Funkcionālā fitnesa treniņi 

Drukāt
01.09.2015 15:38

Sākot no šā gada maija Ventspilī ir par vēl vienu veselīgu brīvā laika pavadīšanas veidu vairāk – 2x nedēļā darba dienu vakaros tiek organizēti „funkcionālā fitnesa” treniņi, kurus vada Maratona Kluba biedre un sertificēta trenere Madara Frēliha. Kas tad īsti slēpjas zem šī nosaukuma „funkcionālais fitness” un kas tiek darīts šajos treniņos – pirmkārt, treniņi notiek svaigā gaisā, brīvā dabā (Pārventā, 5. vidusskolas stadionā un siltā laikā Staldzenē pie jūras) un galvenokārt vingrinājumos tiek izmantots cilvēka personīgais svars, taču tiek izmantots arī dabā un apkārtnē pieejamais „inventārs”. 

Otrkārt, treniņos ar vienkāršu, taču efektīvu vingrinājumu palīdzību tiek trenētas svarīgākās un ikdienā nepieciešamās fiziskās īpašības (spēks, izturība, veiklība, lokanība), tiek nodarbinātas visas muskuļu grupas proporcionāli attīstot ķermeni un īpaša uzmanība tiek pievērsta dziļās muskulatūras stiprināšanai, kas ir svarīgi visiem cilvēkiem, bet jo īpaši sēdoša darba veicējiem un tiem, kuriem ikdienā nav bijušas pietiekamas fiziskās aktivitātes. Treniņu formāts ir dažāds, piemēram, apļa veida treniņš, kur vingrinājumi sadalīti pa „stacijām” un katrs var brīvi izvēlēties secību, kādā pildīt vingrinājumus (parasti tad arī tiek izmantots inventārs), bet tik pat bieži ir reizes, kad secība ir svarīga un tad visi vingrinājumus pilda vienlaicīgi, bez inventāra, izmantojot tikai personīgo svaru. Treniņa pamatā ir intervālu metode, kas nozīmē to, ka ir stingri noteikts vingrinājuma veikšanas un atpūtas ilgums, taču intensitāti var regulēt katrs pats vienkārši variējot ar vingrinājuma veikšanas atkārtojumu skaitu noteiktajā laika intervālā. Treniņu sagatavošanā tiek izmantota radoša pieeja, vingrinājumi mainās, nekad arī nevar zināt kādi būs laikapstākļi, līdz ar to katrs treniņš ir atšķirīgs un var aizmirst par rutīnu un garlaicību!

Ideja par šādu treniņu organizēšanu radusies meklējot vispiemērotāko veidu kā paralēli skriešanai nostiprināt ķermeņa muskulatūru. Nav nekāds noslēpums, ka cilvēkam bez sabalansēti attīstītas ķermeņa muskulatūras arī tik šķietami vienkāršs un nekaitīgs sporta veids kā skriešana var būt traumatisks. Sāpes ceļos un muguras sāpes ir biežākās (bet ne vienīgās) sūdzības, kuras var dzirdēt no cilvēkiem, kuri uzsākuši skriešanu bez pietiekamas iepriekšējas fiziskas sagatavotības. Taču ne tikai skriešanai šie treniņi var noderēt, trenēties nāk arī meitenes – volejbolistes, kā arī cilvēki, kuriem ikdienā ar sportu nav liela saskare, taču ir sēdošs darbs, kas izraisa, piemēram, muguras sāpes:

            Elza: „Apmeklēju treniņus, lai dažādotu muskuļu slodzi, jo bez Madaras treniņiem spēlēju arī pludmales volejbolu. Fiziskā ziņā jau aptuveni pēc mēneša jutu, ka ir vairāk spēka, toties emocionāli - katrs treniņš atbrīvo endorfīnus.”

            Evita: „Treniņi palīdz man iegūt un saglabāt kopējo ķermeņa muskuļu tonusu. Kopš apmeklēju šos treniņus, es jūtu, ka mana fiziskā izturība ir palielinājusies.”

            Katrīna: „Apmeklēju treniņus, jo vēlējos uzlabot savu fizisko formu. Rezultāti bija jūtami salīdzinoši ātri, parādījās muskuļi uz rokām, parādījās presīte.”

            Inga: „Uzlabojās vispārējā pašsajūta, palielinās izturības līmenis, mazinās muguras sāpes un jau pēc mēneša šķiet, ka augums savācas.”

Ieguvumi no treniņiem ir ne tikai fiziski, bet arī garīgi - pateicoties tam, ka nodarbības notiek svaigā gaisā, uzlabojas noskaņojums, organisms iegūst papildus enerģiju, kas bieži vien trūkst pēc telpās pavadītas darba dienas un kā saka Evita, „Šajos treniņos ir sastopama jauka kompānija, kurā pat smagi fiziskie vingrinājumi nesagādā ne fiziskas, ne garīgas mocības, tas būs veselīgi un pozitīvi pavadīts laiks augsti motivētā atmosfērā!”

Ikviens interesents tiek laipni aicināts pievienoties mūsu domubiedru grupai Facebook vietnē „VFK Staldzene” (links: https://www.facebook.com/groups/vfkStaldzene/) vai arī kontaktēties ar Madaru Frēlihu (tel. 29776433, e-pasts: madara.freliha@inbox.lv)!

 

*Foto no „VFK Staldzene” arhīva!

 

Komentāri

Vārds


Komentārs


Pievienot komentāru