Kamēr…(2.turpinājums) 

Drukāt
31.03.2020 09:28

…dzīve norit attālināti un skrējēji dod priekšroku skriešanai vienatnē Latvijas ielās, mežos un laukos, ielūkosimies pagājušo gadu notikumos. 23.06.2016. Vasaras Saulgriežu laikā visi ceļi ved uz Cēsīm, kur skrējiens “Jānis un Jānītis” lieliem un maziem. Edgars Rūtiņš iepriekšējā dienā jau paspējis Pērnavā noskriet pusmaratonu. Skaidrs, ka šis skrējiens nevar norisināties bez Valda, Jura, Leontija, Didža, Toma, Ingrīdas un Edgara. Finišētājiem balvā alus, bet tad jau jāsteidz mājās sieru siet un gaļu cept, lai pusnaktī varētu pār ugunskuru lēkt.

23.07.2016. Pa remontu un luksoforu rotātajiem ceļiem dodamies uz Jelgavas nakts pusmaratonu. Kad sasniedzam galamērķi, sastopam smaidošo Ilgvaru, kurš izsaka domas par prognozējamajiem rezultātiem. Uzzinām, ka Inga Ziediņa drīzumā plāno doties uz pasaules veterānu čempionātu Austrālijā. Tur viņa piedalīsies 10km soļošanas distancēs. Pēc pilsētas mēra uzrunas un starta ar krāsainām raķetēm, skrējēji aizplūst pilsētas ielās. Dainis ir džentlmenis, viņš distanci veic kopā ar Ingrīdu, uzturot tempu un mundrumu. Izrādās, ka organizatori nav gatavi tik lielam skrējēju pieplūdumam, jo lielās medaļas pusmaratona veicējiem visiem nepietiek, un dāvanu maisiņa, kurā ir ūdens, batoniņš un sporta veļas mazgājamais līdzeklis, arī nē.

30.07.2016. Stirnubuks Talsu paugurainē visus gaida pilsētas estrādē. Tā ir kā liela apaļa bļoda, kurā vienā pusē izvietoti soli skatītājiem,  pretī - skatuve māksliniekiem, bet lejā-deju grīda. Tur tad arī starts visiem Susuriem, Vāverēm, Zaķiem, Bukiem un Lūšiem. Dodoties izpētīt trasi, redzams, ka tā vijas caur mežonīgam un aizaugušam augļu dārzam, kurā ābeles, plūmes, aronijas, ērkšķogas un atkal plūmes. Izrādās, ka aiz katra paugura slēpjas vēl viens paugurs, un aiz tā jau nākošais. Oho! Starp skrējiena līderiem mūsu Guntis Grīnvalds un Aigars Matisons! Vareni veikli ir arī Ruslans,  Ilgvars, Toms un Aino.

13.08.2016. Ceļā uz Kuldīgas pusmaratonu kādas mājas sienu rotā uzraksts “Tu esi liels tik, cik spēj noticēt”. Iedvesmojoši! Laiks ir mākoņaini pelēcīgs un ceļā mūs sveicina lietus. Ilze un Andris braucot uz Kuldīgu, piedzīvojuši tik spēcīgu lietu ar milzīgām vēja brāzmām, ka domājuši, vai vispār negriezties atpakaļ uz Ventspils pusi. Tomēr laimīgi sasnieguši Kuldīgu. Šogad te ir dalītais starts, jo pusmaratons sākas pulksten 10.00, bet 5km un 10km distance pulksten 13.30. Vairāki Maratona kluba biedri izmanto šo iespēju, lai veiktu abas distances. Arī Ilgvars Āboltiņš, kurš šobrīd kluba reitingā sekotājus apsteidz jau par 1000 punktiem. Pēc skrējiena Ilze kluba teltī visus cienā ar gardu, veldzējošu arbūzu, kurš diezgan ātri pazūd mūsu vēderos.

20.08.2016. Klāt atkal nedēļas nogale un nav ko mājās sēdēt. Dodamies uz Stirnubuka skrējienu Šlokenbekā. Šodien te arī muižas svētki un ir daudz ko redzēt. Ceļu muzejs, kioskiņi, bufetes, sporta preces, saldumi! Nevar saprast, ar ko lai sāk? Auļu pērkondimdošās mūzikas ritmos pirmie trasē dodas Stirnubuki un Lūši, mazliet vēlāk suņi ar saviem saimniekiem skrien kanikrosu, visbeidzot Vāveres un Zaķi cilpo pa Milzkalnes pauguriem. Pēc finiša skrējēji dalās iespaidos. Izrādās, ka kāds no kalniem ir sniedzies līdz pašām debesīm. Savukārt Ludmila uzskrienot kalnā ar domu, ka nu jau būs līdzenums, ieraudzījusi nākošo kalnu. Noslēgumā visiem par prieku muzicē grupa “Auļi”. Tā tik ir mūzika! Skanīga, rīboša un aizgrābjoša. Bet skrējēji, it kā nebūtu ar kalniem cīnījušies, lēkā un danco straujos ritmos.

