5.Maratona Kluba kopbrauciens 

Drukāt
27.03.2013 22:26

Šī gada 21. marta vakarā sākās tradicionālais Maratona Kluba rīkotais pavasara brauciens uz kādu no ārzemju skrējieniem. Šogad tas bija 24. martā Bratislavas Maratons 2013.
Šis pasākums parasti asociējas ar pavasaru drēbju likšanu koferos un došanos uz siltajām dienvidu valstīm. Tomēr par to šoreiz nācās aizmirst. Iebraucot Slovākijā, mūs pārsteidza sniegs. Lai arī to bija iespējams paredzēt, vērojot laika ziņu prognozes, tika cerēts uz labākiem laika apstākļiem. 
 

Dienā pirms skrējiena laiks noskaidrojās un EXPO laikā bija iespējams pat baudīt saules starus. Svarīgajā rītā skriešanai laika apstākļi bija nelabvēlīgi - sniga sniegs, pūta auksts vējš un gaisa temperatūra –4°C.
Maratona distancē no Latvijas devās 4 vīrieši un 2 sievietes. Vislabāk veicās Ingusam Siliņam, kurš maratona distanci beidza pēc 03:08:59 un izcīnīja kopvērtējumā 61. vietu. No sievietēm labākā bija Inga Ziediņa, kura distanci pieveica ar rezultātu 04:07:21. Kopā maratona distancē finišēja 600 skrējēju. Pieredzējušais skrējējs un skriešanas treneris Aigars Matisons min, ka, ņemot dalību pie šādiem laika apstākļiem, visi maratona dalībnieki ir uzskatāmi par varoņiem.
Pusmaratona distanci no Maratona Kluba visātrāk noskrēja Aivis Kleperis, kurš finišu sasniedza pēc 01:15:50, kas kopvērtējumā bija 11. labākais rezultāts, bet grupā deva 8.vietu. Savā vecuma grupā pirmajā desmitniekā iekļuva arī Mārtiņš Jocis - 9.vieta ar rezultātu 01:16:00. Uz pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Aigars Matisons, kurš vecuma grupā M40 ar rezultātu 01:18:09 izcīnīja 3. vietu.
No Maratona Kluba sievietēm visātrāk 21km distanci noskrēja Santa Feldmane, kura finišu sasniedza ar rezultātu 01:30:00. Šis rezultāts kopvērtējumā starp sievietēm viņai deva augsto 9. vietu. Pavisam nedaudz, lai kāptu uz pjedestāla zemāko pakāpienu savā vecuma grupā, pietrūka Ludmilai Jocei ,kura ar rezultātu 01:34:31 izcīnīja 4.vietu. Vēl pirmajā desmitniekā savā vecuma grupā iekļuva Džanita Freija (8. vieta, laiks 01:46:48) un Ilze Stukulei (8.vieta, laiks 01:57:14). Kopā pusmaratona distancē finišēja 1951 skrējēji.

Šis skrējiens neizpalika ar personīgajiem rekordiem, kas pierāda, ka ziemas mēneši tika pavadīti nopietni trenējoties. Trīs Maratona Kluba dalībnieces Bratislavas Maratonu atcerēsies kā savu pirmo pusmaratonu.
Godalgotas vietas, rekordi, pirmie starti – redzot šādu statistiku, Maratona Kluba vadītāji ir gandarīti un sāk jau plānot citus pavasara un rudens braucienus!

Paldies visiem dalībniekiem, kā arī līdzjutējiem, kas sekoja līdzi un sūtīja uzmundrinošus vēlējumus!

Visu dalībnieku rezultāti apskatāmi:
http://www.sportsofttiming.sk/en/race/results/864?rid=977&eventid=1

 

Aprakstīja Inta Lapsiņa
 

Komentāri

Vārds


Komentārs


Pievienot komentāru