Maratona klubs noskrien ziemu Priekuļos 

Drukāt
28.01.2017 21:04

Pēc tehniskām web problēmām, šis raksts bija pazudis, ielikts atkārtoti!

Neraugoties uz dažādajām temperatūras maiņām un nokrišņu daudzumu, aktīvie ļaudis jau izmēģinājuši dažādus ziemas priekus-gan slidojuši, gan slēpojuši, gan peldējuši. Nu pienācis laiks skriešanai. Un tieši to svētdien, 15.janvārī Priekuļos piedāvā biedrība “Meža taku skrējieni”. Šis ir jau otrais “Noskrien ziemu” posms un pulcē vairāk kā 300 dalībniekus 8km, 25km skrējienos un nūjošanas pārgājienā. Skrējiena komentētājs vēsta, ka  sezonu var uzskatīt par atklātu, piebilstot, ka skriešanu tās popularitātes dēļ var apskaust gan slēpotāji, gan riteņbraucēji. Patiess prieks, ka ziemas izaicinājumu pieņēmuši  ne tikai vidzemnieki, zemgalieši, bet arī kurzemnieki, mērojot diezgan tālu ceļu.

Pirmie uz starta stājas 8km skrējēji, kuri distancē veiks 1apli, 10 minūtes vēlāk viņiem pievienosies 25km skrējēji, kuriem jāveic 3 apļi. Mežs mazliet piesnidzis, mazliet slidens, ar vairākiem kāpumiem un vienu īpaši stāvu kalnu, kura galā pie koka piesieta virve, lai skrējēji varētu pieturēties ceļu augšup mērojot. Pēc kāda laika, gluži apmierināti par paveikto, finišē īsākās distances veicēji. Mūsu Guntis, dodoties otrajā aplī, pavēsta, ka paspējis “nomaukties uz acīm”. Hmm… tomēr redzams, ka acis viņam ir vietā un Guntis ņipri turpina ceļu.

Jāpiebilst, ka krita un slīdēja vairāki skrējēji, jo  otrajā un trešajā aplī sniegs jau krietni piemīņāts un arī gludāks un ledaināks. Ar to laikam arī ziemas skriešana ir īpaša. Gatis, Guntis, Jānis, Ingus un Toms, kuri mazliet ekstremālajos apstākļos pieveica distanci, var justies gandarīti. Pavisam priecīga bija Inga Ziediņa, kas viegli un ar smaidu pieveica sāncenses un kāpa uz goda pjedestāla otrā pakāpiena. Apsveicam!

Šoreiz arī līdzi jutēji nopietni gatavojušies, jo sarūpējuši kārtīgas bungas, ar brašiem rībieniem sagaidīja finišētājus. Dažiem, kuri līdz šim pa trases malu skraidījuši ar maziem, skanošiem priekšmetiem, jāpārdomā, kā pilnveidot savu arsenālu.

Kaut arī  kājas slapjas un nogurušas, tomēr  jāpiekrīt organizatoru skanīgajam sauklim-ledus vai sniegs NOSKRIET ZIEMU tīrais nieks! Skriesim atkal!

 

Sandra Kaufmane

Komentāri

Vārds


Komentārs


Pievienot komentāru