Kā karstums mūs Kuldīgā nepieveica 

Drukāt
16.08.2017 21:15

Ir augusts, bet āboli vēl nekrīt, jo ziema šogad tā ilgāk paviesojās pie pavasara, un šķiet, ka mazliet arī pie vasaras. Skrējēji pošas uz kārtējo SKRIEN LATVIJA posmu Kuldīgā. Sinoptiķi brīdina, ka sestdien būs nedēļas un visas vasaras karstākā diena. Cerībā, ka prognozes varētu nepiepildīties, visi apņēmīgi aujam kājas un braucam uz karsto skrējienu galvaspilsētu. Atmiņā vēl 2010.gads, kad Kuldīgā pie +30 grādiem un augsta gaisa mitruma daudziem vajadzēja mediķu palīdzību. Neliela ķibele ceļā atgadās arī Maratona kuba tētim Andrim Valertam. Teju pie pašas Kuldīgas Ir sācis kūpēt mehāniskā transporta līdzekļa motors un ar tādu taču nevar turpināt ceļu, ir jāmeklē palīdzība. Laipni cilvēki palīdz Andrim un Ilzei nokļūt Kurzemes hercogistes galvaspilsētā. Veikli top kluba telts, kur biedriem satikties un jauki pačalot.

Pulksten 10.00 ceļā dodas pusmaratona distances veicēji. Jau jūtams spiedīgais karstums un ir skaidrs, ka šodien būs grūti. To apliecina arī dažu vadošo skrējēju izstāšanās jau distances sākumā un ātrās palīdzības reisi pēc “kritušajiem” trasē.  Redzams, ka skrienot  skrējēji meklē ēnu, un plāno savus spēkus, lai pusmaratonu varētu pabeigt. Mūsējie ir gan stipri, gan izturīgi. Lūk, spicākie no mūsējiem savās vecuma grupās: Santa Feldmane 9.vietā, Iveta Pūpola 2.vietā, Guntis Grīnvalds 11.vietā, Andis Dēze 13.vietā, Juris Perunovs 10.vietā, Guntars Straume 10.vietā, Didzis Kalniņš un Ringolds Ozoliņš 12.un 13.vietā, Ilgvars Āboltiņš 2.vietā un Aldis Birznieks 5.vietā. Kad distancē dodas 5km un 10km skrējēji, karstums uzņem apgriezienus. Taču arī šajās distancēs mūsējie parāda, ka nav ar pliku roku ņemami. 5km distancē kā vējš skrien un pirmais finišu sasniedz Arturs Niklāvs Medveds,  sāncenšiem ļaujot uz sevi raudzīties no mugurpuses. Šajā distancē lieliski savās vecuma grupās ir: 2.vietā Viktorija Bogdanova, 3.vietā Izabella Bogdanova, 4.vietā Ieva Pūpola, 10,vietā Madara Pūpola, 4,vietā Ginta Krūzēna, 8.vietā Marta Bādere, 10.vietā Madara Alecka, 9.vietā Ilze Valerte,9.vietā Ingus Bogdanovs, 10.vietā Kalvis Alseika. Laura Čakle  skrien patiešām čakli. Tikai pirms nedēļas viņa uzvarējusi Cēsu ECO TRAIL 114km  ultramaratona distancē, bet šodien izcīna 2.vietu savā grupā 10km distancē. Šajā grupā 7.vietā ir Liene Vēvere, bet 8.vietā Maija Pētersone. Vēl 7.un 8.vietu skaistajā vecuma grupā izcīna Maija Pūpola un Renāte Kalniņa. Tikai gabaliņu aiz viņām vēl trīs mūsējās-Ilze Ozola, Ilze Goša un Svetlana Maskaļa. Ieva šteinberga iepriecina ar 5.vietu, Timurs Friclers ar 10.vietu, Ruslans Smolonskis ar 7.vietu, Aino Gošs ar 6.vietu 10 km distancē.

Īpaši drosmīgs un izturīgs ir mūsu Juris Kalniņš, kuru nenobiedē 32 grādu karstums, kurā viņš startēja kopā ar vēl 11 dalībniekiem ratiņkrēslos un pieveica 10km distanci. Apbrīnojami! Prieks, ka visi Maratona kluba biedri ir finišējuši un nav padevušies saules karstajam cepienam. Jebkurš ir pelnījis cieņu un uzslavu.

Šodien skaistu jubileju svin Mārcis Standzenieks, viņam simtais pusmaratons. Iespaidīgi! Finišā viņu sagaida ar īpašo jubilāra kreklu un baloniem. Kurš būs nākošais simtnieka klubiņā?

Pēc finiša skrējēji labsajūtā bauda ūdeni ar eksotisko augļu garšu, sulīgus arbūzus un našķus enerģijas atgūšanai. Paldies Ilzei par rūpēm!

Dienas otrajā pusē skrējēji veldzējās ūdenī, izmantojot īpašo Ventas rumbas masāžu. Ļaudis bija tik sakarsuši, ka šķita -  upē visiem nepietiks vietas. Vidzemniekus mājupceļā gaidīja vēl kāds pārbaudījums-brangas lietusgāzes un krusa, kas ar akmens spēku bungoja pa auto jumtu un logiem. Dzelteni melni pelēkajās debesīs dejoja zibeņi, nepiekusis strādāja logu slaucītājs. Tomēr galu galā visi laimīgi nokļūstam mājās.

 

Sandra  (Ilzes G. bildes )

Komentāri

Vārds


Komentārs


Pievienot komentāru