600km vienā rāvienā līdz Nakts pusmaratonam 

Drukāt
22.06.2012 15:46

Beidzot esam novadījuši 3.PPP, un atradu laiku vienam rakstiņam, jo bijām aizbraukuši uz vienu interesantu skrējienu - Rakveres Nakts Pusmaratonu, tur arī 10km un 5km skrējieni. Pirmais, kas nāca prātā bija, ka galvenais atbalstītājs būs Rakveres cīsiņi, taču bijām vīlušies, ne cīsiņu, ne desu nebija. Rakvere atrodas 100km no Tallinas, taču lai nokļūtu no Ventspili Rakverē, caur Tallinu nav jābrauc. Par Rakveres Nakts pusmaratonu uzzinājām tikai 1.maijā, kad bijām uz Vīlandes skrējienu. Starts piektdien, 8.jūnijā, pl. 21.30.

Izbraucam no Ventspils piektdien, pl.6.50. No Ventspils braucu es (Andris), Aigars. Ievadām navigacijā „Rakveres pilsētas centrs”, tas atskaitās 575km, ja brauksim pēc noteikumiem un ņemot vērā ceļu remontus, galamērķī ieradīsimies pl. 15.00, liekās, ka ir labi! Nedaudz ar Aigaru pa pusmaratona lietām Rīgā patusējam, un tikai ap pl.11.00 pie Alfas uzņemam divus domubiedrus – Modri (nu jau vairs piebildes nav vajadzīgas) un Sindiju, kura varētu Nike reitingā nervus pakutināt ne vienai vien cīņai par Nike zosu spalvu jaku, kurā nav auksti pat -20c! Navigators jau rāda, ka Rakverē būsim pl.16.00, bet tas arī vēl ir labi. Ceļš paiet ātri, pa vidu nelielas pusdienas, protams, svaigākā skrējienu informācija no Modra, vispār jau laikam navigators un Modris vien runāja, mēs tikai uzdevām precizējošos jautājumus, un tikai 20km pirms Rakveres pateicu, Modri, lai runā tagad tikai navigators, jo numuru izņemšana pašā Rakveres centrā. Rakvere pēc izmēra līdzinās Talsiem, tas mans vizuālais novērtējums.


Saņemam numurus, jau pl.17.00. Veči skries 21,097km distanci, Sindija skries 10km, jo viņai starts pēc nedēļas Ventspilī 21,097km distancē. Gulēsim lauku mājā, 15km no Rakveres, braucam pagulēt, man baigais nogurums no stūrēšanas, bet kā jau pirms mačiem, jūtos enerģijas pilns. Navigators atrod mūsu lauku mājas, tās ir mežā, nu īstas lauku mājas, izkāpjot no auto, sākas karš ar odiem. Esmu redzējis daudz odu, bet tik daudz nebiju. Iemūkam istabā, tur to daudz mazāk. Māju saimniece lauzītā angļu valodā: Sorry about mosquito, sorry, sorry! Guļam, vārtāmies, spraužam numurus, ēdam „Čafkina” cepumus ar ievārījumu un tēju, nolemjam uz startu doties ap pl.19.30.
Laižam uz startu, pusmaratonā skrējēju pāri 700, uz 10km ap 1800, un 5km vēl vairāk. Priekš lokālā skrējiena dalībnieku skaits ļoti labs. Lai nu kam, bet igauņiem piesieties tualetēm (tām zilām briesmīgajām) nav iespējams, tur tiešām smaržo, un var lietot ar baudu, ko visi darām. Centrālā laukumā neliels tusiņš, spēlē orķestris modernos ritmus (man patika, pat telefonā nofilmēju, bet kaut kur pazuda tas fails), tad pa retam kāda grupiņa uzdzied, neliels, bet draņķīgs, tirdziņš. No sporta zīmoliem atbalstītājs adidas, nekomentēšu! 


Pārsteigums - mēs esam ielikti Elites koridorā, uzsitam klaču ar Krievijas zvaigznēm (pats Čafkins gan nebija), Igauņu lielmeistari un mēs ar Sindiju, Aigars vēl pa būdiņām sitās! Pl. 21.20...un te pēkšņi no debesīm nolaižas viens pēc otra trīs motorizēti deltaplānisti, likās, ka viņi nositīsies, bet laikam palika dzīvi. Un nu viss jaukais beidzās, izņemot, ka Aigars izskrēja superīgu rezultātu.


