs Pekinā 10000m skrējienā, bet viņai pieder arī Amerikas rekordi 3000m(telpās), 5000m(telpās), kā arī 10000m distancēs.
Desiree Davila
Deseree debija Olimpiskajās spēlēs notiks tieši Londonā, bet tam nevajadzētu būt šķērslim, jo viņa ir pierādījusi, ka nebaidās no lielām sacensībām un spēcīgiem konkurentiem. Davila savu pirmo maratonu noskrēja 2008. gadā, savukārt nozīmīgākie sasniegumi sākas 2010. gadā, kad viņa izcīna 4. vietu Chicago maratonā. Tad 2011. gada aprīlī Bostonas maratonā viņa iegūst 2. vietu, uzvarētājai zaudējot vien divas sekundes, ar jaunu personisko rekordu 2:22:38. Ar šo rezultātu viņa ierindojas 3.vietā ASV visu laiku ātrāko sieviešu maratonistu sarakstā, aiz slavenās Deena Kastor un Joan Benoit Samuelson.
ASV atlases sacensībās viņa finišēja kā otrā ar rezultātu 2:25:55. „Pašlaik mans nav mērķa sevi pielīdzināt Amerikas labākajām skrējējām, jo pašreiz svarīgākais ir, kā es varētu kļūt par pasaules labāko skrējēju, ” Desiree skaidro intervijā.
Kara Goucher
Kara ir viena no nedaudzajiem cilvēkiem, kura var palepoties ar to, ka sacensībās ir uzvarējusi visu laiku pasaules labāko skrējēju Paula Radcliffe, tas notika 2007. gadā Gret North Run Anglijā.
Kara un Shalane pagājušajā gadā kļuva par treniņpartnerēm, un Kara uzsver, ka treniņi kopā ar Shalane ir likuši un ļāvuši viņai trenēties jaunā līmenī un kvalitātē.
2008. gada Olimpiskajās spēlēs Kara skrēja gan 5000m, gan 10000m distances, izcīnot attiecīgi 9. un 10. vietu. Tajā pašā gadā dažus mēnešus vēlāk viņa debitēja arī maratona distancē New York pilsētā, izcīnot 3. vietu ar teicamu rezultātu 2:25:53.
2010. gada septembrī Kara kā sievietei notika būtiskākais mirklis dzīvē, pasaulē nāca pirmdzimtais, dēls vārdā Colt. Sacensību apritē Goucher atgriezās jau pēc četriem mēnešiem, kaut gan vēl joprojām cīnījās par pirmsdzemdību sportiskās formas atgūšanu. Pagājušajā gadā pēc Pasaules čempionāta Kara nācās mēnesi izlaist lai sadziedētu stresa lūzumu gūžā. 
Kara atzina, ka sagatavošanās posmā ASV atlases sacensībām viss nenoritēja kā plānots un šī iemesla dēļ nācās samierināties tikai ar 3. vietu, ar rezultātu 2:26:06. „Jā atlases sacensībās es nebiju tik gatava kā vairums manu pretinieču, un tieši tāpēc man bija jāpacīnās, jāpārbauda savs ego un jāizdara tas darbs, jātiek olimpiskajā komandā,” viņa sacīja.
Pēc  atlases sacensībām Kara ir startējusi vēl New York pusmaratonā, kas notika martā izcīnot 3. vietu ar rezultātu 1:09:12. Viņai uz Londonas olimpiskajām spēlēm vajadzētu būt lieliskā formā.
 

Komentāri

Vārds


Komentārs


Pievienot komentāru