Jaunākās ziņas

154_mercola-night-day.jpg

Kad labāk mums skriet? No rīta vai vakarā? (9)

20.02.2012. 12:34

Kopš pati (Ilze V) esmu sākusi skriet man rodas dažādi jautājumi, protams, par skriešanu. Protams ir lietas, ko vari izlasīt grāmatās, bet ir lietas, kas ir interesanti uzzināt no cilvēkiem, kuriem ir pašiem sava pieredze. Viens jautājums man neliek mieru jau ilgāku laiku un nolēmu uzaicināt un parunāties ar vienu no vieglatlētikas treneriem Arno Kiršteinu, kurš pats skrien jau vairāk kā 40 gadus, ir mūsu Aigara treneris un joprojām trenē bērnus.

Lasīt tālāk
153_dsc03973.jpg

Dažas interesantas lietas(9)

18.02.2012. 20:28

Atgriežoties no skriešanas nometnes Portugālē, man daudzi jautā: Ko jaunu uzzināji par skriešanu, par vingrojumiem, par ēšanu utt. Diezgan daudz jau esmu aprakstījis un izstāstījis, un visu jau nevar aprakstīt, taču atcerējos dažus sīkumus, kuri man liekās noderīgi.

Lasīt tālāk
152_dsc_8313 copy.jpg

Valentīdienas skrējiens notika kārtīgā putenī(12)

15.02.2012. 10:19

Dabai sarīkojot kārtīgu pārbaudījumu, 14.februārī notika MARATONA KLUBA rīkotais, 2. Valentīndienas skrējiens! Atgādinu, ka iepriekšējā gadā skrējiens notika -15c grādu salā, šogad grādi bija tikai -1c, bet putināja kārtīgi (vējš apmēram 15m/s), un pilsētas trotuāri bija grūti izskrienami! Mēs nolēmām: „Visas grūtības, kas mūs nenogalina, padara mūs stiprākus!”
Uz skrējienu pulcējās ap 50 skrējējiem, bez ventspilniekiem, plaši bija pārstāvēta Kuldīgas nodaļa. Tālākie viesi bija no Dundagas! Skrējiena galvenais mērķis bija, ventspilniekiem, paziņot, ka skriet var jebkuros laika apstākļos: „Nav slikti laika apstākļi, ir vājš cilvēks!”, un jaunā skriešanas sezona ir klāt, un tiem, kas 16.jūnijā, 3.Piedzīvojuma Parka Pusmaratonā plāno noskriet 21km distanci, kā arī vēlās atbrīvoties no liekā „tauku mētelīša”, ir jāsāk aktīvi kustēties, jo pavasaris atnāks nemanot!

Lasīt tālāk
151_t1larg.tv.watching.gi.jpg

Tiem, kas vēl nav sākuši skriet(8)

10.02.2012. 13:27

Tiem, kuri grib sākt skriet, bet nevar saņemties jeb daži labumi no skriešanas.
Šis raksts nav domāts iesācējiem un tiem kuri jau skrien, bet tiem kuri tikai domā sākt skriet, bet nevar saņemties. Tiem, kuri nolēmuši pārvarēt slinkumu un pievienoties visnotaļ plašajam skrējēju pulciņam. Kāpēc Tev būtu jāsāk skriet un kāds no tā būs labums?

Lasīt tālāk
150_pirmā.jpg

Veselīgais ķirbja podiņš no „lopu daktera”(5)

10.02.2012. 11:06

Kaut kad pirms Portugāles nometnes biju iegājis pie sava „lopu daktera”, lai nopirktu uz nometni līdz zirgu smēri, un tad viņš man pateica šādu frāzi: „ Dārgie maratonisti, Jūs no saviem „ķermeņiem" tik daudz prasāt, ņemat, bet neaizmirstiet, ka jādod kaut kas pretī”, un tad viņš uzdāvināja man divus ķirbīšus, un izstāstīja recepti, kā tos sagatavot, lai tie palīdzētu uzturēt formā mūsu „saites”.

Lasīt tālāk
149_valentines-day-creative-ideas.jpg

Otrais Valentīndienas skrējiens(5)

05.02.2012. 19:08

MARATONA KLUBS otro gadu, Ventspilī, rīkos skriešanas popularizēšanas pasākumu - Valentīndienas skrējienu pa Ventspils pilsētas centrālajām ielām. Plānotas divas distances. Pieredzējušiem skrējējiem būs jānoskrien 10 kilometri, bet iesācējiem - četri kilometri. Skrējiena sākums paredzēts plkst.18.30 pie Ūdens piedzīvojumu parka Lauku ielā 5, Ventspilī. Tā kā skrējiens notiks tumšajā diennakts laikā, līdzi jāņem atstarotāji, galvas lukturīši, mirgojošās lampiņas.

