MARATONA KLUBA 2023 kartiņas 001 īpašnieks – Elvis Rībens 

Drukāt
20.01.2023 15:15

Zinu, ka Tu māki gatavot ēst, līdz ar to sākam ar jautājumiem par ēšanu! 1.jautājums Tā kā esi bez liekiem kg, vai skaiti ēdieniem kalorijas un iedod savu dienas ēšanas menju – brokastis, pusdienas, launags, vakariņas? Par liekajiem kg gan neesmu tik pārliecināts, kāds liekais gan ir.Kalorijas neskaitu, bet vairāk skatos lai ikdienā nav traki trekni un neveselīgi ēdieni. Neesmu brokastu cilvēks, tādēļ dienu sāku ar kafiju, un pēc kādas stundas divas maizītes. Pusdienās ēdu ko pavāri ir sagatavojuši darbiniekiem, vakariņas vairāk tiek plānotas ar sievu, bet pamatā tā ir vistas fileja ar piedevām, vai kāda zupa, lai nav smaga sajūta ejot gulēt.

2.Ko un kad labprāt iekod pirms treniņa, ja treniņš plkst.18:00?

Man nepatīk skriet vai trenēties ar smaguma sajūtu. Tādēļ biežāk cenšos neēst pirms treniņa vismaz 2h, vai apēst tikai kādu batoniņu īsi pirms.

3.Tagad, lūdzu, sacensību dienas menju, ja starts ir plkst.10:00, un arī pēc sacensībām?

Kā jau minēju, neesmu brokastu cilvēks, un nepatīk smaguma sajūta, tādēļ tikai kādu batoniņu un ūdeni. Lai gan es sacensību skrējienus vairāk izbaudu un skrienu ar prieku, vienmēr ir tauriņi vēderā pirms katra starta, tāpēc labāk lai nav pilns vēders.

4.Vai tev ir īpašs rituāls pirms sacensībām?

Nav tādu,uz katru startu eju kā uz treniņu, kurā vēlos noskriet labāk un ātrāk.

5.Tavi mīļākie skriešanas apavi?

Nike Pegasus 38 Tokyo edition

6.Maratons – vai esi pieveicies pilno 42,195km?

Nē neesmu, tam ir nepieciešama laba fiziskā un mentālā sagatavotība, bet vēlos to izdarīt.

7.Filozofisks jautājums – kāpēc Tu skrien?

Jo cilvēkam vienmēr ir jābūt kustībā, bet skrienu savam priekam, izbaudu katras sacensības, patīk sajūtas ieskrienot finišā,tās ir neaprakstāmas.

8.Kurās sacensībās esi guvis vislielākās emocijas?

Savā pirmajā pusmaratonā, Tallinā.

9.Vai gadījies raudāt finišējot kādas sacensībās, domāju laimes asaras?

Finišējot savā pirmajā pusmaratonā Tallinā, jo divas dienas pirms starta zemes klēpī biju guldījis savu tēvu,  un finišā bildināju sievu, par ko biju uztraucies visu skrējienu.

10.Vai atceries savu pirmo skrējienu, cik noskrēji, kur skrēji, ar kādiem apaviem?

Aiz darīt neko, izlēmu savā brīvdienā, saulainā  pavasara dienā iet skriet, Renķa dārzā, 5km noskrēju ar telefonu rokās, Fabrica sporta botēs, kuras bija sūtītas no SportsDirect.

11.Cik kilometrus gadā noskrien?

Neesmu piefiksējis.

12.Cik reižu nedēļā sporto?

Hokejs vienreiz nedēļā, divreiz nedēļā tautas dejas, un ja laiks sanāk tad divreiz izskriet kādu aplīti.

13.Vai tavā darbavietā tavu hobiju skriešanu uzskata par plusu vai mīnusu?

12-13h ikdienā izturēt uz kājām, bez sportošanas ir diez gan grūti, tādēļ noteikti tas ir liels plus. Un mani darba devēji ir ļoti sportiska un aktīva ģimene, kuri arī iesaistās sporta pasākumos Ventspilī, un atbalsta tos cik var.

14.Amizantākais notikums skriešanā – sajauci starta laikus, kedas aizmirsi mājās, sporta dzēriena vietā šņabi iedzēri?

Rīgas maratonā skrienot 10km distanci, otrajā kilometrā dzirdināšanas punktā paņēmu ūdeni padzerties un pēc pāris metriem ņemu ūdeni, kuru uzlēju sev uz sejas, un aiz kakla, jo bija ļoti karsts, bet tas izrādījās enerģijas dzēriens. Tā nu atlikušo distanci līdz nākamajam dzirdināšanas punktam skrēju lipīgs.

Tallinas pusmaratonā biju tik ļoti satraucies, ka finišā jābildina sieva, ka ik pēc 3km izmantoju TOITOI un liku sievai gaidīt mani, lai nepazūd līdz finišam.

15.Kad un kāpēc pirmo reizi pievienojies Maratona Klubam, vai ir vērts katru gadu maksāt 30 EUR biedra naudu?

2019.gadā Ilze uzrunāja manu sievu, ka esam aktīvi skrējēji, vai vēlamies peivienoties. Protams, ka tas ir tā vērts, kopēji braucieni uz sacensībām, pasākumi, pirms un pēc katrām sacensībām, kopā būšana Maratona kluba teltī, koptreniņi lai nav jāskrien vienam. Protams tas ir to vērts.

16.Kā nākamgad tikt pie kartiņas ar Nr.001?

Viss ir atkarīgs no veiksmes un pirkstu ātruma... Jābūt modram un gatavam sūtīt biedra naudu precīzā laikā.

17.Ko no skriešanas sagaidi 2023.gadā?

Doties vairāk uz sacensībām ārpus Latvijas, kopīgus Maratona kluba braucienus. Un tuvoties savam mazajam mērķim 50 pusmaratonam.

18.Tava laimes formula?

Priecāties par mazajām ikdienas lietām, un būt pateicīgam par to kas tev ir dots. Vienmēr būt kustībā, un vairāk izbaudīt skrējienus

 

Intervēja Andris Valerts

Komentāri

Vārds


Komentārs


Pievienot komentāru