Kā Egils Rīgā pusmaratonu skrēja 

Drukāt
01.06.2012 15:54

Ventspilnieks, viens no mūsu jaunajiem kluba dalībniekiem Egils Staris, 20.maijā arī piedalījās Rīgas Nordea maratonā un skrēja jau savu sesto pusmaratonu, un atrakstīja mums, kā viņam bija gājis un kādas sajūtas viņš ir saņēmis. Ja jums šādi stāsti ir, sūtiet tos man, andrisvalerts@gmail.com, pievienojot arī fotogrāfiju.

Un tagad Egila vēstule:
„Skrienu es jau diezgan ilgi, jau kopš 9. klases un līdz augstskolas beigšanai trenējos vieglatlētikā. Kaut gan tur es garos gabalus netrenējos. Garos gabalus sāku skriet pirms 3 gadiem, pa vakariem, lai pēc garās darba dienas birojā varētu izvēdināt galvu un izkustēties. Trenējos es pats, bet šad tad parunāju ar citiem skrējējiem kā viņi trenējas, kādus vingrinājumus taisa un izmēģinu tos savā treniņu programmā.

Rīgas Nordea pusmaratons man bija jau 6 pusmaratons. Pirmo noskrēju pirms trim gadiem Ventspils pirmajā PPP. Izlēmu skriet pusmaratonu pēc tam, kad vienu reizi Nordea maratonā noskrēju 5 km. Sapratu, ka gribu vēl piedalīties sacensībās. Un nākamās sacensības, kurās varēju piedalīties bija pirmais Ventspils PPP. Bet par cik man Nordea maratona skrietie 5km likās par īsu, bet toreiz PPP vēl nepiedāvāja skriet 10km, tad nācās skriet pusmaratonu. Jāsaka, tas bija visai avantūrisks gājiens, jo pirms tam praktiski nebiju nopietni trenējies - vienīgi katru vakaru pa Reņķa dārzu vai stadionu kādus aplīšus izskrējis (max. 5 km).

Par šā gada Nordea Rīgas pusmaratonu kopumā man palikušas divējādas sajūtas. Rezultāts bija sliktākais kāds man vien bijis. Bet zinu, ka 2h25 min nav mans rezultāts, jo gatavojos tam, ka noskriešu ap 2h. To, ka nebūs labs rezultāts sapratu jau nedēļas vidu, kad laika prognoze solīja karstu laiku. Un tādā laikā man nepatīk skriet. Man labāk patīk vēsos laika apstākļos. Bet vienalga svētdienas dienā uz starta devos apņēmības pilns noskriet ap 2h, jo tik daudz km, kā šogad pirms pirmā pusmaratona, es nebiju vēl nekad skrējis treniņos. Distancē gāja labi līdz brīdim, kad tiku līdz Dienvidu tiltam. Skrienot atpakaļ pa Krasta ielu karstums mani pieveica un spēki tuvojās beigām. Tāpat pēdējos 2 dzeršanas punktos bija problēmas ar ūdeni un es pēdējos 2 km jau vairāk nogāju nekā skrēju. Tur arī pazaudēju daudz laika. Lai vai kā zinu, ka varu noskriet ātrāk un sajūtas pēc Nordea pusmaratona, kas man bija jau sestais to tikai apliecina. Parasti man pēc pusmaratoniem 4-5 dienas sāp visas maliņas, bet šoreiz man tādas mocības atkrita :) Tā ka pēc nelielas atpūtas jāturpina trenēties, un kas zina varbūt jau Ventspils PPP sasniegšu savu mērķi un noskriešu pusīti zem 2h un tālākā nākotnē noskriešu pilnu maratonu!!!”

Atrakstīja Egils Staris

Komentāri

Vārds


Komentārs


Pievienot komentāru