Jānis. Lieliskais. 

Drukāt
26.07.2018 10:47

Jāni ievēroju vienā no sākotnējiem Stirnubuka posmiem Talsos. Toreiz skrējiens vijās pa un ap deviņu pakalnu pilsētu. Jānis ar prieku dalīja medaļas finišētājiem. Pēc tam pamanīju, ka Jānis ir visur! Skrējienos, basketbola un  futbola  spēlēs, kultūras pasākumos, televīzijas raidījumos viņš darbojās kā brīvprātīgais. Šī gada vasaras saulgriežos Jānis pat pamanījās aizskriet no Rīgas līdz Valmierai un pēc tam itin mundri rosījās Latvijas simtgades dziesmu un deju svētkos. Kopš šī gada pavasara viņš ir mūsējais, tādēļ izjautāju Jāni.

Kā paiet Tava diena? Sekojot aktivitātēm sociālajos tīklos, šķiet, ka Tu visu laiku esi kustībā. Kā Tu visur paspēj?

Darbā esmu piecas dienas nedēļā no pulksten 7.00 līdz pulksten 15.30. Nedēļas nogalēs esmu kādā no sporta, vai kultūras  pasākumiem. Šādā veidā es atpūšos un nedomāju par darbu.

Starp daudzajiem brīvprātīgā pienākumiem paspēji atskriet no Rīgas uz Valmieru. Kā juties šajā skrējienā? Kurā brīdī bija visgrūtāk? Vai esi apmierināts ar rezultātu? Mēģināsi vēlreiz noskriet?

Šogad bija otrā reize, kad skrēju no Rīgas uz Valmieru. Pirmo reizi mēroju šo ceļu pirms dieviem gadiem. Pēc skrējiena jutos ļoti labi, jo vēl bija spēks vakarā līgot Krastmalā. Gribēju noskriet ātrāk, tomēr galvenais bija paveikt distanci. Visgrūtākais posms bija pēc 85.kilometra. Tad brīžiem gāju, brīžiem skrēju. Tomēr ar rezultātu 11:26:03 esmu apmierināts un domāju, ka no Rīgas uz Valmieru skriešu vēlreiz. Tad arī uzlabošu rezultātu.

Vai Tu vēl atceries, ar kuru sporta notikumu iesākās Tavas brīvprātīgā darba gaitas? Kurš no sporta veidiem Tev sirdij vistuvākais? Vai ir kāds sporta veids, kurš ne visai patīk?

Savas brīvprātīgā darba gaitas uzsāku Rīgas Maratona skrējienā, pēc tam jau darbojos futbola spēlēs un vēlāk arī sieviešu un vīriešu basketbola spēlēs. Man patīk visi sporta veidi, nav tādu, kas nepatīk. Agrāk, kamēr vēl neskrēju, ļoti daudz braucu ar velosipēdu. Esmu 17 dienās  apbraucis apkārt Latvijai.

Tu palīdzi ne tikai sporta, bet arī kultūras  un mākslas pasākumos. Šogad notiks Dziesmu un deju  svētki. Vai zini, kādi tajos  būs Tavi pienākumi? Varbūt kādreiz esi bijis koru vai deju kolektīvu sastāvā?

Jā, savus pienākumus zinu. Par tiem mūs informē jau savlaicīgi. Tagad, pēc svētkiem, ir nostaļģijā, ka tie jau beigušies. Tomēr nākošajos svētkos piedalīšos atkal. Pats gan neesmu bijis ne koru, ne deju kolektīvu dalībnieks.

Ko par Tavām aktivitātēm saka darba devējs? Man šķiet, ka kādu no Rīgas balzāma produktiem vajadzētu izgatavot ar Tavu vārdu vai portretu uz etiķetes.

Mans darba devējs neko īpaši nesaka. Bet produkcija ar manu vārdu, vai attēlu- tas būtu forši.

Kad un kā iesāki skriet? Kurā brīdī atrodi laiku treniņiem?

Ar skriešanu nodarbojos jau skolas gados, pēc tam kādu laiku neskrēju. Atsāku skriet tad, kad sāku strādāt Rīgā. Mana pirmā noskrietā distance bija 5kilometri 2009.gada Rīgas Maratonā. Pēc tam atkal neskrēju, bet palīdzēju kā brīvprātīgais. 2015.gadā darbojos kā brīvprātīgais palīgs skrējienā Rīga-Valmiera. Pēc tā notika izloze un mans draugs laimēja skrējienu. Tomēr viņš negribēja skriet no Rīgas uz Valmieru un viņa vietā 2016.gadā  piedalījos es. Man nav nekādu īpašu treniņu. Kad ir brīvs vakars un nav ko darīt, tad paskrienu.

Brīvprātīgā darba veicēji tiek nodrošināti ar apģērbu, atbilstoši sporta veidiem. Vai esi saskaitījis, cik krekliņu jau esi sakrājis?

Jā, esmu ticis pie jakām, džemperiem, šortiem ar čempionātu vai sporta spēļu logo. Reiz mēģināju skaitīt un secināju, ka manā kolekcijā ir apmēram 400 dažādu sacensību vai kultūras pasākumu kreklu.

Šogad kļuvi par Maratona kluba biedru. Kāpēc izvēlējies šo klubu?

Skrējienos esmu iepazinies ar kluba biedriem un man viņi ir ļoti iepatikušies. Jūs visi esat ļoti jauki!

Vai Tev ir arī brīvais laiks? Ja ir, ko Tu tad dari?

Jā, man ir brīvais laiks. Tad aizeju pastaigāties, paskatos televīziju, klausos radio.

Esot pilsoniski tik ļoti aktīvs, Tev ir tā laime satikt daudz interesantus un neparastus cilvēkus. Tu esi tik bagāts! Varbūt kādreiz uzrakstīsi grāmatu?

Laikam nerakstīšu. Tik daudz jau ir aizmirsies, visu nevar prātā paturēt. (Jāni, iesaku Tev veidot piezīmes vismaz pašam priekš sevis. Vēlāk būs interesanti palasīt un atcerēties. Sandra.)

Ko Tu šobrīd visvairāk vēlētos?

Vēlos beidzot atrast savu otro pusīti.

Lai veicas! Jau tagad meitenes stāv garās  rindās pie Jāņa, gaidot, ka tieši viņš pasniegs medaļu pēc skrējiena. Varbūt kāda no tām ir īstā?

 

 

Sandra.

Komentāri

Vārds


Komentārs


Pievienot komentāru