Tev ir pietiekami motivācijas, lai skrietu, bet nevari atrast laiku ?  

Drukāt
01.02.2011 21:12

Lūk, iespējams kāds no 25 ieteikumiem noderēs tieši TEV !

Reizēm ikdienā Tev jāpaveic tik daudz, neskaitot darbu Tev vēl jāgatavo vakariņas ģimenei, jāiegādājas pārtika, jārūpējas par bērniem, vai pat reiz daudz aktuālāk, jāšķūrē sniegs. Šajā garajā ikdienas darāmo darbu sarakstā neatliek vietas pat 20 min. skrējienam. Tieši laika trūkums ir lielākais šķērslis, lai Tu nodotos tieši tik ilgam skrējienam kā Tu vēlies.
Turpmāk tekstā atradīsi risinājumus laika ekonomijai, plānošanai un daudz vēl dažādu knifu, lai Tu varētu nodoties skriešanai daudz produktīvāk. Izvēlies dažas stratēģijas, kuras Tu varētu īstenot, gadījumā, ja nestrādā izvēlies kādu citu. Tomēr, ja neviena no tām nenostrādā, tad visticamāk Tu vienkārši nevēlies skriet un tas tik tiešām nav nekas labs. Iespējas ir vienmēr, nemeklē sev attaisnojumus, lai neskrietu.
 