17.09.2016. Skrien Latvija Valmierā. Ir rudenīgi skaists rīts un kāds dalībnieks jau pirmais devies trasē. 92 gadus vecais Visvaldis Lācis ieplānojis šodien pieveikt savu pirmo maratonu. Hmm… izrādās, ka nekad nav par vēlu sākt. Tikmēr pārējie skrējēji iesildās, vingro, lokās un gatavojas startam. Pēc amatpersonu uzrunām un valsts himnas sprakšķošu raķešu pavadībā Valmieras ielās aizzib kāju simti un tūkstoši. Komentētājs Ivars Bācis, kura atmiņā ir neaptverami daudz informācijas, seko notikumiem. Ko tikai visu viņš neatceras! Olimpiskās spēles, gadskaitļus, uzvarētājus, rezultātus, dzimšanas gadus, pat finansējumus dažādām sporta federācijām. Vēlāk startē 6km un 12km skrējēji. Viņu ir tik daudz, ka raibs gar acīm metas. Finiša paklājiņš pīkst vienā pīkstēšanā. Reizē ar viņiem finišē Visvaldis, kurš  īstenojis savu sapni un maratonu pieveicis!

24.09.2016. Mākoņkalna Stirnubuks. Klāt ir astronomiskais rudens un nakts pamazām kļūs garāka par dienu, tomēr skrējējiem sezona vēl nebeidzas. Šodien Stirnubuks mūs ved uz Lipuškiem, uz vietu, kur neesam vēl bijuši. Kas par sulīgiem pieturu un māju nosaukumiem! Pocelujevka, Černova, Janapole! Ceļš vijas augšup, lejup un skatienam paveras Rāznas ezers. Tas brīžiem mums pietuvojas, brīžiem attālinās. Kad sasniedzam mērķi, redzam, ka Ventspils autobuss arī atbraucis. Džanita informē, ka viņi ieradušies jau vakar, jo ceļā pagājušas 8 stundas. Kad visi aizskrējuši, jāiet palūkot Mākoņkalns. Izrādās, ka 1938.gadā šo vietu apmeklējis Latvijas prezidents Kārlis Ulmanis. Kalna galotnē visus sagaida dzirdināšanas punkts un debešķīga ainava. Skrējiens kalnā ir bijis tā vērts! Mūsējie – Guntis Grīnvalds, Gatis Štulbergs iekļuvuši labāko trijniekā, bet Laura Čakle  šodien uzvarētāja.

01.10.2016. Labrīt, Latvija! Kur šorīt skriesim? Piedāvājumi ir vairāki. Tartu aicina pie sevis uz pusmaratonu un maratonu, bet Salaspils Botāniskais dārzs piedāvā 5km, 10km un pusmaratona distanci. Mēs izvēlamies Siguldu un kalnu maratonu. Debesis šorīt ir zilas jo zilas un katliņā draudzīgi burbuļo brokastu biezputra. Gaisa temperatūra Siguldā 10 grādi un skrējēji dodas lejup pa kalnu, lai pēc brītiņa skrietu augšup. Valdis, Toms un Gatis apcerīgi raugās uz kalna virsotni un plāno skrējiena taktiku. Inga Ziediņa varonīgi izvēlējusies garo 70km distanci. Visiem, kas to pieveic, Siguldas kalējs izkaļ medaļu ar kādu no vārda SIGULDA burtiem. Ja esi septiņas reizes noskrējis garo distanci, tad tavā īpašumā ir pilsētas nosaukums.

08.10.2016. Siguldas pusmaratonā varam satikt savus skriešanas draugus. Pie kluba telts pulcējas Guntis, Ingrīda, Dainis Andris, Ilze, Ludmila un Džanita. Interesanti, ka pazīstamo kļūst arvien vairāk un priecīgi sveicieni skan visapkārt. Ilze ir atnesusi prāvu maisu ar vafeļu tortēm un tās tiek grieztas un ēstas. Pirms pusmaratona visiem priecīgs noskaņojums, uz starta visi joko un smejas it kā priekšā nebūtu skrējiens vairāk kā stundas garumā un cīņa ar sevi un sāncenšiem. Kad finišē arī 5km un 10km skrējēji, turpinās uzbrukums vafeļu tortēm un gaidīta loterija ar laimestiem.

22.10.2016.Kad vēsturnieki satiekas konferencēs un simpozijos par tēmu “Beverīnas pilskalns”, tad strīdi un pārdomas par pilskalna atrašanās vietu pamatīgi uzkarsē atmosfēru, jo aizvien vēl nav skaidrs, kur īsti šis objekts atradies. Lai nu kā, bet šodien Stirnubuka skrējiens Beverīnas pilskalnā. Maratona kluba biedri jau šeit – Guntis, Aigars, Džanita, Ludmila, Olga un Ilgvars, kurš nule kā atgriezies no trīs dienu skrējiena Sāremā. Visiem šodien iespēja izskraidīties pa Gaujas krastiem, uzskriet Baiļu kalnā un pameklēt Beverīnas pilskalnu. Lai skrējēji pēc finiša nenosaltu, metāliskos grozos ir salikta un iekurta malka. Z/S ”Ezerkauliņi” parūpējušies par prāviem un sulīgiem burkāniem, pavāri izvārījuši gardu putru un karstu tēju. Skrējēji pulcējas un pārrunā veiksmes un neveiksmes trasē. Atmosfēra ir mīļa un sirsnīga. Ja distancē  pakausī  jūtama konkurentu elpa, tad finišā visi ir draugi un domubiedri.

Sandra Kaufmane

Komentāri

Vārds


Komentārs


Pievienot komentāru