Kamēr…(8.turpinājums) 

Drukāt
06.07.2020 10:32

…vasara rit savu ceļu saules griežos, saules svelmē ļaudis meklē veldzi upēs, ezeros un jūrā, skrējēji turpina skriet, un jauni ļaudis precas, tikmēr…16.08.2018.Skrien Latvija VII posms Valmierā. Vakarā pirms skrējiena tiek uzslieta košā kluba telts un čaklā Olga visus cienā ar pašas cepto, gardo ābolkūku. Jāpastāsta, ka mūsu komanda ir kļuvusi internacionāla, jo zem mūsu karoga startē Anatolijs no Pleskavas un Natalja no Sanktpēterburgas. Vakarā savelkas pelēki mākoņi un sāk līt, arī naktī dzirdams, kā lietutiņš, burbuļo, grabinās, čab un dauzās.

Tomēr rīts ataust saulains mūsu “agrie putni”  Valdis, Andis un Rainers un Ralfs jau gatavojas maratona distancei. Valmierā maratonu skrien un dzied smaidīgais igauņu dzejnieks Kontra. Zum un dūc kā bišu stropā, kad uz starta stājas 6km un 12km skrējēji. Tik daudz viņu ir! Maratona klubam ir izveidojusies skaista tradīcija –sveikt katru, kurš pieveicis pirmo 42,195km distanci. Šoreiz pie saldi krēmīgas tortes tiek Ralfs Kuģis. Izveicīgais ĀbolJanka ir sarūpējis kasti ar “Kāruma” sieriņiem. Visiem acis spīd, cik gardi, jauki un sirsnīgi ir kluba teltī. Latvijas jubilejas gadā goda lieta ir “Mans skrējiens Latvijai”, kura priekšgalā šoreiz ir stalta, 81gadu jauna kundze uz zirga. Apbrīnojami!

29.09.2018. Stirnubuks Līgatnē. Kad rudens ar savu otu sāk iekrāsot koku lapas visneiedomājamākajās krāsās, Stirnubuki ar skriešanas ekipējumu pošas uz šī gada pēdējo posmu Līgatnē. Starta vieta šoreiz  “Skaļupēs”, blakus rehabilitācijas centram. Rosība šeit mutuļot mutuļo, un viss notiek. Tālumā parādās biedējoši pelēks mākonis, tomēr palūkojies uz tik priecīgiem un enerģiskiem cilvēkiem, tas nolemj nelīt. Pirms starta Ilze Goša paspējusi iegādāties divus pārus NIKE apavus. Nu tik būs skriešana! Takas jau gaida skrējējus ar sūnainām nogāzēm, kurās slaidi izstiepušās koku saknes. Kalnu karalis šoreiz ieslēpies līkumotā taciņā, kas vijas cauri mežam, un nav skaidri redzams, kad tas beigsies. Ja nostājas takas malā un ieklausās, var dzirdēt, kā elpo skrējēji. Visi vienā elpā un vienā elpā ar mežu. Šķiet, ka Stirnubuku cilts saslēgta burvju lokā. Mežā skrien, nāk, čāpo, tipina ļoti daudz skrējēji. Lūk, kur arī Olga! Viņa skrien, maisiņu ar gailenēm vicinādama. Meiča allaž padomā par mājsaimniecību. Vakara vēsumā apbalvošana un loterija un šī gada pēdējais posms ir noslēdzies.

30.03.2019.Stirnubuks Carnikavā. Reizē ar gājputniem Latvijā atgriežas Stirnubuks. Viņš gan nelido, bet gluži vienkārši kādā jaukā dienā ir klāt. Diena ir saulaini jauka un 4000 skrējēji jau gaida startu. Tepat jau arī Andis un Alfrēds. Ilze tver mirkļus, bet uz izstādītā lielā ekrāna var vērot notikumus Stirnubuka pilsētiņā. Priežu mežs ar kāpu smiltīm priecē skrējējus, bet Kalnu karaļa posms gan dīvains-pa stadiona apli. Kam vēl ir spēks, tas dūšīgi uzskrien, kuram nav, tas līgani šūpojas finiša virzienā.

