Kamēr…(5.turpinājums) 

Drukāt
12.05.2020 09:50

…ziedonis pārstaigā laukus un pļavas, vērdams vaļā zilas, dzeltenas un baltas vizbules, un traktori tīrumos uzar akurātas un taisnas vagas, jāielūkojas laikos, kad mēs nerimtīgi braucām uz visām pusēm, lai skrietu.

08.09.-11.09.2017. Minskas pusmaratons. Šajā skrējienā mūsējie piedalījušies jau pagājušajā gadā un pārbrauca ārkārtīgi sajūsmināti. Tādēļ braucam arī šogad un mūsu ceļš sākas naktī ar Ventspils reisa autobusu. Šoferi, kā jau Ventspilij pieklājas, abi ir Aivari. Kaut autobusā neatvairāmi uzmācas snaudiens, tomēr jānoklausās Andra Valerta instrukcija par robežas šķērsošanas kārtību. Uz Baltkrievijas robežas, visi izkāpjam, atrādām pases, ļaujam tās sazīmogot, bet šoferi ver vaļā visas autobusa durvis, lai robežsargi pārliecinātos, ka nevedam ko aizliegtu. Minska mūs iepriecina ne tikai ar tīrību un kārtību, bet arī ar daudz un dažādām sporta bāzēm. Šajās dienās pilsēta svin 950. dzimšanas dienu, un vienlaikus ar skrējienu būs arī pilsētas svētki. Minskieši ļoti piedomājuši par drošību un pie katras ieejas pazemē ikvienu pārbauda ar skeneri, pārlūko arī somu saturu un tikai tad ļauj doties tālāk. Šajā pilsētā svētkus svin ar vērienu – pārdomāti, krāšņi  priekšnesumi, ar skaistiem tērpiem. Tirgotavās redzami kliņģeru un baltmaizes klaipu krāvumi, desu metri un sardeļu virtenes. Skrējiena dienā pirmie startē 5km un 10km skrējēji, pusmaratonam starts vēlāk. Ik pēc 20metriem stāv apsargi un kontrolē notikumus trasē, bet čakli ļaudis ar liekšķerēm un birstēm veikli uzslauka, savāc papīrus, gružus un visu lieko, kas sabojā pilsētu svētkos. Minskas ielās šodien skrien ap 30 tūkstošiem skrējēju, gaisā lido daudz krāsainu balonu un Maratona kluba puiši un meitenes aizrautīgi  fotografējas. Interesanti, ka dzirdināšanas punktos ir aptrūkušās plastmasas glāzītes, un ūdens ir jālej skrējējiem plaukstās. Lai dzer veseli! Kad skrējiens beidzies, ielu malās jau sastājušās mašīnas, gatavas pucēt un spodrināt ielas.

17.09.2017. Skrien Latvija Valmierā. Rīts ataust mīlīgi jauks un bez vēja. Pulksten 9.00 trasē dosies  tie, kam liela dūša un spēks pieveikt pusmaratonu un maratonu. Komentētājs Ivars Bācis, kurš prot pastāstīt par vārdiem, uzvārdiem, rezultātiem, politiku, ekonomiku, tautsaimniecību, vēsturi un mākslu. Tu klausies un nesaproti, vai to visu tiešām zina viens cilvēks, jeb ieslēgta GOOGLE? Diena uzplaukusi visā krāšņumā, kad startam pulcējas 6km un 12km skrējēji. Maratona klubs žilbina ar košām jakām, kuras redzamas pa gabalu. Meitenēm jakas dzeltenos un rozā toņos, puišiem – zilos un dzeltenos. Jau pa gabalu var redzēt kurš ir kurš. Ar skaistajām jakām mugurā mēs visi no Maratona kluba dūšīgi fotografējamies – rindās un puslokos, pa vienam, pa diviem un bariņos.

