Maratona klubs un Stirnu buks Mežaparkā 

Drukāt
25.04.2022 11:06

Ak, burvīgais sestdienas rīts, kad saule smaida zilās debesīs un daudziem šodien mērķis viens-Mežaparks, kur ņiprais Stirnubuks šogad atklāj sezonu. Lieli un mazi skrējēji priecīgi par atkal redzēšanos, platiem smaidiem un sirsnīgiem apskāvieniem satiek cits citu. Mežaparka Lielajā estrādē viss notiek, skrējēji saņem numurus, izpēta savas izvēlētās trases līkločus, uzlaiko stilīgus sporta tērpus un apavus, pagaršo sāļus un saldus našķus. Skat, Valmiermuižas alus pat sarūpējis Stirnu buka Bukalu, kurā vārījušies sešu šķirņu apiņi. Nezin, vai tas jādzer pirms vai pēc skrējiena?

No paša rīta brīvprātīgā pienākumus veic mūsu Jānis. Kad viņš būs izdalījis medaļas Bukiem un Lūšiem, tad vēlāk ar žiglām kājām dosies Vāveres distancē. Maratona kluba dalībnieki skaistajās jakās lieliski izceļas starp citiem skrējējiem un viņiem jau nu garām paiet nevar. To izmanto mūsu visuredzošā Ilze, kura vēstures liecībām fiksē kluba dalībnieku gatavošanos skrējienam, startu un finišu, priecīgos mērķa sasniegšanas brīžus un saldo uzvaras garšu. Maija šorīt ir guvusi veldzi Aizputes peldētavā, tad autobusā uz Rīgu sev līdzi paņēmusi bariņu jauniešu, kuri piedalās skolu sacensībās.

Un viņi šodien tiek visstiprākās skolas laureātu godā. Cik jauki, ka kluba skrējējiem dzimst bērni! Tas nozīmē, ka mums ir nākotne. Bravo Alisei Annijai, Esmeraldai Rasai un Kārlim Jēkabam, kuri  šodien diezgan ņipri piedalījās savās pirmajās, 4metru rāpošanas  sacensībās. Kad distances pieveiktas, laiks palūkoties uz estrādi no kora dziedātāju skatupunkta, apmeklēt Zaļo teātri, rotaļu laukumus, un Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu. Ko vēl var darīt? Šaut ar loku, mest mērķī dažādus priekšmetus, skatīties, sarunāties, fotografēties, pirkt, garšot un būt vienkārši laimīgam. Pat ja neesi skrējis, vari doties uz KNAUF telti un pagatavot pats sev brīnumskaistu medaļu.

Saulainā diena zem zilās debesu bļodas paiet ātri. Kaut kas traks, kā Susuriem, Vāverēm, Zaķiem, Bukiem un Lūšiem patīk skriet! Brīnišķīgi, ka Maratona klubu pārstāvēja 62 lieli un 3 daudzsološi jaunie dalībnieki! Ja neesi bijis tik drosmīgs, lai skrietu, bet  tikai staigājis pa un ap estrādi, vairākas reizes līdz stāvlaukumam un atpakaļ, tad  14 noieti kilometri kabatā gan. Lai dzīvo Stirnubuks!

 

Sandra Kaufmane

Komentāri

Vārds


Komentārs


Pievienot komentāru