Stirnubuka romantiskais lēciens Līgatnē 

Drukāt
04.10.2017 11:56

Kad 7 dienas nedēļā ir lijis, laiks Stirnu buka lēcienam Līgatnē. Diena ir vasarīgi jauka un skrējēji saulaini un moži. Līgatnes iedzīvotāji rūpējās  par viesu labklājību, tādēļ daudzi atvēruši logus, māja  atbraucējiem, ierādīdami savus pagalmus spēkratu novietošanai. Starta vietā dubļi spīdēja kā šokolāde, taisni prieks tajos iemērkt kājas. 

Priecīgi un jautri pirmie savā distancē aizskrien bērni un finišā viņus sagaidīja medaļas, balvas un pavisam laimīgie vecāki. Kā allaž Stirnubuka pilsētiņā bērniem sarūpēti konkursi un balvas. Dabas draugi sarūpējuši puzles un izglītojošas spēles par putniem un dzīvniekiem. Garlaicīgi nebija ne mirkli. Zeme norībēja, kad Buki un Lūši aizskrēja savā distancē. Viņi varēja aplūkot ne tikai smilšakmens atsegumus, vēsturisko papīrfabrikas ciematu, klintis un pārceltuvi. Viņus gaidīja neparasts trases līkums-cauri padomju slepenajam bunkuram. Kaut kas tāds vēl nebija  bijis!

                           

Pašās beigās – oi, oi, oi-kāds Kalnu karaļa etaps! Cits rāpus devās augšup, cits tvērās pie blakus augošajiem koku zariem vai zāles stiebriem. Tikai daži, arī mūsu Laura Čakle, acīm nomērīja stāvo kalnu un –tad, kā lidot uzlidoja kalnā. Arī Zaķi skrējiena beigās no sirds izbaudīja Līgatnes slēpošanas kalnu. Pa to laiku čaklās Vāveres cilpoja apkārt ezeriņam un garām mutuļojošajai Līgatnes upītei. Ja sākumā kāds mēģināja turēties līdzi Arturam Niklāvam Medvedam, tad vēlāk juta, ka nespēs konkurēt un tikai noskatījās Artura slaidajā solī finišā. Itin slaidi starp Vāverēm  finišēja arī Maija Pūpola un  starp Zaķiem – Andis Dēze. Tikai mata tiesa šķīra Eināru Šilleru Bukos no medaļas. Sāpīgi! Toties starp stirnām Iveta Pūpola savā grupā pirmā.

                                     

Daudzi skrējēji jutās laimīgi, ieraudzījuši līdzi jutējus un finišu jo, šī tiešām bija grūta distance. Dubļi atstājuši nospiedumus uz vaigiem, mugurām, stilbiem. Tomēr neredzēja nevienu saīgušu vai nīgru skrējēju. Atguvuši spēkus, dalībnieki priecīgi sagaidīja kārtējo balvu izlozi loterijā un tikai tad devās mājup.

                      

Vērojot notikumus, mans ieteikums katram darba devējam savus darbiniekus, kuri ir īgņas un rūgumpodi, nosūtīt noskaņojuma uzlabošanas profilaksei kādā no Stirnu buka posmiem. Cik pozitīvs kļūs kolektīva klimats un kā celsies darba ražīgums!

Sandra

Komentāri

Vārds


Komentārs


Pievienot komentāru