Skrien Latvija! Latvija patiešām skrien! 

Drukāt
30.03.2017 18:15

Cauri lietavām šķērsojot Latvijas novadus un sasniedzot galamērķi Liepāju, jutām, ka esam gaidīti. Vējainā pilsēta skrējējus uzņēma gluži saulaina. Brīnumskaistā koncertzāle LIELAIS DZINTARS bija atvērta skrējējiem gan sestdien, gan svētdien. Klāt ilgi gaidītā atkalredzēšanās ar domubiedriem, draugiem, sāncenšiem un visiem tiem, kam skriešana ir prieks. Naktī pirms skrējiena drosmīgi izturējuši pāriešanu no Ziemas uz Vasaras laiku un precīzi pagriezuši pulksteņus, lai nenogulētu startu, dalībnieki mundri pulcējās pirmajai distancei-pusmaratonam, kuras sākums pulksten desmitos. Kaut pilsēta vēl tikai modās, vairāk kā 400 skrējēji jau devās  21,097km distancē.

Šajā distancē visiem latviešiem pogas izgrieza lietuvietis Valdis Dopolskas. Tomēr Maratona klubs varēja lepoties ar patiešām kuplu dalībnieku skaitu visās vecuma grupās. S40 grupā 2.vietu izcīnīja Iveta Pūpola, 13.vietā ierindojās Inga Ziediņa, bet viena aiz otras 18. un 19. vietā finišēja Alla Radžabova-Cinovska un Iveta Niedre. V grupā lielisks bija Guntis Grīnvalds, ierindojoties tūlīt aiz pirmajiem desmit skrējējiem. 15. un 16.vietā finišēja Ingus Škibelis un Andis Dēze. Vēl pēc brītiņa 35. finišēja Ruslans Šulga, 37.Toms Kaufmanis un 39.Igors Morgunovs. Vēl šo distanci pieveica Egils Staris un Antons Sincovs. V40 grupā 10.vietu izcīnīja Uģis Lagzdiņš, 16.vietu Māris Priedēns, 22. un 23.vietā finišēja Juris Perunovs un Aleksejs Sopins. Drīz pēc viņiem draudzīgā trijotnē finišēja Edgars Rūtiņš, Mārcis Standzenieks un Andris Valerts. To, ka šajā vecuma grupā pusmaratons patiešām iecienīts, pierādīja arī Aleksejs Pozdņakovs, Juris Brēdiķis un Askolds Cirsis.V50 grupā 12.un 13.vietu izcīnīja Didzis Kalniņš un Guntars Straume, savukārt 21.vietā ierindojās Ringolds Ozoliņš. V60 grupā sudraba medaļu izcīnīja mūsu Nikolajs Smalovijs, tikai mazliet līdz bronzas medaļai neaizsniedzās Ilgvars Āboltiņš. Godam cienījamajā vecuma grupā startēja Aldis Birznieks un Viktors Safutins.

Kad visi pusmaratonisti bija sasnieguši finišu un paši ātrākie jau tika apbalvoti, kārta startam pienāca 5.5 km un 11 km skrējējiem. 5,5 km distancē  finiša līniju sasniedza otrais un VTA grupā uzvarēja un pretiniekiem nekādas cerības neatstāja mūsu Artūrs-Niklāvs Medveds, bet Ingus Bogdanovs ierindojās 7.vietā. Šoreiz Gatis bija izvēlējies 5,5 km distanci un ātri sasniedzis finiša līniju savā vecuma grupā ierindojās 12.vietā, bet tūlīt “pa pēdām” finišu sasniedza Ēriks Buivids, bet Andris Jonelis savā vecuma grupā ir 36.vietā. Māsiņas Izabella un Viktorija STB grupā izcīnīja attiecīgu 2.vietu un 3.vietu, Anna Goša tikpat lieliski finiša līniju sasniedza un ierindojās 30.vietā, bet Ginta Krūzēna un Santa Zemture STA grupā ierindojās 4.un 5. vietā, bet  Madara Alecka izcīnīja 9.vietu.  Varonīgi finišu sasniedza un pie medaļas tika Krista Kuzņecova, Elīna Ozoliņa, Sabīne Goša, Inita Priede, Ināra Lepse.

11 km distanci aši pieveica Laura Čakle ierindojoties 4.vietā. Prieks par Santu, kura ir atgriezusies trasē. 11 km ir ļoti iecienīta un šo distanci pieveica Maija Pētersone, Maija Pūpola, Renāte Kalniņa,Svetlana Maskaļa,Ilze Ozola, Ilze Goša, Ilze Tālmane, Zanda Taupmane, Jeļena Sopina, Olga Kvasņina, Ieva Šteinberga. Kristers Pšeņicins skrēja tā, ka pēdas svilst un izcīnīja 16.vietu savā vecuma grupā. Aši 11km distanci veica pie medaļām tika Artūrs Jansons, Igors Gibašovs, Oskars Ozoliņš, Pāvels Ribakovs, Sandris Krūmiņš, bet Aino Gošs tūlīt ierindojās godpilnajā 4.vietā savā vecumā grupā.

Esam lepni, ka šogad pateicoties mūsu kluba labvēļiem ir izveidotas trīs komandas.  

Maratona klubs/Balta, kuru pārstāv - Edgars Rūtiņš, Guntars Straume, Uģis Lagzdiņš, Ilgonis Apfelbaums, Artūrs Jansons, Ieva Šteinberga, Madara Alecka, Santa Zemture. Maratona klubs/Dobeles dzirnavnieks, kuru pārstāv Ilgvars Āboltiņš, Maija Pūpola, Andris Lubejs, Aino Gošs, Toms Kaufmanis, Ruslans Šuļga, Ginta Krūzēna, Andris Jonelis.  Esam lepni, ka mūsu komanda Maratona klubs/DionSportLab komandu kopvērtējumā ierindojās 5.vietā un tika pie brīnumgardā kriņģeļa, kurš aši tika notiesāts. Komandu Maratona klubs/DionSportLab pārstāv  – Artūrs-Niklāvs Medveds , Gatis Štulbergs, Iveta Pūpola, Laura Čakle, Guntis Grīnvalds, Andis Dēze.

Jau 8.aprīlī, starts tiks dots otrajam “Bigbank Skrien Latvija” posmam, kurš notiks Rēzeknē.

 

Sandra & Ilze (Ilzes Gošas foto)

 

Komentāri

Vārds


Komentārs


Pievienot komentāru