Amsterdamā ne tikai pīpēt un izklaidēties 

Drukāt
08.12.2017 11:02

Nolēmu padalīties savā stāstā ar savu pirmo maratona skrējienu. Jāsāk ar to, ka ilgi tam briedu un tā kā darbā daudz ceļoju, man bija skaidrs, ka maratonu skriešu ārvalstīs, kur ir ilgas un senas tradīcijas. Man galvenais nosacījums bija - viens aplis! Andris tad arī ieteica, ir tāds Amsterdamas maratons, kas notiek Oktobra vidū. Uzreiz pēc jaunā gada svinībām veicu pirmos divus maksājumus, 2017 gadā - pirmais par maratona kluba karti un otrais par Amsterdamas maratonu. Laikam ejot sapratu, ka nevēlos braukt viens, līdzi bija ģimene un beigās vēl pierunāju savu draugu skriet 42km un 5 kolēģus uz pusmaratonu! Super!

 

Uzmanību man arī piesaistīja pats Amsterdamas maratons, ja zinām, ka Rīgas maratons ir ar bronzas label, tad Amsterdamas ir ar Gold label. Tas nozīmē, ka visam jābūt līmenī un tā arī bija! Tur vienas dienas laikā noskrien 16 500 skrējēju maratonu, 18 000 pusmaratonu, bet 8000 skrējēju 8km distanci - Jelgava vienā dienā!
Kaut kas vienreizējs! Jāsaka, ka arī publika raiba - 130 valstis!!!
Nu gan par pašu skrējienu. Starts un finišs notiek Amsterdamas stadionā, kas ir izbijis olimpiskais stadions. Atmosfēra, kas tur valda ir vnk super, jo īpaši finišā! Nīderlande ir slavena ar saviem mūzikas DJ, to varēja arī dzirdēt stadionā. Kā jau minēju, tad šeit ir viens aplis, kas nevienā brīdī nav garlaicīgs, esi viens no 16 500, tātad visu laiku ir kāds blakus. Distance ved gan pa vecpilsētu, gan pilsētu, gan ārpus tās, gar slavenajiem Amsterdamas kanāliem. Atbalsts un action no līdzjutējiem, organizatoriem ir super. Kanālā bija pat laivas, kur spēlēja orķestris, pat vietējais Žoržs Siksna :) vnk super! Dzirdināšana, ēšana ir ļoti augstā līmenī. Finišs ir jaudīgs - pēdējie 1,5 - 2km ir visu laiku cilvēkos un ieskrienot stadionā ir uuhhhh labs!!! Amsterdama protams nevar iztikt bez zālītes smakas, to skrienot arī varēja just, kas zina varbūt palīdzēja ātrāk tikt līdz finišam 😊 Skrējiens ir arī diezgan publisks, BBC rāda, daudzas vācu TV rāda live stream. Pirmo reizi redzēju, ka top skrējējiem ir personīgie tempa turētāji, konkurence uz pirmo top 5 ir sīva.
Vēlos pieminēt arī līmeni organizatoriem un expo. Ja bija kādi jautājumi, tad tos varēja jautāt Amsterdamas Maratona FB lapā, kur viņi 5-10 min laikā jau 2-3 mēnešus iepriekš atbildēja uz visiem jautājumiem. Pats expo - ir labs, tiku pie labām kompres-zeķēm un getrām, NL ir ļoti labs ražotājs ar medicīnisko background. (rekomendēju)

Mani ieteikumi. Šogad bija netipiski silts, organizatori par to brīdināja gan website, gan expo, gan skrējiena laikā. Ja sāku pie + 9 grādi, tad finiša jau bija +17/18. Pusmaratona skrējēji sāka skriet pēc 13:00, tiem bija siltāks nekā Ventspils skrējienā! Bet, domāju, ka šis gads ir izņēmums, tas gan netraucēja krist maratonā trases rekordam un Nīderlandes rekordam. Noteikti LAICĪGI domājiet par palikšanu, Amsterdama ir dārga un vietas maz :). Nav jābaidās palikt ārpus, vilcienu satiksme Nīderlandē ir lieliska. Es paliku ārpus un papildus action ir rīta brauciens uz Amsterdamu. 16 500 skrējēji no 130 valstīm, viņi visi neguļ pašā centrā, tad skats 7:00 no rīta mazajās stacijās bija super - stāv kādi 50 - 150 skrējēju :) he he labs! Nav jābaidās par mantām, dušām, u.t.t. Ir lieliski organizēta mantu nodošana (var pat čemodānu atstāt), dušas ir līmenī….bija kādas 40 - 60 dušas, tā kā vietas pietiek. Jārēķinās, ka Amsterdamas maratons reāli "noslēdz" pilsētu var izmanto vai nu vilcienu vai metro, visi tramvaji, autobusi brauc super lielu līkumu.

Tie, kas skries noteiktu ieteikšu izcilu vietu steika gabalam, ko pēc skrējiena baudīt :). Atrodas labā vietā ar super skatu! Bija super labs!

Ko lai saka, es šo rekomendēju, labi laikapstākļi, lai labi nostartētu, ļoti starptautisks, raiba publika un kur vēl var skriet garām zālītes pīpētājiem un Sarkano Lukturu ielai 😊

Edmunds

 

Komentāri

Vārds


Komentārs


Pievienot komentāru