Kamēr...(4.turpinājums) 

Drukāt
22.04.2020 09:38

…skrējēji piedalās virtuālās sacensībās, 100km noskrien istabā apkārt savam dīvānam un ilgojas pēc kārtīgām sacensībām, ar cīņām  plecu pie pleca, ieskatāmies notikumos, kas risinājušies pirms pāris gadiem.

30.04.2017. Skrien Latvija III posms Daugavpilī. Ir atkal vēsa un lietaina diena, kad sasniedzam Latvijas otro lielāko pilsētu un dodamies centra virzienā. Numurus izņemam Latviešu biedrības namā un tepat aiz stūra dodamies iepazīt Šmakovkas muzeju, kurā ieeja skrējējiem bez maksas. Laimējas pievienoties kādai grupai un noklausīties gida stāstījumu par dzēriena radīšanas procesu. Pēc grādīgiem stāstiem pašā laikā ir makaronu ballīte. Nakšņojam sporta un atpūtas kompleksa naktsmītnē “Dzintariņš”, ko sarūpējis Andris Valerts. Vakars paiet rāmās sarunās, apdomājot rītdienas skrējiena taktiku. Pirmie skrien un arī finišē 5km distancē, pēc tam laiks pusmaratona distancei. Kad skrējieni beigušies un gaidāma apbalvošana, jāpaspēj aplūkot Daugavpils cietoksni, kur šobrīd Marka Rotko gleznu izstāde.

14.05.2017. Lattelecom Rīgas maratons. Visi ceļi šodien ved uz Rīgu. Anatolijs Kreipāns, Toms Grēviņš un Aigars Nords no komentētāju posteņa  informē 32 tūkstošus skrējēju par pasākuma norisi. Garo distanču skrējēji jau skrien pāri Daugavai un atpakaļ. Tumšās ādas krāsas skrējēji ir pārliecinošā vadībā. Bet mums prieks par Gunti Grīnvaldu un Andi Dēzi, kuri skrien kopā ar pārējiem vadošajiem skrējējiem. Diena kļūst siltāka un uz starta stājas 5km un 10km skrējēji. Pie Brīvības pieminekļa puiši un meitenes dažādu novadu tautas tērpos, pakāpušies uz podestiem, izveidojuši goda vārtus skrējējiem. Šodien telefonā var lejuplādēt aplikāciju, kurā ierakstot dalībnieka vārdu, var sekot viņam trasē. Vietā, kur atrodas skrējējs, pulsē dzeltens punktiņš. Dzeršanas punktā gan visa iela pilna ar plastmasas glāzītēm, kas zem skrējēju kājām čaukst, švīkst un smilkst. Līdzjutēju pūlis ir raibs un trokšņains un ļoti atsaucīgs. Viņi plaukšķina, ūjina, atbalsta skrējējus.

27.05.2017. Smeceres sila Stirnubuks. Jaukajā maija mēnesī lieliskajam  latviešu dzejniekam  Eduardam Veidenbaumam 150.dzimšanas diena un ziediem rotātajām pļavām garām braucot, ielīgojam Smeceres silā. Stirnubuks nu gan prot izklaidēt! Tirgotavas, garšotavas, apdrošināšana, konkursi un radošās darbnīcas bērniem, kur viņi kopā ar pieaugušajiem gatavo raķetes. Lūši, Buki, Zaķi, Vāveres un Susuri var kārtīgi izskraidīties pa kalnaino Smecersilu. Noslēgumā grupas “Iļģi” koncerts.

17.06.2017. Skrien Latvija IV posms . Auto straume mūs iznes cauri Rīgai uz Maratona kluba mājas trasi Ventspilī. Te var skriet ne tikai ierastās distances, bet arī maratonu, un šo iespēju izmantos Inga un Edgars. Ir tik saulains un silts, ka skrējēji apstrādā savu rumpi ar pretiedeguma krēmu. Kamēr skrējēji skrien, Ilze un Andris nenoguruši darbojas trasē, tikmēr kluba teltī tiek griezts smeķīgs kliņģeris, vārīta kafija un tēja. Guntim un Tomam šodien 50.pusmaratons un viņi saņem dāvanā ozollapu vainagus un dzeltenus kreklus ar uzrakstu 50. ( lūdzu nesajaukt pusmaratonu skaitu ar gadu skaitu!)

Mūsu Arturs Medveds šodien ir uzvarētājs 5km distancē., bet Ingai 2.vieta maratonā savā grupā. Mūsējie šodien izcīnījuši 6.vietu komandu vērtējumā un laimīgiem smaidiem atgādā uz telti vēl vienu kliņģeri un šampanieti. Burbuļojošo dzērienu  vispirms baudām no kausa, pēc tam kulturāli-no glāzītēm.

