Skriet vai braukt ar riteni 

Drukāt
20.09.2010 13:42

Bija rudenīga un lietaina pēcpusdiena, bet Ventspils Maratona Kluba birojā uz galda kūpēja karsta tēja ar medu un daži no kluba biedriem vētraini diskutēja, kas ir labāk – skriet vai braukt ar riteni? Tā kā Ventspils Maratona kluba biedri nav tikai skriešanas entuziasti, bet arī daudzi no viņiem piedalās triatlona sacensībās, tad gāja karsti! Pat vienmēr mierīgais un ieturētais Aigars (Aigars Matisons – skrien jau 29 gadus) bija aizsvilies ne pa jokam! Kā vienmēr Andris (Andris Valerts – uzņēmējs, kas skrien) sāka aktīvi kaut ko zīmēt uz tāfeles un runāt par plusiem un mīnusiem. Mūsu meitenes Ilze un Agnese sākumā darbojās ar tēju un klusēja, bet emocijas sita augstu vilni un bija laiks arī viņām iejaukties sarunā par šo it kā nevainīgo tematu - kas ir labāk – skriet vai braukt ar riteni?

Šeit ir īss apkopojums no augstāk minētās diskusijas:

Skriešana ir vislabākā sporta aktivitāte aerobiem vingrinājumiem! Bet kā ar pilnīgiem iesācējiem – vai viņi ir spējīgi noskriet kaut vai 2km? Vai viņiem nav labāk sākt braukt ar riteni?

Skriešanas izmaksas ir mazākas nekā riteņbraukšanā! Bet cik maksā jauni ASICS Kayano 16?

Ja ir ļoti slikti laika apstākļi, tad trenēties var arī telpās (manēžā), bet ar riteni to izdarīt nevar.

Skriešana ir traumatiskāka nekā riteņbraukšana, jo skrienot ir lielāka ietekme uz locītavām un saitēm. Īpaši cilvēkiem ar lieko svaru tas ir bīstamāk nekā braukt ar riteni.

Skriešana ir vislabākais veids, kā nodzīt liekos kilogramus, jo daudzu kluba biedru pieredze saka, ka ar riteni to īsti izdarīt nevar un tas nestrādā tik efektīvi kā skrienot!

Skriešana ir ļoti elastīga treniņu metode, jo jūs vienmēr varat paņemt līdzi skriešanas apavus un to darīt praktiski jebkurā vietā un laikā. Diemžēl ritenis aizņem vairāk vietas un ar to nevarēs braukt jebkurā vietā!

Skriešanas treniņā nekas nevar salūzt, bet ritenis mēdz salūzt arī treniņos un sacensībās! Protams, ka kāds iebildīs un teiks, ka skrējēji arī mēdz „noplīst” un izstāties no mačiem.

Protams, diskusija noslēdzās ar pamieru un mēs visi sapratām, ka taisnība ir kaut kur pa vidu, bet tomēr Ventspils Maratona Kluba biedri vēlētos uzzināt arī tavu viedokli:

KAS IR LABĀK – SKRIET VAI BRAUKT AR RITENI?

Kā vienmēr gaidām tavu viedokli komentāros!
 

Komentāri

Vārds


Komentārs


Pievienot komentāru