Stirnubuka ballīte Šlokenbekā 

Drukāt
27.08.2017 21:56

Pagājusi vien nedēļa kopš sakarsušā skrējiena  Kuldīgā, un tie, kam vējš zolēs jau pulcējas Šlokenbekas muižas nocietinājumu mūru ieskautajā pagalmā. Te šodien kārtējais Stirnu buka lēciens, jo tieši šeit radās skaistais taku skriešanas seriāls. Nopļautajā labības laukā regulētāju uzraudzīti izkārtojas auto. Tad laiks saņemt dalībnieka numuru un apsveicināties ar draugiem. Tomēr katrs , kurš skrien Stirnubuku  ir jau tikpat kā radinieks, un draudzīgie smaidi mirdz jau pa gabalu.

Pirmie savu distanci pieveic kanikrosa dalībnieki kopā ar saimniekiem. Viņiem seko bērni Susuru distancē. Kad medaļa godam nopelnīta, ar skubu jāpiedalās piedāvātajās radošajās darbnīcās-pankūku cepšanā un garšošanā, burinieku, automobiļu, portreta rāmju gatavošanā, jāuzceļ tornis, jāizčīkst mammai garšīgais saldējums un limonāde. Tomēr vislabāk  slāpes var veldzēt ar VENDEN ūdeni, kas pudeļu pildījumā sagūlis vannā.

Sacensības turpina nopietnie Stirnubuki un Lūši, gatavi pieveikt Milzkalnu, izlīkumot taciņas, skriet un neapmaldīties. Stirnubuka kilometros Einārs Šillers ir gana ātrs un atsperīgs un izskrien 5.vietu savā grupā. Iveta Pūpola pierāda, ka ir ātra ne tikai asfaltētajos ceļos, bet arī nepārspējama kalnos un lejās. Ilgonis Apfelbaums ar spēku un izturību sasniedz 6.vietu.Pārāks par viltīgajām takām un trīsstāvīgajiem kalniem Lūša distancē ir Kalvis Alseika, kurš izcīna 2.vietu. Vēl divi Lūši -Ilgvars Āboltiņš un Toms Kaufmanis izcīna 6. un 7.vietu, savukārt Lūšu meitene Inga Ziediņa ielec 9.vietā.

Pa to laiku distancē viegliem soļiem devušies arī Vāveres un Zaķi. Vāveru distancē Maija Pūpola izcīna 4.vietu, bet 9.vietu-Igors Gibasovs.  Savās grupās starp Zaķiem  Andis Dēze ir 10.ātrākais, savukārt Markuss Gedmins devītais.

Kad visi “zvēri ”laimīgi sasnieguši finišu, laiks Šlokenbekas muižas svētkiem “Visi gaņģi vaļā”. Vaļā patiešām ir visi –mielošanās, satikšanās un  priecāšanās gaņģi. Dienas noslēgumā izmeklēts saldēdiens gardēžiem-muzikālās apvienības “RAXTU RAXTI” koncerts. Mūziķu radītās  prieka, aizrautības un enerģijas dzirksteles sasniedz visus klausītājus un viņu sirdis.

Arī es tur biju - par skrējējiem priecājos, alu dzēru, medu ēdu, mūzikā viļņojos un visu pierakstīju-Sandra, bet visu bildēja Ilze.

Komentāri

Vārds


Komentārs


Pievienot komentāru