Starts tiek dots pēkšņi, kaut kāds šāviens pēc 10 sekundēm, un aiziet. Riņķojam pa pilsētas centru pirmos 7-8km, un tad pilsētas apkārtnē, satiksme ārpus centra netika slēgta!!!! Es Ventspils stilā ceļu roku, lai stopē, un tiekam palaisti. Protams, ka es braucu pēc personīgā rezultāta, kaut pa sekundi uzlabot. Kad pateicu to trenerim pēdējā treniņā, šis smīkņāja, un tikai pēc mačiem sapratu, ka nekāds personīgais rezultāts nebija iespējams – pirms trīs nedēļām Rīgā maratons noskriets, tad Vīlandes ezers, tad Rīgas pusmaratons, tad Berlīnes pusmaratons, tad Romas maratons, tad Vjazovnas pusmaratons...spēki tik daudz mačiem pēc kārtas, pat jauniem puišiem nepietiktu, kur nu vēl man. Man 1st 29min 45sec, trešais labākais sasniegums manā karjerā, bet ja godīgi, bija ļoti grūti, un ap 22.30 palika auksti, un nožēloju, ka nebiju uzvilcis Nike rociņas. Finišēju foršā vietā – 99, no kādiem 750 dalībniekiem. Bet nu baigais prieks par Aigaru – 1st 12min 37sec, septītā vieta kopvērtējumā, un savā vecumā stabili pirmais, otro vietu noskrienot pa 6 minūtēm. Izcili noskrēja arī Polijas skrējienu korifejs Modris – 1st 34min 23sec, ieņemot 163.vietu, un savā grupa stabili otrā vieta. Sindija 10km distanci pieveica 45min 23sec, izcīnot kopā ar večiem 122.vietu no 1800 finišētājiem!!!! Apbalvošana sākās – apbalvo ātrākos 6 skrējējus gan sievietēm, gan vīriešiem, diemžēl Aigars septītais....gaidām grupu apbalvošanu....igauņi paziņo, ka viņiem šogad ļoti slikti ar naudām, un ka grupas neapbalvos! Dalības maksa mums 25eiro, Sindijai 15eiro, nezinu kur viņi to naudu likuši, jeb sporta sponsors draņķīgs. Mēs dabūjām ar melnām lentām finišētāju medaļas (man tā melnā krāsa nelika saprast ka esam sacensībās, bet drīzāk kapos ), Sindija tikai maisiņu ar dzērienu un makaroniem. Noskaņojums pēc igauņu paziņojuma bija draņķīgs, ja Sindija un Aigars dzertu vīnu, tad varētu kopīgi piedzerties, taču viņi to nedara, līdz ar to braucām uz savām lauku mājām, uztaisījām uzkožu galdu, es nedaudz vīnu, un tā cīnoties ar odiem, kurinot svešu kamīnu, līdz diviem naktī nopļāpājām. Kamīnu izrādās tā pārkurinājām, ka atlikušo nakti neviens nevarēja pagulēt un vēl odi!


Bet rīts sākas brīnišķīgi, lai nu kā, bet vakar bija mači, brokastīs mums Sindija gatavo omleti ar cigāra desiņām, sieru, gan parastu, gan blu .... ja Sindijai kādreiz nebūs darbs, viņa droši var pieteikties jebkura līmeņa restorānā par omlešu cepēju, jo omletes garšoja lieliski!

*neticēju, ka kāds bez manis māk cept tik garšīgas omletes

Viss, braucam mājās, pa ceļam ieskrienot Valmierā, tur prezidenta kauss vieglatlētikā, redzējām brīnīsķigo Jeļenas Prokopčukas startu un uzvaru 10km distancē, un Daces Līnas superīgo cīņu par trešo vietu, ko viņa arī izcīnīja. Vēl daži starti noskatīti un uz Ventspili!


Sausais atlikums – uz Rakveri skriet braukt neiesaku, varbūt tikai pēc cīsiņiem!

Bildes galerijā

Pirms Līgo noskaņā visu aprakstīja Andris

Komentāri

Vārds


Komentārs


Pievienot komentāru