23.09.2017. Līgatnes Stirnubuks. Šajā nedēļā katru dienu ir lijis un mežos gozējas apšu bekas, baravikas, gailenes. Īstais prieks sēņotājiem. Vidzemniekiem lietus nav nodarījis  tik lielu skādi kā latgaliešiem. Viņiem liela daļa labības un kartupeļi ir vienkārši noslīkuši. Stirnubukiem  starta vieta šokolādīgi spīdīga un  dubļaina. Līgatnes upīte čalo un mutuļo, bet Ānfabrikas klintis sārti vizmo. Slapjie kalni un lejas liek visiem krietni piepūlēties, bet skrējējiem finišā mugura, sāni un kājas dubļainas. Vēlāk gan lieli, gan mazi ir priecīgi un smaidīgi. Vērojot notikumus, mans ieteikums katram darba devējam savus darbiniekus, kuri ir īgņas un rūgumpodi, nosūtīt noskaņojuma uzlabošanas profilaksei kādā no Stirnu buka posmiem. Cik pozitīvs kļūs kolektīva klimats un kā celsies darba ražīgums!

30.09.2017. Siguldas kalnu maratons. Kā jau ierasts startā visiem jāuzskrien, jāuzkāpj, jāuzrāpjas Ziediņkalnā, lai izmestu slaidus lokus līdzenumā, skrietu atkal lejā un pēc tam, protams, atkal augšā citā kalnā. Trase vijas pāri svaigi izremontētajam Gaujas tiltam, tad līkumo pa Turaidu un tad augšup, lejup un pāri kājnieku tiltam atgriežas atpakaļ. Šodien te pārsteidz ne tikai kalni, bet arī ar ūdeni pildīts tunelis, kam jāskrien cauri.  80km distancē tas jāšķērso 3 reizes. Šo trako distanci apņēmušies veikt mūsu Inga un Valdis. Traki!

07.10.2017. Skrien Latvija Siguldā. Rudens mākslinieks Akvarelis šodien viesojas Siguldā, jo tas košās krāsas jauc kopā ar ūdeni, kas gāžas, līst, smidzina, šļakstās no debesīm. Tomēr dalībniekus tas nebaida, jo rinda pēc numuriem vijas cauri sporta zālei, ārā pa durvīm, ar slaidu loku ap stūri. Mūsu Ilze ir saaukstējusies un balss viņai tik tikko čukst, tādēļ viņa skrējienā nepiedalās, bet Latvijā ir iegriezusies  Ingrīda no Anglijas un skrien. Kluba biedri, ieraudzījuši Ingrīdu skrienam, plati smaida un steidz viņu apskaut.

Samirkuši, tomēr priecīgi skrējēji pēc finiša dodas uz kluba telti. Kā lai nepriecājas, ja Ilze sarūpējusi tēju, kafiju un našķus. Guntars Straume šodien pieveicis 40.pusmaratonu un aicina visus veidot piramīdu, kas būtu šim skaitlim līdzīga. Labu brīdi nekas no iecerētā neizdodas, bet kad Guntars no somas izvelk 10 litru tilpuma vīna krūku, visi sarosās un viņiem viss ir skaidrs. Piramīda ir gatava un Guntars ir apmierināts.

21.10.2017. Karostas Stirnubuks. Karosta ir īpaša vieta. Lai tur nokļūtu, jāšķērso Latvijā vienīgais izgriežamais tilts. Skrienamās takas vijas gar jūru, kur netrūkst kalnu un pauguru,  pa akmeņainu molu, kur jāuzmana kājas. Mūsu Laura Čakle šodien ir sestā, tomēr tas neapdraud viņas pirmo vietu kopvērtējumā. Neticami, bet diena vēlāk iesilst, tā ka ir patīkami peldēties jūrā. Finišā visus ar savām dziesmām priecē Ivo Fomins un skaistajās koka medaļās kā brīnumi mirdz dzintara gabaliņi.

12.11.2017. Skrējiens Patriots. Mangaļu mājas šogad sagaida ar īpašu izstādi. Te savus tankus, bruņumašīnas un lielgabalus demonstrē bruņoto spēku pārstāvji no Spānijas, Polijas, Itālijas un Kanādas. Skrējējiem ir sarkani balti sarkanās lentītes un skrējiens pēc tradīcijas tiek uzsākts ar Latvijas valsts himnu. Skrienot jāuzmanās no koku saknēm, no dubļainām takām, no purva slīkšņām. Toties finišā visi apspriežas, ēd, dzer un fotografējas.

Dīvains ir laiks. Notikumi, kuri šķiet risinājušies nupat, tomēr ir jau pāris gadus veci. Varbūt tiešām jāapstājas, lai pārdomātu – uz kuru pusi skriet?

 

Sandra Kaufmane

Komentāri

Vārds


Komentārs


Pievienot komentāru