Lasīt tālāk
148_1 bilde.jpg

Pēdējā intervija no Portugāles – ar Jāni Višķeru(8)

29.01.2012. 12:01

Iepriekšējā intervija ar Valēriju un Innu bija domāta tiem, kas jau skrien, un gatavojas jauniem rekordiem, taču ar Jāni Višķeru parunāsim par iesācējiem, kas vēl nav spēruši pirmo soli skriešanā un tikai to gatavojās darīt. Kāpēc izvēlējos sarunai Jāni? Pirmais, viņš man te dzīvo blakus mājā Portugālē, otrkārt, Jānis šogad beidz Latvija Universitātes bakalaura studijas Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē, topošais treneris un pedagogs, treškārt, domāju ka Jānis pašlaik Latvijā ir vienīgais (viens no dažiem noteikti), kurš varētu skriet tik pat ātri kā Valērijs, Jāņa labākais rezultāts pusmaratonā ir 1:07,11 (neskatoties, ka nomaldījās trasē), ceturtkārt, Jānis ir vienkārši patīkams sarunas biedrs.
Tēma – SKAISTI BEZ DIĒTAS!
Ķeramies klāt jautājumiem:

Lasīt tālāk
146_manēža.jpg

Atziņas par sacensībām Ventspils manēžā(6)

25.01.2012. 23:24

Sacensības, sacensības, sacensības....... Sacensības un sajūtas pēc finišēšanas. Gatavošanās process, satraukums pirms starta, sajūtas skrienot, līdzjutēju saucieni, pēdējie metri un finiša līnija. Pēc vieglatlētikas sacensībām Ventspils manēžā, kurās piedalījās mūsu kluba trīs meitenes Santa, Marina un Sigita ir pagājusi gandrīz nedēļa. Kādas sajūtas, pārdomas, atziņas?

Lasīt tālāk
145_dsc03396.jpg

Sacensības Ventspils manēžā(8)

22.01.2012. 23:36

Ventspilī, 21.janvārī, Olimpiskā centra "Ventspils" vieglatlētikas manēžā notika sacensības senioriem vieglatlētikā. Cīņas notika sešās vecuma grupās un tajās varēja piedalīties sievietes un vīrieši, kuri sasnieguši 30 gadu vecumu un vecāki. Sacensību programmā tika iekļautas šādas disciplīnas: 60 m, 300 m, 1500 m skrējieni, 3 km, soļošana, tāllēkšana, augstlēkšana, lodes grūšana, trīssoļlēkšana (vīriešiem). Tā kā mūsu kluba biedri ir ļoti aktīvi, tad ņēma dalību arī šajās sacensībās. Sacensībās piedalījās 8 MARATONA KLUBA biedri. Jāpiebilst, ka vairāki kluba biedri (Olafs Ķeņģis, Sandris Balinskis, Viktors Safutins) bija ļoti aktīvi un piedalījās vairākās disciplīnās. Prieks par kluba biedriem, kuri bija atbraukuši no citām pilsētām – Rīgas (Modris Ābrams, Viktors Safutins) un no Liepājas (Ruslans Šuļga).

Lasīt tālāk
144_dsc03872.jpg

Atziņas par treniņa nometni Portugālē(5)

18.01.2012. 22:09

Esmu jau laikam nedaudz par daudz aizrāvies ar savu hobiju, taču kaut kad septembrī, no trenera Jura Beļinska nāca piedāvājums, vai negribu kādu nedēļu ziemā paskriet Portugālē, paskaitīju cik tas maksā, ilgi domāju un nolēmu, ka vajadzētu pamēģināt, un tad būtu skaidrība, ko tad tie skrējēji Portugālē dara un vai tam ir jēga mana līmeņa skrējējiem! Dzīvojos par Portugāli, no 5.janvāra, apmēram 40km no mums zināmās Faro, ciematiņā ar nosaukumu Acoteias, šeit dzīvo arī Prokopčuki, Žolnerovičs, Krievijas, Horvātijas, Igaunijas un citu izlašu dalībnieki pusgarajās un garajās distancēs skriešanā un soļošanā.

Lasīt tālāk