Māris par LSC pusmaratonu Mežaparkā, 06.04.2012 

Drukāt
16.04.2012 20:26

Latvijas šosejas skrējienu sezona tika atklāta Lielajā Piektdienā 06.aprīlī Mežapraka, kur Latvijas Skriešanas Sporta Centrs (LSC) organizēja tradicionālo LSC pusmaratonu, un ari 5km skrējienu.
Šis skrējiens nekādā gadījumā nav TOP līmeņa skrejiens, drīzāk tāds iekšejais LSC pasākums, kurā mēdz piedalīties arī ne LSC biedri. Tomēr, ja ir skaidra saprašana – kāpēc piedalīties šinī pasākumā, tad, es uzskatu, ka ir vērts. Tā es, ja otro gadu pēc kārtas, skriešanas sezonu atklāju ar testa skrējienu tieši šajā pusmaratronā - lai novērtētu ziemas darba pienesumu un sāktu atcerēties sacensību skrējiena „garšu” un slodzes līmeni.

Skrējiena trasi veido 2.7km garš aplis apkārt Mežaparka lielajai estrādei. Segums – labas kvalitātes asfalts. Reljefs – līdzens. Koki un mežs slāpē vēja brazamas. Nelielais dalībnieku skaits (šogad 80 dalibnieki) ātri izretojās un nav pūlis un burzma, kas traucētu skrējiena laikā laikā. Līdz ar to ir iespējas skriet samērā komfortablos apstākļos un dažkārt tas ļauj uzstādīt labus rezultātus. Tā piemēram pagājušajā gadā, ja neklūdos M. Pakārklis uzlaboja PR -1:14:07, uzvarēja R. Roze – 1:13:26. Šogad uzvarēja K. Kaimiņš ar 1:12:21.

         

Pasākuma atbalstītājs bija DION. Līdz ar to ar atlaidēm vareja iegādaties DION produkciju, nogaršot Recovery dzērienu.
Pirmās 5 vietas tika apbalvotas ar kausiem vai medaļām, DION vitamīniem un citām balvām. Vecuma grupu uzvarētaji tika apbalvoti ar medaļām un DION vitamīniem, 2 un 3 vietas – ar medaļām.
Skrējiena trūkumi – mazs dalībnieku skaits (tiem, kam patīk masu pasākumi), nav organizēta dzirdināšana trasē (uz soliņa tiek saliktas individuālās pudeles un organizatoru sarūpēts sporta dzēriens dažās glāzītēs (bija amizanti noskatīties, ka 4:30/km tempā skrienošs sportists pilnība apstājās, padzerās un tad turpina skriet), nav piemiņas medaļas (tiem, kam tas 1EUR vertais nieciņs ir svarīgs), nav pēc finiša uzkodas (tiem, kam nav līdzi savas sviestmaizes ). Be to savukārt atsver 4Ls dalības maksa.


Rezumējums – LSC pusmaratons ir labas pirmās pavasara testa sacensības, bet slikts pavasara galvenais skrējiens. Katram pašam jāsaprot, kas viņam ir svarīgi un ko gaida no skrējiena. Man patika un droši vien nakošgad skriešu atkal.

Aprakstīja Māris P

Komentāri

Vārds


Komentārs


Pievienot komentāru