Maratonists uz velosipēda 

Drukāt
08.07.2015 17:27

Daudzi jau zina, ka šogad īstā skriešanā esmu paņēmis pauzi, bet bez fiziskām aktivitātēm jau nevaru. Jau gada sākumā izlēmu, ka šogad braukšu ar riteni. Mūsu kluba biedrs Māris Plūmiņš man izstāstīja, ka ir tāds mārupietis Andris Tālmanis, kurš organizē veloceļojumus grupās, jo viens pats, kā Andis Rumbenieks, kurš var braukt ar riteni pa Eiropu veselu mēnesi, es neesmu gatavs. Andris kaut kad ziemā izsludināja 2015.gada maršrutus, pieteicos oktobrī 15 dienu braucienam uz Maroku, un tagad jūlijā četras dienas pa Igauniju, Tartu apvidu. Ziemā uzreiz nopirku kārtīgu riteni, ziemā cenas uz pusi mazākas, un domāju, ka kārtīgi jāpagatavojas minētajām velotūrēm, taču 2.jūlijā rītā, kad bija jābrauc uz minēto Igaunijas tūri, mans riteņa spidometrs rādijā tikai 50km, tas viennozīmīgi nav nekas, līdz ar to dodos uz savu pirmo velotūri kā „balta lapa”.

2.jūlijs, pl.5.00 savu riteni un mantas iemetu savā auto un dodos uz Rīgu, pie zināmā Origo gaida divstāvīgais autobuss, un ap 50 man līdzīgajiem, protams, visiem lielisks garastāvoklis! Jau pl.8.15 dodamies ar minēto autobusu uz Latvijas – Igaunijas robežu, kaut kur aiz Apes.

*nedaudz bija uztraukums, kā nekā pirmais veloceļojums

Uz robežu mūs sagaida Mārupes Andris, ar atvestajiem riteņiem, krāmējām mantas no autobusa, skrūvējam sēdekļus, priekšējos riteņus, sienam somas. Andris savas piekabes galā pievieno lielu Igaunijas karti, izstāsta iespējamos maršrutu, apskates objektus.

*šajā piekabē pārvadā mantas

Kā jau sacīju, esam kādi 45, sākot no 20 gadīgiem līdz …. nu varbūt 70, mēs taču zinām, ka mums aktīvās dzīves piekritējiem vecumu nevaram noteikt. Bet vizuāli novērtējot, liekās, ka 70% pasākuma dalībnieki ir +50. Tā kā katram savas intereses, savs braukšanas ātrums, stils, man vajadzēja atrast domubiedrus manam stilam, braukt bez vilcināšanas, braukt komandā, redzēt apskates objektus, ēst veselīgi, vakarā iedzert vīnu …. un tāda grupa izveidojās – Gundars no Ventspils (tagad dzīvo Rīgā), Andrejs no Tukuma, Gatis un Inese no Pāvilostas, Ilze no Rīgas (dzimusi Ventspilī, dzīvojusi vis kaut kur un tagad Rīgā), Anita un Laila no Rīgas. Laika apstākļi lieliski, +30c vismaz, pirmais galamērķis Munameģis. Protams, pirmie 10-15km aiziet vienā baudā un jautrībā, kaut pietiekami daudz kalniņu. Pēc kādiem 20km Munameģis klāt, protams, ka joki par slaveno latviešu filmu, atcerējos mūsu Dunalkas Karali, tā taču viņa mīļākā filma. Kāds sacīja, ko tā Lāsma uz to Munameģi rāvās, ka tur nekā neesot, bet man patika, laikam labākais apskates objekts šā ceļojuma laikā, uzkāp augšā maksā 4 eur, ar liftu 6.

*Munameģis

Tālāk tikām līdz pilsētai Viru, kaut kas līdzīgs Saldus, gribam pusdienot, bet kafejnīcu nav, ēdam makaronus pie lielveikala un atradām vietu kur nofotografēties.

