Imants Auziņš 001 

Drukāt
26.12.2017 11:08

Cik ilgi jau skrien? Sāku skriet 2013. gadā, 52 gadu vecumā. Kas bija tavs mērķis, sākot skriet? Tāda īsta mērķa nebija. Satiku pilsētas Maximā mākslinieku Aldi Birznieku. Sacīju, ka veselības uzlabošanai (augsts asinsspiediens, svars 103 kg) sāku nodarboties ar ziemas peldēšanu. Viņš teica, ka vajag skriet. Tad arī sāku. Ar sportu nekad nebiju nodarbojies, vienīgi armijā 1981 - 1983 gadā. Pēc 30 gadu pārtraukuma iesākt skriet bija grūti, kājas bija kā bluķi, nevarēju noskriet pat 200 metrus. Sieva man rādīja kā spert soļus.

 

Maratons bija sapnis, loģisks turpinājums, vai nejaušība?

Pamazām sāku skriet Reņķa dārzā. Noskriet 5km likās kaut kas neticams, bet Ventspils pusmaratonā to paveicu. Tad nāca 8km skrējiens apkārt Bušniekiem. Tad jau 10km, tad 21km. Ja varēju noskriet 21km tad varēšu arī 42km. Tas ir sapņa loģisks turpinājums.

Kur vērsies pēc padoma? Vai skrēji viens?

Vistrakāk bija noskriet pirmo maratonu 2017. gadā. Kad, pats pirmais, pierakstījos, tad likās ,ka tas tik tālu! Kad nāca tuvāk, tad nobijos. Izmisīgi sāku apmeklēt Ventspilī organizētos koptreniņus. Turējos pie treniņu plāna Ventspils maratonam no Noskrien mājas lapas.

Daudz man palīdzēja Arnis Rumbenieks. Vēl Andris Jonelis, Aigars Matisons, Guntis Grīnvalds un daudzi citi. Liela nozīme bija Ventspilī organizētajiem koptreniņiem un Maratona kluba koptreniņiem ar pazīstamiem, ne man, sportistiem. Iepazinu daudz jauku cilvēku. Esmu pierādījis, ka maratonu ar diezgan ciešamu rezultātu, 3h55m, var noskriet cilvēks kurš nekad dzīvē ar sportu nav nodarbojies, bet pārmērīgi ēdis, smēķējis un lietojis alkoholu J Maratona laikā man vislielāko palīdzību sniedza tempa turētājs Dāvis Poliņš, kurs mani burtiski aizvilka līdz finišam.

Kas mainījās tavā dzīvē kopš brīža, kad sāki skriet?

Esmu palicis sabiedriskāks, samazinājies svars par 20kg, pārtraucis ēst gaļu un zivis.

Nedēļā skrienu 2 - 3 reizes. Svētdienas rītos cenšos noskriet 21 km.

Vai tu skrien arī lietus, sniega laikā, 1.janvarī?

Stipra lietus laikā un kad daudz sniega no skriešanas cenšos izvairīties, kaut gan bieži gadās arī pamatīgi salīt. 1. janvārī neskriešu, jo tad 12.00 notiek ikgadēja Jaunā gada pelde jūrā. 2013. gadā sāku nodarboties arī ar ziemas peldēšanu.

Kas bez skriešanas vēl palīdz justies labāk?

Bez skriešanas man labi justies palīdz peldes un braukšana ar velosipēdu.

Ko sagaidi no ziemassvētku vecīša? Ko novēli tiem, kuri neskrien?

 Viņš (Ziemassvētku vecītis) man varētu salabot paaugstināto asinsspiedienu (skrienot gan tas samazinās) Tiem, kas neskrien, ieteiktu sākt jebkādas fiziskās aktivitātes pēc iespējas ātrāk, ne tā kā es - pašlaik man 56 gadi.

Paldies par interviju, lai Tavi vārdi piepildās un tiekamies maratonā!

Intervēja – Arnis Rumbenieks

(Visi foto mirkļi rasti Imanta un Ilzes G. fotoaparātā).


 

Komentāri

Vārds


Komentārs


Pievienot komentāru