13.04.2019. Skrien Latvija I posms Liepājā. Kluba telts stāv visā savā krāšņumā. Pēc ziemas pārtraukuma notiek priecīga atkalredzēšanās, apskaušanās. Kopīga jaunumu apspriešana, fotografēšanās un tad jau-aiziet! Visi dodas trasē. Arturs šo sezonu iesāk ar skaistu uzvaru un turpmākās studijas plāno Amerikā. Dainis skriešanā atgriezies pēc traumas, šodien ir omulīgs un rosīgs. Sandra griež kliņģerus- sāļo un saldo, lai visi var našķoties. Vēlāk arī šampanietis ar un bez grādiem, tos atbilstoši katra gaumei sagādājusi Ilze. Ir tik jauki atkal satikt mūsējos un redzēt, ka Maratona kluba dalībnieku skaits kļūst arvien kuplāks.

27.04.2019. Stirnubuks Tērvetē. Kad ceļš pagriežas uz Jelgavu, atpakaļskata spogulī var redzēt automašīnu rindu. Skaidrs, ka arī tur brauc skrējēji. Diena kļūst aizvien siltāka, pat pārāk silta. Starts šogad mežā, lielajā rotaļu laukumā. Kad vairākas reizes ir uzkāpts kalnā, no kalna lejā un tad atkal augšup pa kāpnītēm un atkal lejā, tad esam klāt. Rainers un Guntis laiski sēž saulītē un apspriež dienas plānus. Pa to laiku Ralfam virsū uzgāzusies SPORTLAND telts un sacensību karodziņi. Kāds nobažījies kungs aizrāda puisim, lai nekam vairs netuvojas. Laikam baidās, ka Ralfs sagāzīs visu pilsētiņu. Saulei pakāpjoties, starta vieta kļūst par īstu cepešpannu. Būs grūti. Fotogrāfs ir uzrāpies stabā, lai fiksētu Buku un Lūšu startu. Visi zvēri līkumo pa Zemgales mežiem, bet pats trakākais šoreiz ir tas, ka taciņa atlīkumo gandrīz līdz finišam un tad ar slaidu loku iegriežas atpakaļ mežā. Skrējējs paspēj nopriecāties, ka mokas laikam būs beigušās, kad norādes bultiņas viņu aizrauj atpakaļ pie kalniem un lejām, vismaz vēl kilometru garas rikšošanas tveicē. Finišā visi veldzējas ar bezalkoholisko alu un bauda auksto zupu, kas šodien ir pašā laikā.

04.05. - 05.05.2019. Skrien Latvija II posms Daugavpilī. Ir pieneņu un ievziedu laiks, kad ceļš mūs ved uz Daugavpili. Kad ir izņemti numuri, tad jādodas uz pasta pārtiju. Uz kafejnīcu, kas vakara cēlienā atvērta tieši skrējējiem. Oho! Galdi skaisti klāti, krūzē garšīgs citronu dzēriens, uz letes prāvs šķīvis ar dažāda veida gaļām. Oficiantes atnes makaronus ar gaļu, mēs gardu muti visu notiesājam. Vēlāk jānoklausās ansambļa “Eolika” koncerts. Un šodien arī jāapskatās, kāds izskatās Latvijā vienīgais spīdveja stadions. Kad uzkāpj stadiona lielajās tribīnēs, skats ir iespaidīgs. Te pašlaik uzkopj apkopēja ar pagurušu skatienu. Tad viņa paņem spaini ar netīro ūdeni un slaidā vēzienā izlej to pār tribīņu margām. Cik arhaiski! Ilze ar komandu kluba teltis uzcēluši jau iepriekšēja vakarā, bet šorīt cienā visus ar konfektēm no Ukrainas un ātri vārāmo 5 graudu putru. Veselīgi! Pēc kāda laika visi jau skrien, cits vienu, cits divus, cits četrus apļus. Kliņģeris un šampanietis jau sagaida skrējējus. Rainers šodien skatītājos, bet Dainis izlasījis Novāka Džokoviča grāmatu “Servēju uzvarai”, dalās iespaidos, ko iemācījies no slavenā sportista. Ralfs atgriežas teltī sakauts, kaut kas atgadījies ar viņa ceļgalu. Labi, ka mums ir Vineta, kas steidz puisim palīdzēt, lai viņš veiksmīgi tiek līdz mājām.

 

Sandra Kaufmane

Komentāri

Vārds


Komentārs


Pievienot komentāru