Santiks par Pirmo posmu seriālā „Skrien Latvija” 

Drukāt
02.05.2012 10:03

Svētdien, 29. aprīlī Biķernieku trasē norisinājās Rīgas pusmaratons, kas bija arī seriāla „Skrien Latvija”’ pirmais posms, kā arī Latvijas čempionāts pusmaratonā.
Rīgas pusmaratons ir pirmais lielākais skriešanas pasākums šopavasar Latvijā. Tas tiek rīkots otro reizi un šogad tas bija kupli apmeklēts. Salīdzinot ar pagājušo gadu, dalībnieku skaits bija dubultojies no 500 pagājušogad uz 1100 šogad. Arī mūsu MARATONA KLUBS tika kupli pārstāvēts. Skrējienā piedalījās 50 kluba skrējēji.
Līdz starta vietai tikām kā nu kurais, cits ar personīgo auto, cits ar noorganizētajiem busiņiem, kāds atbrauca arī ar sabiedrisko transportu. Laika apstākļi sākumā likās, ka būs ideāli skriešanai, ap 14 grādiem, bet jo tuvāk nāca starts, jo kļuva arvien karstāks un uz pusmaratonistu startu jau bija tuvu 20 grādiem pēc celsija.

Pirmie uz starta stājās bērni. Bērniem bija jāskrien no 300-750m. Mūsu mazajiem tīri labi veicās. Māsiņas Rūta un Marta Matisovas bija otrās savās vecuma grupās. Rainers-Rajens Matisons kļuva par uzvarētāju savā grupā. Ernests Gūtmanis un Robijs Šteinbergs sestie savās grupās. Finišā visi saņēma piemiņas medaļas, atspirdzinošos dzērienus un saldumus.
Kad nu mazie bija iesildījuši Biķernieku asfaltu, kā nākošie uz starta stājās Nike tautas skrējiena dalībnieki kopā ar nūjotājiem, kuriem bija jāveic jau lielāks gabaliņš – 5,5km.
Par skrējiena uzvarētājiem kļuva Dainis Stepe ar rezultātu 0.17.19 un Diāna Panovska ar rezultātu 0.20.37. Tautas skrējienā no mūsu kluba viskuplāk tika pārstāvēta Kuldīgas nodaļa. Vislabāk veicās Ingai Heidemanei, kura distanci veica 0.24.25.Džanita Freija bija ceturtā savā grupā, Marina Kazarceva - Vilinska trešā savā vecuma grupā. Labi startēja arī mūsu meitenes Ilze V, Rita Š., Sigita V., Inga Z, Aija.S., Saila J., Jānis Vilinskis bija 11tais savā grupā.
Plkst. 13.00 uz starta izgāja pusmaratona dalībnieki, 523 skrējēji. Saulīte silda arvien stiprāk, ap 20, labi, ka ir vējš, bet vietām mežā gan diezgan „cepina”. Priekšā četri grūti apļi ar vairākiem kalniņiem. Starta uzbļāviens (šāviena nebija) un orķestra pavadībā skrējēji dodas trasē. Pirmais aplis, skrienu kopā ar Mārci, temps labs ap 4.12, bet pasmagi, jutu, ka tālāk tādā tempā nevarēšu. Otro apli skrienu jau mierīgāk, bet ir tikpat grūti. Skrienot manu, ka šoreiz gandrīz visiem iet pasmagi. Nu jau neskrienu vairs uz rezultātu, bet uz vietu sešiniekā. Kāds no malas pabļauj, ka esmu 4tā,ok jāturas, redzu priekšā trešo vietu, bet vēl priekšā 10km. Trešajā aplī mani panāk Ināra Lūse, pēc tam pati panāku priekšā skrienošo Lieni Pūķi. Ir ļoti grūti, bet turos. Sākot pēdējo apli, redzu, ka malā ir „kritušais”, sajūtas nevisai labas. Mani panāk mana konkurente Pelša, kas skrien kopā ar Mareku, esmu piektā. 3km līdz beigām, arī Liene ar partneri aizskrien garām. Nu vismaz 6tā vieta jānotur! Pamanu Baibu sev blakus 2km līdz beigām, jāpieliek. Tā nu „mūkot” no Baibas, kurai mūsu Dainels palīdz trasē ar padomiem (kuros klausos arī es) un aizvēju, pa visiem noķeram L.Pūķi. Līdz finišam 500m, jāskrien cik nu vēl ir iekšā. Tā arī finišējam , es 5tā un Baiba 6tā. Mani spēki pēc finiša gandrīz beigušies, bet ir ok. Abas ar Baibu tiekam Olimpiskajā sešiniekā(kopvērtējumā) , un uz pjedestāla, Baiba savā grupā trešā(jauns personīgais) es savā otrā. Uzvarēja Irīna Štūla Pankoka ar rez. 1.25.52
Vīriem ar jaunu trases rekordu un uzvaru skrējienā izcēlās mūsu Valērijs Želnerovičš. Viņa laiks 1.08.13. Vēl astoņniekā Aigars Matisons ar 1.15.59 (7tītais), bet, protams, savā grupā mūsu treneris palika nepārspēts!

Nekas nesanāca no dueļa Andris pret Daini, jo abiem bija ieslēgts treniņa režīms. Viņi savu dueli pārceļ uz nākošajām sacensībām. Arī pārējiem puišiem un meitenēm veicās labi.
Vēl jaunums šogad komandu cīņa, kur mūsu MARATONA KLUBS Alfa izcīnīja otro vietu, tikai par nieka 10 punktiem atpaliekot no Noskrieniešiem!
Visus rezultātus varat apskatīt www.rigaspusmaratons.lv


Lai visiem priecīgas maija brīvdienas!


Visu centās atcerēties Santiks

Komentāri

Vārds


Komentārs


Pievienot komentāru