1. Pirms darba nedēļas sākuma apsēdies un paņem savu treniņa dienasgrāmatu, pārdomā ko Tu reāli varētu nākamajā nedēļā paveikt. Izplāno to pirms Tev nav parādījušies citi plāni.
2. Domā par kvalitāti, nevis kvantitāti. Izmanto skriešanai veltīto laiku maksimāli efektīvi. Atrast laiku 20 minušu skrējienam nav grūti. Vienīgi Tev ir jāizplāno maršruts, skrējiena uzdevums utt. jo katra minūte ir svarīga. Tas var būt, piemēram, 4 min. Iesildīšanās, pārmaiņus skrējiens 6x2 min. Skrien 2 min. ātrākā tempā kā parasti, tad 2 min. lēnā tempā. atsildies 4 min.
3. Celies 30 min. ātrāk pirms pārējie ir izlīduši no gultas un dodies skriet. Nav nekādu attaisnojumu, lai Tu nevarētu doties agrā rīta skrējienā. Tas patiesībā pat pozitīvi uzlādēs Tevi visai dienai.
4. Vai ,tad ir iespējams pretoties četrkājainajam draugam, kurš ar slapju degunu Tevi modina, sakot tagad, tagad, TAGAD jāceļas un jāskrien! Suns Tevi izvilks no gultas, lai dotos skrējienā.
5. Mainieties ar pienākumiem laikā, kad dodies skriet palūdz, lai Tava otrā pusīte pieskata bērnus un nākamajā dienā mainieties lomām. Vai arī Tev ir uzticams kaimiņš, kurš var pieskatīt tavus bērnus.
6. Jaunākās atvases vari ņemt līdzi uz stadionu, vai parku, kurā Tu riņķo. Iedod viņiem pūķi, bumbu, vai ziemā pajautā cik lielu piku vari uzvelt TU ? Daudzas trenažieru zāles piedāvā arī bērnu istabas, kamēr Tu nododies sportiskām aktivitātēm bērni tiek pieskatīti.
7. Varbūt tajā pat laikā ir kāds pulciņš, vai sporta skola, kuru Tavi bērni varētu apmeklēt, kamēr Tu skrien. Pēc tam visi kopā atgriežaties mājās.
8. Sastrēgumi no rīta un vakarā ? Ietaupi laiku un naudu, no rīta paņem līdzi visu nepieciešamo skriešanai un no darba dodies mājās skriešus. Kamēr citi nervozē sastrēgumos, Tu mājās atskriesi jau relaksējies no dienā uzkrātā stresa.
9. Liela daļa maratonistu un profesionālu skrējēju uzstāda sev ilgtermiņa uzdevumus. Iespējams Tev labāk noderēs, ja uzstādīsi īstermiņa mērķus, piemēram, divas nedēļas pēc kārtas trenēties 4x nedēļa! Kad To būsi paveicis - mērķē augstāk, bet nepārcenties.
10. Derības! Saderi ar kādu kolēģi, draugu, ģimenes locekli, ka izpildīsi kādu noteiktu uzdevumu, noskriet nedēļā 100km, vai katru rītu skriet 20 min utt.
11. Ja esi iesācējs skriešanā ,tad koncentrējies uz regularitāti, izvirzi mērķi skriet katru dienu, kaut vai 15 minūtes, bet katru dienu. Tas ir daudz lietderīgāk , kā 45 min. skrējiens 3 x nedēļā.
12. Pieredzējušākiem skrējējiem vajadzētu koncentrēties uz diviem LIELAJIEM treniņiem nedēļā kuros arī sevi piespiest strādāt. Darba dienās vienu stundu garu pārmaiņas skrējienu, vai skrējienu pret kalnu. Nedēļas nogalē garo treniņu. Pārējo nedēļu aizpildi ar viegliem krosiņiem, vai atpūtu. Divi smagi treniņi dos labāku rezultātu kā 6 vidēja tempa treniņi, starp kuriem būtu maz atpūtas.
13. Atrodi, vai pierunā kādu treniņpartneri. Sarunājiet noteiktu vietu un laiku kur tikties. Ja viens no jums nevēlēsies iet skriet Tu taču negribēsi parādīt, ka esi slinkāks, vai meklēt attaisnojumus.
14. Sagatavojies treniņam jau iepriekšējā vakarā. Izpēti laika ziņas, sakārto drēbes jau gatavībā tā, lai no rīta izkāptu no gultas un “iekāptu” treniņtērpā. No rīta katra minūte ir īpaši vērtīga tādēļ taupi laiku.
15. Pirms dodies gulēt saliec ledusskapī nepieciešamos dārzeņus, augļus, vai ogas tavam rīta kokteilim, biezsulai. Pēc skrējiena atliek vien uzspiest “start” un brokastis jau gatavas.
16. Netērē laiku no rīta stiepjot aukstos muskuļus. Tā vietā labāk uzsāc aktīvi soļot un lēnām pārej lēnā skrējienā kamēr jūties jau gatavs skriet pilnā solī.
17. Vai esi pamanījis cik daudz laika aizņem sveicināšanās rituāls un apmaiņa ar pieklājības frāzēm un jokiem? Tādēļ labāk, kad satiekaties uzreiz ķeraties vērsim pie ragiem. Sāc lēnām skriet un aicini pārējos. Aprunājies un sasveicinies, kamēr lēnām iesildāties.
18. Vienmēr , kad dodies komandējumā, vai garākā pārbraucienā ņem līdzi nepieciešamo skriešanai. Ja treniņtērps būs pie rokas un gatavībā, vari pat pavilkt apakšā, būs lielāka vēlme izmantot pat 20 minūšu kafijas pauzi treniņam.
19. Ne vienmēr tas, kurš noskrien nedēļā 60 km, maratonu noskries ātrāk kā tas, kurš noskrien 50km . Necenties izpildīt treniņa grafiku tikai principa pēc. Kas par daudz , tas par skādi. Nepārcenties.
20. Dienās, kad esi aizņemts un nevari izbrīvēt 40 min. Labāk noskrien no rīta 20 un vakarā 20 min. nekā vispār nedarīt neko.
21. Modinātājs pa rokai? Ja arī Tev piemīt stiķis atlikt modinātāju noliec to otrā istabas galā. Kamēr izkāpsi no gultas būsi gatavs sevi piespiest iet skriet.
22. Esi nedaudz egoistisks, izvirzi savu fizisko un mentālo veselību svarīgāku par kino apmeklējumu, vai sievasmātes dzimšanas dienas svinībām. Un rādi piemēru savā ģimenē, ka sava veselība ir pietiekami svarīga, lai dažreiz no kaut kā atteiktos.
23. Esi elastīgs, ja esi ieplānojis skriet, bet plāni mainās neatliec skriešanu. Izdari treniņu vēlāk, vai upurē 20 min. no pusdienas pārtraukuma. Ja nevari atteikties no skūšanās, ēšanas, avīzes lasīšanas skriešanas labā, iespējams, nemaz nevēlies skriet .
24. Iespējams pazīsti kādu treneri, vai zinošu skriešanas speciālistu, kurš būtu gatavs sastādīt Tev plānu. Tas varētu Tev dot lielāku pienākuma un atbildības sajūtu
25. Svarīgākais skrien sev, atrodi iedvesmu katru dienu. Skrienot pa vienu un to pašu trasi pacel galvu un palūkojies augšā. Skrien pretējā virzienā. Izmēģini jaunus maršrutus. Seko savam progresam. Tieši dažādībā slēpjas dzīves prieks.
 

Komentāri

Vārds


Komentārs


Pievienot komentāru