01.07.2017. Kornetu Stirnubuks. Šis būs skrējiens, kurā takas ar slaidu loku ievīsies arī Igaunijā. Ceļa uz Veclaiceni mūs pārsteidz lietus ar dažādu intensitāti un atpakaļskata spogulītī redzam, ka aiz mums veidojas automašīnu rinda, kas tuvojoties gala mērķim kļūst vēl garāka. Pļavas un ceļa malas pilnum pilnas ar visāda veida spēkratiem. Skrējējus šodien apciemo barons un baronese fon Volfi. Bet Ilgvars ir pesimistiski noskaņots un pavēsta “Diezin, vai es šodien atgriezīšos”. Laikam nobijies no stāvās un dubļainās Raganu gravas. Skrējiens šodien patiešām burvīgs, jo debesu tēvs demonstrē savas prasmes, sūtīdams lejup drīz smalku, drīz brangu lietu  Kalnu karaļa pakājē skrējējus sagaida pavisam uzmundrinošs sauklis “Šausmīgākais aiz muguras, grūtākais vēl priekšā.” Skrējēji iet, rāpo, skrien augšup stāvajā kalnā, kur braši spēlē pūtēju orķestris. Te jau arī Drusku kalna skatu platforma. Elpa aizraujas, tik skaisti te ir! Tik plašs ir skats visapkārt! Un tas viss pieder man! Ak nē, šis skaistums pieder mums visiem! Vēlāk loterijā Gošu ģimene laimē milzīgu grozu ar kārdinošiem labumiem.

22.07.2017. Skrien Latvija V posms Jelgavā. Pa ceļam ielejam degvielu. Benzīna cena šodien 1,05 EUR. Kā vienmēr, pa ceļam uz starta vietu, pretī nāk tik daudz smaidošu cilvēku, ar kuriem jāsasveicinās un jāaprunājas. Kluba teltī pulcējas skrējēji. Ātro kāju īpašnieks Arturs Medveds, Valdis Ņilovs un Edgars Rūtiņš, kuri šorīt jau nopelnījuši medaļas veterānu čempionātā Rēzeknē un ļoti daudz jauniešu. Prieks par viņiem. Šonakt skrējienā piedalās aptuveni 5000 dalībnieku un pēc starta šāviena visi dodas naksnīgajās Jelgavas ielās. Kad jau kilometri pieveikti, dalībnieki atvelk elpu, pārrunā, kā gājis, cilā medaļas.

12.08.217. Skrien Latvija VI posms Kuldīgā. Ir augusts, bet āboli vēl nekrīt, jo šogad ziema pie mums kavējās vēl maijā. Tomēr laika ziņu vēstneši teic, ka šodien būs vasaras karstākā diena. Kad esam jau Kuldīgā, satraukti piezvana Ilze un pastāsta, ka ceļā uz Kuldīgu viņu mašīna sākusi neganti kūpēt. Labi, ka cilvēki ir izpalīdz ar transportu, Ilze un Andris laimīgi ierodas un atved arbūzus un ūdeni ar eksotiskiem augļiem. Tikmēr gaisa temperatūra kāpj un kāpj. Pieaug arī gaisa mitrums. Tādēļ vairākiem skrējējiem nepieciešama mediķu palīdzība. Kamēr pusmaratona veicēji pamazām finišē, 5km un 10km skrējējiem grūtais uzdevums vēl priekšā – turēt un izturēt tveici Kuldīgas ielās. Bet mums šodien svētki – sveicam Mārci Standzenieku ar 100.pusmaratonu, dāvājot viņam kreklu ar atbilstošu skaitli. Cik labi, ka Ilze ir sarūpējusi arbūzus! Tie ātri pazūd mūsu vēderos un turklāt nepārvarami gribās ielīst ūdenī. Ventā šodien ļaužu ka biezs, jo visi grib veldzēties. Mūsu Arturs arī šoreiz  ir parādījis, kuram šeit visātrākās kājas, un kāpj uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena. Mājupceļā mūs sasniedz gluži melni mākoņi,  lietus līst kā ar spaiņiem, un ielas vienkārši pludo.

19.08.2017. Šlokenbekas Stirnubuks. Pagājusi tikai nedēļa kopš karstā skrējiena Kuldīgā, bet mums jau miera nav. Aujam atkal kājas un prom uz Šlokenebeku! Atstājuši auto zeltainā, nopļautā labības laukā, dodamies uz Stirnubuka ballīti. Satiekam cilvēkus, kurus pazīstam jau sen un tos, kurus esam iepazinuši nesen. Viņi visi ir vienkārši lieliski cilvēki, jo spēj radīt ap sevi tik brīnišķīgu noskaņu. Uz starta smaidīgi mūsu kluba biedri – Inga, Guntis, Valdis, Maija, Iveta, Toms, Gatis, Ilgvars un daudzi.

Pārlapojot nesenos notikumus, pēkšņi sajutu, cik ļoti man pietrūkst  šī visa – agrā rīta celšanās, kilometru simti ceļā, priecīgu un traku skrējēju satikšana un patikšana, skriešana un smiešanās, ēšana un dzeršana, svīšana, salīšana un peldēšanās –vienkārši kopā būšana.

 

Sandra Kaufmane.

 

Komentāri

Vārds


Komentārs


Pievienot komentāru