PIRMAIS MARATONA KLUBA KOPBRAUCIENS VEIKSMĪGI BEIDZIES 

Drukāt
05.04.2011 23:11

31. marta agrā rīta Ventspils Maratona Klubs, pavisam 42 skrējēji un 3 līdzjutēji, devās aizrautīgā braucienā uz Prāgu, lai ņemtu dalību šā gada pirmajās sacensībās, Starptautiskā Prāgas Pusmaratonā.

Skrējiens notika 2.aprīlī, taču ideja par brauciena organizēšanu radās jau novembrī un likās superīga ideja, ka kopā būs vesels autobuss ar cilvēkiem, kuru hobijs ir skriešana! Būs par ko ceļā parunāties! Izsludinājām pieteikšanos braucienam, un autobuss tika nokomplektēts 2 nedēļu laikā un nācās pat daudziem atteikt. Braucienā piedalijās divi skriešanas eksperti, Arno Kiršteins un Aigars Matisons, kuri paši ir pieveikuši daudzus maratonus un pusmaratonus, kā arī labus rezultātus ir palīdzējuši sasniegt citiem sportistiem kā treneri. Šajā braucienā viņi bija balsts pārējiem skrējējiem, jo viņi uz visiem ar skriešanu saistītiem jautājumiem varēja sniegt nepieciešamās atbildes un ar tām viņi tiešām neskopojas. Tās īpaši noderēja sportistiem, kuriem šis bija pirmais pusmaratons.
Protams, kas tas būtu par ceļojumu, ja viss notiktu pēc iepriekš iecerētā plāna? Pirmo pārsteigumu sagatavoja kuldīdznieki ar papīra laternām, kas tika kopīgi palaistas debesīs, veidojot brīnišķīgu skatu. Otrais mūs sagaidīja ierodoties Polijā, kad autobusam radās tehniska problēma. Apstāšanās pauze, kas bija paredzēta 15 minūtes, ieilga 2 stundās. Bet laiks un vieta bija lieliska – spīdēja saulīte un gaiss bija iesilis līdz +18C, kas nemaz neļāva mums saskumt par neieplānoto atgadījumu un ļāva izbaudīt pavasari, kā arī pusdienas autobusā pārvērtā par pikniku dabā. Uz īsu brīdi iebraucām autoservisā, lai novērtētu bojājumus, bet, saprotot, ka tie nav tik nopietni, drīz vien turpinājām ceļu.
31.marta vakarā, ceļā pavadot 24 stundas, ieradāmies viesnīcā Vrotslavā, Polijā (1000 km no Ventspils), kur pārlaidām pirmo nakti. Liela daļa skrējēju devās uz vakara treniņu (viegls skrējiens no 4 līdz 8 km), jo pavadītās stundas autobusā devusi stīvumu muskuļos. Tā kā šādus braucienus parasti savieno ar ekskursijām un mūsu viesnīca atrodās pavisam tuvu vecpilsētai, tad vakariņas tiek ieturētas Vrotslavas krodziņā, kur cenas līdzīgas mūsu kafejnīcu cenām. Bet galvenais laika apstākļi ir brīnišķīgi, bezvējš un + 15c.
1.aprīļa rītā, pēc brokastīm devāmies uz Čehijas galvaspilsētu Prāgu, kas atrodas ap 350 km no Vrotslavas, un pirmais kur mēs ierodamies, ir maratona expo, tā sauc vietu, kur tiek izņemti numuri, saņemti piemiņas krekli, ēsti makaroni, pirkti sporta kostīmi, nodibināti kontakti ar citiem klubiem. Lai gan tur ierodoties mēs izjutām vilšanos, tomēr šis bija lielisks piemērs pirms Piedzīvojuma Parka Pusmaratonu Ventspilī, jo arī tur ir plānots organizēt maratona expo. Mēs zinām, ka varam labāk un plānojam, ka Ventspilī būs lielāka aktivitāte, organizētība, kā arī neiztiksim bez makaronu ēšanas, kad sportisti saņem nepieciešamos ogļhidrātus, kas ir nozīmīgi nākošās dienas skrējienam.
Tālāk devāmies uz rezervēto viesnīcu, kas atrodas netālu no centra blakus brīnišķīgam parciņam, kuru daudzi skrējēji izmantoja pēdējam treniņam, pirms došanās Prāgas pusmaratona trasē. Šis treniņš ir nozīmīgs, jo esam pavadījuši daudzas stundas autobusā, kas ir nogurdinoši muskuļiem un organismam un tāpēc nepieciešams viegls krosiņš, kā saka sportisti, lai atgūtu iepriekšējo tonusu.
Pienākot vakariņu laikam, jau bija iepriekš noskaidrotas ēstuves, kur varētu ieturēt maltīti, tomēr ventspilnieki nolēma pagatavot paši līdzi paņemtos makaronus ar tunci un sieru, jo iepriekšējā vakara maltīte ir ļoti nozīmīga, lai distancē būtu nepieciešamā enerģija un pašsajūta pēc iespējas labāka.
