Kā nenokavēt 

Drukāt
17.03.2011 14:03

Nu jau pavisam drīz sāksies jauna sezona, jauni izaicinājumi. Jaunas sacīkstes un satraukums, mandrāža. Kāds pa ziemas dīkstāvi būs aizmirsis, kur palikušas vecās, labās krosenes. Kāds cits sevi mocīs smagos treniņos. Vēl kāds pirms sacīkstēm pārāk ilgi aizkavēsies maratona expo... Bet ir labās ziņas. Mums ir daži padomi, kā sevi savākt pirms starta!

• Pēdējo minūšu skrējiens, nav otra pāra zeķei, vai vēl nopietnāk nokavēts pēdējais autobuss, kavējas bagāža utt. Izvairies no šādām kļūdām !

Jau nedēļu pirms sacensībām, jo īpaši, ja starts paredzēts ārpus savas valsts robežām, sastādi nepieciešamo lietu sarakstu. Vēlams sarakstu sastādīt prioritārā secībā. Sāc ar pasi, starta formu, apaviem, starta kremiem, pašu svarīgāko. Laikus izdomā, kurā somā liksi, kā iepakosi. Lidojot nereti gadās, ka bagāža pazūd vai kavējas, tādēļ iesakām apavus un starta formu paņemt līdzi rokas bagāžā. Šādi arī novērsīsi pēdējo minūšu stresu pirms izbraukšanas kā arī svarīgu lietu aizmiršanu. Nedēļu pirms starta sākot pārdomāt izkristalizēsies gan nepieciešamo lietu saraksts, gan ģeneālas idejas kā nokomplektēt to visu bagāžā. Protams painteresējies par laika apstākļiem un iespējām ieturēt maltīti. Pārdomu vērts ir ikkatrs sīkums, lai izvairītos no lieka stresa pirms sacensībām un, lai varētu koncentrēties tikai finiša sasniegšanai. Iedomājies, ka Tev uz starta līniju ir jāaizved Tavs priekšnieks. Tu noteikti negribētu likt viņam lieki nervozēt :)

• Sāpošas locītavas, muskuļi pirms starta. Neizgulējies, vai noguris. Šādi noteikti nekādas pozitīvās sajūtas Tu negūsi.

Liela daļa atlētu nedēļu pirms starta samazina treniņu apjomu vidēji par 60% arī Tev iesakām nepārcensties un nedaudz nomest slodzi. Gatavojoties sacensībām, Tu esi jau tuvu maksimāli labākajai formai. Tā vien gribas vēl uzskriet, pretojies šai sajūtai. Centies sevi ieturēt, jeb ''neizšaut formu''. Smagi treniņi Tevi tikai dzen ''bedrē'', trenējies vieglā režīmā. Atpūšoties, jeb trenējoties vieglā režīmā Tavi muskuļi atpūšas, un ķermenis atjaunojas, krāj ogļhidrātus un arī psiholoģiski gatavojas startam. Gatavojies arī psiholoģiski, izpēti trasi, pārdomā distanci un spēku sadali. Saglabā vēsu prātu.

• Tik daudz kā aizraujoša un interasanta, jauni draugi, lieliska pilsētas arhitektūta. Šoks, esi krietni par daudz nostaigājis un vakars jau klāt, pusdienas nav ieturētas un jau sen bij laiks gulēt. Tā noteikti nav pareizā attieksme pret rītdienas startu, kuram esi krietni ilgi gatavojies.

Esi uzmanīgs, labāk pat sastādi detalizētu plānu cikos ieturēsi maltīti, ko ēdīsi un kad pēdējais laiks doties gulēt. Bieži vien ārzemju pārbraucienos tā vien gribas visu jauno apskatīt un izbaudīt. Laiks iet krietni ātrāk kā ikdienišķā dienā. Protams, Tu to vari darīt, bet atvēli noteiktu laiku šai aktivitātei. Ievēro režīmu.

• Asas sāpes vēderā, rūgta garša mutē. Labais sāns smeldz. Protams ievēro diētu.

Pirms starta nedēļā izvairies ēst asus, vai treknus ēdienus. Saprotams, ka alkahols nekādi Tev nepalīdzēs uzlabot sniegumu distancē. Noteikti nemēģini eksperimentēt ar jauniem ēdieniem, nebūtu jauki, ja pirms starta vēders pateiktu visu ko par Tevi domā.


• Ceļā slikti gulēts stīva mugura, spranda deviņos līkumos. Ak !

Ja uz starta vietu dodaties grupā, autobusā. Noderēs guļammais un paklājiņš, kuru izklāsiet autobusa salonā, uz grīdas. Aptiekās, vai būvmatereālu veikalos nopērkami ausu aizbāžņi, kuri krietni samazinās trokšņu līmeni. Ceļa noteikti kustaties, pastāvat, izkustiniet locītavas un nesmādējiet veikt stiepjošus vingrinājumus pilsoņi, kuri visu ceļu nozvilnēs savā sēdvietā ar vīpsnājošiem smaidiem noteikti neiegūs vairāk par jums.

Veiksmi ieplānotajos sezonas startos !
 

Komentāri

Vārds


Komentārs


Pievienot komentāru