Valērijs Žolnerovičs gatavs labot Ventspils trases rekordu! 

Drukāt
31.05.2012 15:08

Daudzi man jautā, kuri no Latvijas labākiem skrējējiem skries 16.jūnijā Ventspilī? Domāju, ka būs visi labākie, izņemot Jeļenu un Aleksandru Prokopčukus. Kad sacensībām reģistrējās Latvijas rekordists pusmaratonā Valerijs Žolnerovičs, jautāju viņam, kādi mērķi Ventspilī? Viņš atbildēja neminstinoties: Labošu trases rekordu, un braukšu mājās ar papildus 500 Ls, ko uzvārētājam un uzvarētājai, ja tiks labots trases rekords dāvina Ventspils tranzītbiznesa pārstāvis „VK Tranzīts”. Pašlaik trases rekords vīriešiem pieder Krievijas sportistam Dmitrijam Lūkinam 1st 7min 57sec, savukārt sievietēm labākais sasniegums vēl aizvien pieder pirmā skrējiena uzvarētājai Jeļenai Prokopčukai 1st 14min 34sec.

Tātad skries Valērijs, bet kurš vēl varēs sastādīt konkurenci Latvijas rekordistam? Vēlmi ņemt dalību ir izteicis Mareks Florošeks - pirmā Piedzīvojuma Parka Pusmaratona uzvarētājs. Reģistrējies skrējienam ir Jānis Višķers, kurš katrās sacensībās spēj 21,097km distanci noskriet ātrāk par 1st un 10minūtēm. Nav zināma Māra Ābeles sportiskā forma, bet noteikti arī viņš ir spējīgs pacīnīties par pirmo trijnieku. Renārs Roze un Kristaps Kaimiņš (abi pirmo „Skrien Latvija” posmu Biķerniekos noskrēja ap 1st un 10min) noteikt neplāno braukt mājās bez naudas prēmijām. Domāju, ka par sešinieku spēs pacīnīties strauji progresējošais Andrejs Jesko, kurš Rīgas Maratonā bija labākais no latviešiem. Vienīgais no labākajiem nestartēs MARATONA KLUBA pārstāvis Aigars Matisons, kuram šajās sacensībās ir uzticēta galvenā tiesneša loma. Protams, labākiem Latvijas skrējējiem nav tikai jārēķinās ar savējiem, jo brāļi lietuvieši būs pilnā sastāvā, jo tieši viņi sacīja, par Ventspils pusmaratonu šādus vārdus: „Etot samij lučšij polumarafon v Baltii!” Vēl par dalību šī gada pusmaratonā nav izlēmis spēcīgais Sanktpēterburgas skriešanas klubs, bet domāju, ka viņi būs pilnā sastāvā!


Par konkurenci sieviešu grupā jāsāk ar lietuvieti Remaldu Kergyti, jo nesen izpildīts olimpiskais A normatīvs maratonā. Teorētiski arī viņa varētu tikt pie „VK Tranzīts” 500 Ls naudas prēmijas. Visa lietuviešu komanda viņai ar savu atbalstu arī varētu palīdzēt, jo Ventspilī ieradīsies kopā ar treneri. Startēs arī iepriekšējo gadu uzvarētāja Gyta Norgiliene. Skrējienam reģistrējusies, mūsu iespējamā olimpiete maratona distancē Dace Līna, viņa noteikti neskries lēni! Un tad par trijnieku cīnīsies Rīgas pusmaratona uzvarētāja Irina Pankoka –Štūla, Liene Brensone, Ināra Lūse. Sazinoties ar šā gada labāko Latvijas soļotāju Anitu Kažemāku, saņēmu atbildi, ka ir ļoti liela iespēja, ka viņa skries Ventspilī, un personīgi domāju, ka viņai ir pa spēkam izskriet pusmaratonu zem 1st un 20 minūtēm.


Visticamāk sagaidīsim MARATONA KLUBA dalībnieču, ventspilnieču derbiju starp Santu Feldmani un Baibu Muzikanti. Rīgas pusmaratonā par 5 sekundēm ātrāka bija Santa, taču zinot kāds atbalsts ventspilniecēm būs mājas trasē, noteikti kritīs abu personīgie rekordi un pat nebūs svarīgi, kura uzvarēs – tā būs skaista cīņa!

Atgādinu, ka sacensības notiks sestdien, 16.jūnijā, ar startu pl.15.00!

Andris Valerts
Sacensību direktors

 

Komentāri

Vārds


Komentārs


Pievienot komentāru