Sacensību dienā 2.aprīlī mūs sagaidīja spoža saule un gaisa temperatūra virs +20C. Vasarīgais laiks mums lika smaidīt un cerējām, ka arī trasē dos papildus enerģiju un katrs spēs sasniegs savu uzstādīto mērķi. Starts tika dots plkst. 12:00. Trasē devās vairāk kā 9000 skrējēji. Finišu sasniedza 7229 skrējēji no tiem 5440 vīrieši un 1789 sievietes. Visi 42 Ventspils Maratona Kluba dalībnieki arī šķērsoja finiša līniju.
Pirmais no latviešiem, kurš pieveica distanci, bija Aigars Matisons un par sasniegto rezultātu ir apmierināts – 1:18.21(p.s. startēja ar sporta traumu). Aigara brālis Ainars Matisons, startējot savā pirmajā pusmaratonā, pārsteidza mūs visus un sasniedza tiešām vērā ņemamu rezultātu – 1:34.11(p.s. žēl, ka elektronika arī mēdz niķoties ,jo Ainaram nenostrādāja laika čips ,kad viņš škērsoja starta līniju un līdz ar to viņam nav iespēja precīzi uzzināt sava čipa laiku, jo tas ir svarīgi ,ja nestartē no pirmās starta līnijas).
Ar lielu lepnumu sveicam arī divas ventspilnieces, Santu Feldmani un Baibu Muzikanti, kuras „izskrēja” savu personīgo rekordu. Santa skrējienu beidza pēc 1:43:51 un Baiba pēc 1:44:38.
Ventspils Maratona Kluba vadītājs Andris Valerts ir neapmierināts ar savu skrējienu, jo ieguldītās pūles un darbs treniņos nenesa gaidītos augļus. Kā galveno iemeslu viņš min straujo gaisa temperatūras maiņu – no +1C Latvijā uz +24C Prāgā. Šīs straujās pārmaiņas grūtības sagādāja arī Jurim Keišam un Sandrim Balinskim, kas neļāva sasniegt iepriekš nosprausto mērķi.
Vai sāls nozīme organismā ir svarīga vai inde? Arno Kiršteins, skriešanas treneris, pierāda, ka skrējējiem tas ir ļoti nozīmīgs, jo viņam 18 kilometrā ceļos sākās krampji, kam par iemeslu min sāls trūkumu organismā. Tomēr viņš ar rezultātu ir apmierināts, jo normatīvs ir izpildīts – beigt distanci.
Ja arī pusmaratonā tiktu piešķirta balva „vērtīgākais skrējējs”, tad Ventspils Maratona Klubs to noteikti piešķirtu Edijam Brauneram. Šis bija viņa pirmais pusmaratons. Viņa sasniegumu varam minēt citiem par piemēru, jo savus pirmos treniņus Edijs uzsāka apmēram pirms pus gada ar svaru 94 kg. Cītīgi klausot sava trenera Aigara Matisona norādēm un treniņu grafikam, nepadodoties arī tumšajos, aukstajos ziemas vakaros, viņš uz starta līnijas stājās jau 11 kg vieglāks un ar mērķi beigt distanci zem 2 stundām. Lai gan karstais laiks un klimata izmaiņas radīja šaubas, viņš tomēr izcīnīja savu uzvaru, finišējot 1:59:25.
Jau iepriekš pieminētās klimata izmaiņas bija liels pārbaudījums visiem skrējējiem. Nonākot no ziemas vasarā, sportistiem bija jāpārvar ne tikai kilometri, bet arī bija jāspēj adaptēties augstajai gaisa temperatūrai, kas finišā jau sasniedza 24 grādus virs C, kur tika pazaudētas dārgās sekundes no sportistu personīgajiem rekordiem.
Dienas nobeigumā tika izmantots uzaicinājums uz Prāgas Starptautiskā Pusmaratona nobeiguma ballīti, kur nemaz nevarēja manīt, ka šodien tika iztērēts tik liels enerģijas daudzums, jo pasākums bija plaši apmeklēts un gaisā bija jūtams spēcīgs enerģijas lādiņš.
Nākošā dienā vēl pastaiga pa Prāgas vecpilsētu un ,tad jau uz mājas pusi, uz Latviju, kur ieradāmies pirmdienas vakarpusē.
Dalībnieki atzīst, ka pasākums ir izdevies, un Ventspils Maratona Klubs jau domā par nākošo kopīgo ceļojumu. Šoreiz tas būs uz Berlīnes pusmaratonu, kas notiks aprīļa sākumā. Ceļš autobusā ir ļoti nogurdinošs sportistiem un organizatori nebaidās no ambiciozām idejām un saka, ka uz sacensībām dosies ar čarterreisu Ventspils – Berlīne.

 

Komentāri

Vārds


Komentārs


Pievienot komentāru