Duatlona karalis - Dainis Žuburs 

Drukāt
16.10.2012 19:06

Dainis - viens no mūsu atraktīvākajiem kluba biedriem ne tikai skrien pusmaratonus, bet piedalās arī duatlona sacensībās. Jautāsies, kas ir duatlons? Duatlons ir skriešana + riteņbraukšana + skriešana.
Sestdien, 6.oktobrī Biķernieku sporta kompleksā norisinājās SPORTLAT BALVA 2012 noslēdzošais 11.posms duatlonā, kas vienlaicīgi bija arī Latvijas kausa triatlonā 10.posms un Latvijas čempionāts Duatlonā. Arī šogad starts un finišs bija Biķernieku sporta kompleksā, kopumā pulcējot vairāk kā 200 dalībniekus un starp sacensību dalībniekiem bija arī mūsu Dainis jeb kā visi mēs viņu pazīstam – viens no slavenajiem Dunalkas puišiem/karaļiem. Dainim bija jāveic 8 km skriešus, 38,5 km ar velosipēdu un 4,8km atkal skriešus. Šajā distancē Dainis pārliecinoši kopvērtējumā ieņem 10. vietu, bet savā grupas vērtējumā palika pirmais, ar ļoti labu rezultātu - 1:54:59.15, un bija jākāpj uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena. MŪSU DAINIS IR LATVIJAS ČEMPIONS DUATLONĀ SAVĀ VECUMA GRUPĀ!!!

Daži jautājumi Dainim par sacensībām.

Vai šīm sacensībām Tu gatavojies kaut kā īpaši?
Nē, šīm sacensībām īpaši negatavojos. Pavasarī gan biju daudz km ar riteni nobraucis. Tad jau tie riteņu sabrauktie km bija.

Bet Tev taču ir jāiet uz darbu, pa kuru laiku paspēj gatavoties?
Man bija trauma, bet skriet varēju. Strādāju par ugunsdzēsēju - glābēju, tad jau pietiek laika treniņiem. Trīs brīvajās dienās papildus piestrādāju, kad sākas sezona. Tad jau vajadzētu divus treniņus, bet sanāk viens, kad esi fiziski nostrādājis astoņas stundas, tad nav tā spēka. Skrienu agri no rīta, kad vēl ir enerģija. Tad skatos kā vakarā ir, ja neesmu noguris, tad treniņš ar riteni. Tagad man ir īstais „pļaujas laiks”, divi treniņi dienā. Tikai skrienu, un sporta zālē spēlējot futeni arī trenēju paātrinājumus, ja dabon traumu, tad esu skumīgs, jo nākošā dienā nevar kustēties, bet tas jau pāriet, varu atkal trenēties.

Sacensību rīts, un kā Tu juties no rīta pirms lielā starta?
Šoreiz jutos ļoti labi, nebija nekādi lieli uztraukumi, jo zināju, ka līderis neesmu v-40 grupā.

Vai ir kādi Tavi slepenie pirmsmaču rituāli?
Man nav pirmstartu slepenie rituāli, man viss sākas pēc starta šāviena.

Starts…..kādas sajūtas gaidot startu?
Atklāti sakot – „mandrāža” jau bija. Nebija ar ko pirms starta izsmieties, pajokoties, tad man ir vieglāk. Busiņā klausījos radio Skonto. Tas palīdzēja.

Kura Tev ir svarīgākā disciplīna?
Skriešana.

Kura Tev ir grūtākā disciplīna?
Abas divas, gan skriešana, gan riteņbraukšana.

Apraksti pāreju no skriešanas uz riteņbraukšanas posmu un no riteņbraukšanas uz noslēdzošo skriešanas posmu.
Pāreja no 8km uz skriešanu bija daudz maz normāla, bet riteņposms bija ļoti smags, labi, ka viena grupa „pavilka”, tad es kaut kur astē vilkos tos 38,5 km. Pēc riteņa bija jāskrien 4,5km, smagi jau bija. Kad Ģirts Fogels par ruporu paziņoja, ka esmu līderis, tad pēdējos divus apļus palielināju skriešanas ātrumu, bet man gan likās, ka skrienu kā bruņurupucis - tas sanāk lēni.

Vai un kā izmantoji enerģijas želejas vai batoniņus un sporta dzērienu?
Apēdu vienu želejiņu, un ūdeni padzēros, lai želeja nepaliek kaklā.

Ko Tu domā par trasi…sarežģīta?
Riteņa posms nebija viegls, bet skriešanas posms bija bez kalniņiem.

Ko Tu domā par savu rezultātu?
Esmu apmierināts ar rezultātu.

Vai finišu atceries?
Atceros gan. Biju noguris.

Vai iesaki skrējējiem izmēģināt spēkus arī duatlonā ? Varbūt arī triatlonā ?
Pamēģināt jau var, gan duatlonu, gan triatlonu. Viegls tas sporta veids nav. Ja gribi sasniegumus, tad ir daudz jātrenējas. Bet kam sirds ir uz skriešanu, lai paliek skriešanā.

Kādi plāni Tev ir 2013.gadā?
Piedalīties visos „Skrien Latvija” posmos, triatlona sacensībās, citos skrējienos. Vēl nav sacensību kalendārs, kad būs kalendārs, tad varēs vairāk domāt kur startēt. Tādi grandiozi plāni man nav, esmu tak tautas sporta piekritējs. Tāds arī palikšu. Čempiņa tituls V-40 grupā man tagad iedeva tādu motivāciju!!!!

Ar Daini sarunājās Ilze

Komentāri

Vārds


Komentārs


Pievienot komentāru