Skrien Latvija 2016. komandu cīņa 

Drukāt
28.10.2016 11:56

Noslēgusies jau 6.Skrien Latvija skriešanas seriāla sezona, pēc mana ierosinājuma 6.sezonā, tika izmainīta komandu cīņas vērtēšanas sistēma – ieskaitē divi dalībnieki uz 21km, viens dalībnieks uz 10km un viens dalībnieks uz 5km. Atceramies, ka iepriekšējā, 2015. gadā, atsevišķi komandas vērtēja gan 5km, gan 10km, gan 21km distancēs, kurai sistēmai bija būtisks trūkums – vienam dalībniekam visos posmos bija jāskrien viena distance, jauniešiem, kuriem vajadzētu tiešām skriet tikai 5km, tas bija normāli, bet mums veterāniem tas bija mokoši, piemēram, visos posmos skriet 21km, līdz ar to nolēmu, ka MARATONA KLUBA komandas nestartēs šādā formātā. Man arī bija ierosinājums, ka augstas klases sportistu dalība komandu cīņā nav „veselīga” konkurencei, kā mēs, kuri 8 vai pat 10 stundas esam darbā, uz treniņu ejam pēc 18.00, varam sacensties ar LOV, sponsoru un pašvaldību atbalstītiem sportistiem, kuri divas reizes dienā trenējās, ziemā trenējās siltajās zemēs. Taču diezgan grūti bija noteikt kritērijus – kurš ir augstas klases sportists, padomes balsojums neizturēja manu ierosinājumu, līdz ar to arī šogad MARATONA KLUBAM nebija iespēja cīnīties par 1.vietu Skrien Latvija 2016. komandu cīņā, jo man neinteresē „noskriet”, man interesē iespēja cīnīties par uzvaru, un ja tādas nav, tad "es nepiedalos”. Bija, protams, iespēja „pārpirkt augstas klases sportistus”, bet viņiem nav nekāda saistība ar MARATONA KLUBU. Bet, Ilze Valerte, mani pierunāja, ka vajag komandas – mūsējie grib skriet komandās, grib cīnīties, un „domās” noņemam nost „profesionālās komandas nike un adidas”, un cīnāmies par 1.vietu.

Un tagad par foršo – jā, izveidojām divas komandas, sameklējām atbalstītājus. Pirmās komandas galvenais atbalstītājs VENDEN, tajā komandā piedāvājam startēt ātrākajiem, kuri tiešām varētu skriet ātri, otrās komandas galvenais atbalstītājs bija zvērināts advokāts Didzis Vilemsons, tā kā Didzis mūs atbalstīja vienkārši, ka viņš zina ka mēs darām labas lietas, tad komandas nosaukumu izvēlējāmies DIONSPORTLAB. Šajā komandā piedāvājam startēt kluba vecbiedriem, bet tiem, kuri ne tikai vēlās noskriet, bet arī pēc iespējas labāk noskriet, daudz un labi trenējās. Abu komandu dalībniekiem tikai nodrošināta gan īsā, gan garā skriešanas forma, profesionāli maču apavi, bezmaksas dalība, kādi sīkumi no atbalstītājiem .... tas gadā kopā izmaksāja ap 4000 eur, daļa finasējuma tika segta no MARATONA KLUBA līdzekļiem.

Laikam nedziļināšos komandas cīņas niansēs pa posmiem, bet viennozīmīgi varu pateikt – ka visi cīnījās „kā zvēri”, VENDEN komanda izcīnīja 4.vietu (jeb 2.vietu bez augstas klases sportistu dalības), savukārt DIONSPORTLAB komanda izcīnīja 9.vietu.

ES PERSONĪGI GRIBU PATEIKT VISIEM MILZĪGU PALDIES PAR CĪŅAS SPARU, PAR ATBILDĪBAS SAJŪTU, PAR ATTIEKSMI!

Mūsu komandu sastāvi – pēc izcīnīto punktu skaitu:

MARATONA KLUBS/VENDEN sastāvs:

Artūrs-Niklāvs Medveds – šis puisis noteikti aizbrauks uz 2024. gada Olimpiādi – forši būtu, ja tā notiks LA;

Laura Čakle – šajās dienās Portugālē piedalās pasaules čempionātā taku skrējienā, ļoti laba sezona;

Iveta Pūpola – trīs bērnu mamma, šogad pusmaratons zem 1st un 30min;

Gunča – te varētu rakstīt un rakstīt ... vienkārši PALDIES;

Ginta Krūzēna (pa labi Annija) – jaunā paaudze, noteikti sevi vēl parādīs;

Gatis Štulbergs – šī sezona nebija pati labākā, novēlam veiksi svētdienas Frankfurtes maratonā;

Madara Frēliha – traumas dēļ izlaida pēdējos divus posmus, no pieciem posmies, trīs ieskaitē, lieliski;

 

MARATONA KLUBS/DIONSPORTLAB sastāvs:

Ludmila Joce – viņa ir pelnījusi pieminekli ... būs;

Ruslans Šulga – ar mūsu klubu no pirmās dienas, stabils sniegums daudzu gadu garumā;

Annija Žāģere (pa labi Ginta) – viss vēl priekšā;

Mārcis Standzenieks – Liepājas vilks, tūlīt būs 100.pusmaratons;

Jānis Belorags – kā Gatim, nebija labākā sezona, bet ticu un redzu, ka būs nākošgad;

Ilze Valerte (aizmugurē Olga) – pēc iepriekšējās lieliskās sezonas kritums (iemesli skaidri), bet viņa saņemsies – jaunie - turieties;

Ginta Rassa – divus posmus izlaida, startē stabili savā līmenī.

Epilogs – kā minēju, vienas komandas izmaksas ir ap 2000 eur, vai nākamajā gadā būs MARATONA KLUBA komandas Skrien Latvija posmos? Var jau „likt” startēs vecajās formās un izmaksas būs mazākas, bet noteikti es tā nedarīšu, domāju, ka nākamajā gadā būs sadarbība ar esošajiem atbalstītājiem. Vienu komandu plānoju izveidot, kura cīnīsies par pirmajām vietām, otru komandu varētu noteikt MARATONA KLUBA dalībnieku balsojums! Šo tad janvārī sakārtojam!

Vēl labā ziņa – VENDEN un MARATONA KLUBS visus 14 komandu dalībniekus 4.novembrī ielūdz Liepājā kādā krodziņā uz vakariņām un pēc tam uzspējējam boulingu, tur arī piemiņas balviņas no atbalstītājiem!

Paldies!

Andris Valerts

Galvenais foto – Venden šefs Aldis Štukāns saņem Artūra Medveda šīs sezonas mača kreklu, apsolīju, ka 2024.gadā šis būs Olimpiskais, protams, Artūrs dabūs jaunu kreklu.

Komentāri

Vārds


Komentārs


Pievienot komentāru