Kā izmazgāt sporta drēbes, lai tās nesmird 

Drukāt
17.04.2017 14:31

Šitais uzrakstījums būs interesants ne tikai skrējējiem, bet jebkuram, kurš daudz maz aktīvi sporto un nevar saprast - "nu bāc, kā tās sporta drēbes īsti jāmazgā" Vasarā tā kaut kā nebija problēma - vienkārši izskalini šortus un kreklu, izžauj saulītē un pēc pusstundas viss ir sauss un tīrs un vēja apgrābstīts. Bet tad atnāca Zalataja Sigulda un kārtējo reizi velkot pusizžuvušas sporta ūziņas un kreklu, es sajutu sasvīduša itāļu miesnieka cienīgu aromātu. "Tās drēbes smird", teicu es sievai, "tu toč izmazgāji, nevis izskalināji?". "Jā", atbildēja mūsu vešmāsters. "Dīvaini, reāli smird".

Izmazgājām vēlreiz, tad vēlreiz. Visu laiku variējot ar veļas pulveri. Bija dzirdēts, ka sprota drēbes nevajadzētu taka mazgāt ar "parasto" veļas pulveri, bet nu kautkā tā smaka tak jālikvidē ir. Bet kā, ko mēs daram nepareizi?

TL:DR; ar speciālu Perwool Active&Sport veļas pulveri sporta drēbēm. Pa lēto iekš Depo, Rimi, utt.

Skaidrs - ne šķidrs ne nešķidrs veļas pulveris nederēs sporta drēbju mazgāšanai.

Bet līdz ar pirmajiem rudens vakariem es piefiksēju, ka nule izmazgāti krekli un šorti diezgan nelāgi smako. Tā kā šī ziemas sezona ir man pirmā, kurā es nelieku sporta drēbes skapī līdz pavasarim, tika aktualizēts jautājums par to, kā pareizi būtu jāmazgā sporta drēbes.

Nu okej, bet kāpēc sporta drēbes pēc mazgāšanas smird?

Sporta drēbes smird, jo tur ir pilns ar sviedriem, baktērijām, taukiem, ādas druskām, kas viss pūst, pūžņo un diezgan konkrēti ietusē. Vai arī tu vienkārši esi sesks.

Tā nu es nedaudz pagūglēju un nonācu pie dažām atziņam par to, kāpēc drēbes smird pēc mazgāšanas:

  1. Sporta drēbēs neuzsūc mitrumu tā kā to dara kokvilna. Audums ūdeni atgrūž vai viltīgi izlaiž cauri, neļaujot "izmazgāt" ārā visus tos sviedrus, baktērijas taukus un atmirušo ādu. Līdz ar to, arī veļas pulveris labākā gadījumā nevar (līdz ar ūdeni) piekļūt klāt visai drazai apģērbā.
  2. Internets saka, ka drēbju mazgāšana ar "parasto veļas pulveri" vai mīkstinātāju sabojās audumu, bet nu tas ir mīts, ja vien nelietot balinātāju vai amonjaku (vai abus kopā). Sliktākais kas notiks - drēbes turpinās smirdēt, niezēs āda, jo veļas pulveris nebūs līdz galam izskalots. Bet tas nav nekas tāds, ko nevar labot. Bet nu nekad nevar neko zināt.
  3. Vai arī tu tomēr esi sesks.

Šī amizāntā cīņa, kad vairāk veļas pulvera padara sporta drēbes vēl smirdīgākas atgādināja manu cīņu ar frikadeļu zupu bērnībā laukos pirms miljards gadiem. Mums ar mammu bija vienpusēja vienošanās - "nepaēdīsi, no galda prom neiesi". Bet tā kā zupa bija diezgan negaršīga, es izdomāju piešaut cukuru - garšai. Ar vienu karoti nesanāca, ar trim arī. Pēc pusstundas mamma apžēlojās un pagarošojusi zupu prasīja ko es tur liku klāt. "Cukuru", teicu es, jo es jau sen biju sapratis, ka protu dirst fleitēt, bet ne melot. "Ja zupa nav garšīga, tad jāliek sāls, nevis cukurs", pateica māmiņa, izlēja to žļuru ārā un pielēja jaunu šķīvi - šoreiz ar krējumu, sāli un pipariem. Ņomņom, zupa bija cauri sekunžu laikā. Kāpēc es par to te rakstu? Lai norādītu zupas/cukura līdzību ar sporta drēbēm un veļas pulveri - ideja jau pareiza - mazgāt, bet laikam ar kaut ko citu.

Bet ko darīt?

  1. Nemazgāt vispār - smakot, tas ir dabiski un videi mazāk kaitīgi.
  2. "Tautas" līdzeklis ir izmērcēt drēbes etiķī (neesmu mēģinājis, bet internets saka, ka sanāk) un tad izskalināt. Izklausās baigi ekstrēmi. Labi, ka ne urīnā.
  3. Sameklēt tādu interesantu lietu, ka "veļas pulveris sporta drēbēm". Sākumā man izmisumā sažņaudzās sirds atceroties, kā man vienā pazīstamā sporta veikalā mēģināja iesmērēt par pārdesmit eiro mazu flakoniņu snovborda jakas mazgāšanai.  Interneta ārēs tika minēti daudz dažādi brendi, ko mūsu veikalos netirgo, tad nu es aizbraucu uz visādu labu mantu lieltirgotavu Depo un ... ka tevi piķis un zēvele - visā tai plauktā starp pārdesmit "parastiem veļas pulveriem", atradās tomēr viens, kas ir domāts sporta drēbēm. 

Perwoll Aktiv & Sport.  Viens. Viss. Citu variantu nav. Ir piecsimts varianti krāsainam, baltam, sintētiskam, kokvilnas vai neilona apģērbam, bet tikai viens - sporta drēbēm. CAMOON! Bet nu vismaz nemaksā 30 eiro flakoniņā piecām mazgāšanas reizēm.

Lūk tā. Jau divus mēnešus problēma ar sporta drēbju mazgāšanu ir atrisināta - nesmird, smaržo, prieks sportot.

Un kā Jums iet ar drēbju mazgāšanu? Ignorējat, lietojat etiķi vai arī atklājāt sporta pulveri jau pirms simts gadiem un tagad domājat, ka esmu arhaistsks vecs pūpēdis, kurš neko nesaprot?

P.S Jā, man sieva mazgā drēbes. Bet tas ir nevis seksistiski, bet gan pilnīgi normāli - mans vienkāršais vīrieša prāts nespēj tikt galā ar vešmašīnas kontrolpaneli un stratēģisko jautājumu "ko ar ko kopā mazgāt". Toties es tās drēbes pēc tam izžauju un ticiet man, tas ir daudz stulbāks garlaicīgāks pasākums.

Pieredzē dalījās un visu aprakstīja BANNIJS

Komentāri

Vārds


Komentārs


Pievienot komentāru