*foršākā vieta Viru

Pirmā diena viss, braucam uz telšu pilsētiņu jeb nometni, kopā nobraukti 65km, dibens sāp, karstums baigais, ceļam teltis, odi kož. Mārupes Andris nometnē mums visiem 45 vāra zupu, ar jauniem kartupeļiem, burkāniņiem, zirnīšiem, sagriezis veselu bļodu ar dillītēm, īsta rupjmaize … te nav ko piebilst, garšoja lieliski. Pēc šādām vakariņām prasījās kāda pudelīte sarkanvīna, „asinsvadus” taču nedaudz vajadzēja paplašināt, taču tuvākais veikals pēc 7km, un strādā līdz pl.20.00, man dibens sāp, ka velosipēdu kādas 12 stundas negribu redzēt, taču Tukuma Andrejam tā nav problēma, pēc 40 minūtēm vairākas pudelītes franču vīna jau bija nometnē. Guļam lieliski, bet kad saule ap pl.7.00 „trāpīja pa manu telti”, izlecu kā korķis no tās, bija ļoti karsti.

*Andrejs gatavs aizbraukt pēc vīniem, bet tetovējumi nav īsti, tās ir tikai "skrējēju" rociņas

Andris jau vāra brokastu putru ar datelēm, dažādām sēkliņām, kanēli, atkal garšo lieliski. Pl.9.00 dodamies ceļā – smilšu alas, meteorīta krāteris, Varskas minerālūdens atradnes, kopā 100km. Te pavisam īsi – alas slēgtas, krāteris pavisam niecīgs, Varska pilsēta …. nu nekā tur nav, pusotra kafejnīca, vienā no tām var to Varskas minerālīti pagaršot, var arī uzpildīt pudelēs bez maksas. 100km aiz muguras, Andris sarūpējis lielisku nometnes vietu pie upes, perfekti, vīns jau nopirkts, vakariņās makaroni ar gaļu, mazgājāmies upē ar šampūniem, jutāmies lieliski!

*rīts nometnē

Rīts, atkal karstums ap +30c, brokastīs Andris izvārījis griķu biezputru, ar marinētu papriku, dažādām piedevām un rīvētu sienu, bez komentāriem! Šodien ap 80km, apskates objekti – kaut kāds dabas parks un lielie skudru pūžņi. Tiekam līdz dabas parkam, noķeram vietējo igaunieti gidu, šī pa krieviski visu izstāsta, nu leģenda jau labā, izbraucam viņas uzzīmēto 7km apli … nu vērts bija avotiņā pamazgāties, kurā regulāri to darot varot 7 gadus no vecuma nomest. Skudru pūžņi bija, bet nu nekā sevišķa. Vakarā guļam jau 15 km no Tartu, Andris sūta SMS, ka negulēsim pie upes, bet kaut kāda pagasta stadionā.

Ceturtais rīts, atkal ir silti, brokastīs rīsu biezputra ar sēkliņām un kanēli, Andris labi gatavo, kā jau visi Andri! Dodamies uz Tartu, 15-20 km vienā rāvienā. Plānā bija Ahha muzejs un akvaparks. Akvaparks jūlijā slēgts, tāpat kā kādreiz Ventspilī, Ahha bijām, ieeja 12 eur, var iet iekšā ārā visu dienu, nu ja Tartu esat, tad nepažēlojiet tos 12 eur.

*tā un līdzīgi var nofočēties Ahha

Izstaigājam vecpilsētu, tur bija labs tirdziņš ar lauku labumiem un kārtīgu degustāciju. Bet galvenais, Tartu notiek Eiropas kauss triatlonā, līdz ar to nākošās pāris stundas pavadām fanojot par Andreju Dmitrijevu un vēl dieviem latviešiem.

Pl.16.00 autobuss uz Rīgu mūs gaida pie Ahha, un veloceļojums ir beidzies!

„Karstais” atlikums – man ļoti patika, un laikam jau galvenais cilvēki ar ko biju kopā, ne tikai tie 7-8 ar ko kopā braucām, bet visi 45! Protams, arī patika fiziskā slodze. Riteņbraukšanu salīdzinot ar skriešanu sajūtas bija šādas – piemēram, pēc nobrauktiem 65 km jutos kā noskrējis ap 20 km, pēc 100km bija kā pēc 33km skrējiena, tas būtu dalīt uz 3. Pareizi ēdot arī kādu 1-1,5kg esmu pazaudējis svarā.

Ar nepacietību gaidu 15 dienu braucienu pa Maroku oktobrī!

 

Šeit neliels video apskats, beigās minētā Tartu triatlona apskats!

 

Andris

 

 

Komentāri

Vārds


Komentārs


Pievienot komentāru