Jaunākās ziņas

118_jaka 1.jpg

Apģērbs skriešanai no 66 North(17)

08.11.2011. 17:03

Man un Aigaram, uzņēmums 66 North, deva iespēju izmēģināt dažus viņu produktus. Jau iepriekšējā gadā lietojām viņu ražotos cimdus, ko daudzi izcīnīja kā balvas mūsu rīkotās sacensībās. Salīdzinot ar citu firmu cimdiem, varam apgalvot, ka materiāls no kā tie šūti, ir īpašs, jo tiešām aukstā laikā tie kalpo lieliski. Piemēram, salīdzinot ar Newline cimdiem, (kam ir skaists dizains), 66 North cimdi aukstā laikā ir daudz labāki un ērtāki.

Lasīt tālāk
117_w-nike-shox-turbo-0909-001.jpg

Iesācējiem un ne tikai par skriešanas apaviem(10)

06.11.2011. 19:06

Šis raksts vairāk ir domāts skrējējiem – iesācējiem. Ko vajadzētu ņemt vērā, izvēloties skriešanas apavus? Tātad, lai sāktu nodarboties ar skriešanu ir vajadzīgi kārtīgi skriešanas apavi. Ja gribi skriet daudz un bieži, tad tev jāzina viss par skriešanas apaviem. Skriešana var radīt nopietnu slodzi locītavām un mugurai, tāpēc svarīgi izvēlēties labus skriešanas apavus. Kā pazīt labus apavus? Gandrīz visiem skriešanas apaviem ir gaisa caurlaidīgs virsmas materiāls, daudziem tas ir pat no sietiņmateriāla. Mazāk nekā citos apavos svīst kājas, samazinās risks, ka sakrājušos sviedru dēļ āda kļūs mikla un sāks berzties pret kurpi, radot tulznas. Zolē papēža daļā ir iestrādāts materiāls amortizācijai, kas sargā locītavas no traumām un iekaisuma veidošanās. Apavu ražotāji ir izstrādājuši vairākas tehnoloģijas, kas padara skrējienu vieglāku un mazina traumu risku. Neizvēlamies apavus tikai pēc krāsas, cenas un svara. Nevarētu arī izvēlēties to pašu modeli, ar ko skrien draugi, jo draugiem, iespējams, ir pilnīgi atšķirīgs skriešanas stils un pēdas tips. Izvēlamies apavus konkrētam sporta veidam un apava izmērs jāizvēlas nedaudz lielāks — 0,5 līdz 1 cm. Ja apavi ir par mazu, pēda pareizi nevar funkcionēt, un rezultātā var pat pazaudēt nagus (to mēs taču negribam). Ielāgojam, ka apavi nekalpos mūžīgi.

Lasīt tālāk
116_ilze Ķīkule, 0080, 31.07.2012.jpg

Raksts Nr.1 no rakstu sērijas: Kāpēc un kā mēs skrienam - Ilze Ķīkule(7)

31.10.2011. 12:02

Šovasar vienā no Maratona kluba koptreniņiem ievēroju meiteni. Viņai mugurā bija NORDEA Rīgas maratona krekliņš un es nodomāju, viņa ir noskrējusi šogad maratonu un mani sāka mākt ziņkārība, kas liek cilvēkiem saņemties un darīt trakas lietas, jo maratons man šķiet kaut kas tāds – liels, neiespējams un nesasniedzams, tas taču ir 42 kilometri. Kādu dienu skrienot man radās doma (skrienot vienmēr rodas foršas idejas) tuvāk iepazīties ar šo meiteni, jo koptreniņos un kopīgos braucienos uz sacensībām nesanāk tā parunāties. Un tā mēģināju sazināties un uzaicināt Ilzi uz kopīgu parunāšanos par skriešanu. Tas ir Ilzes stāsts par mums skrējējiem atkal tik kopīgo tēmu – kāpēc es skrienu un ko skriešana ir man devusi, un kāpēc maratons. Pēc sarunas sapratu, ka Ilze neapstāsies, turpinās skriet un iedvesmos citus sākt skriet.

Lasīt tālāk
115_dsc03659.jpg

Ozolniekos 2011 nekas nemainās(6)

25.10.2011. 15:50

23.oktobrī, Ozolnieku novadā, notika kārtējais pusmaratona skrējiens, kā arī Ozolnieku skriešanas seriāla ietvaros „Ielūdz Ozolnieki” 5km un 2,2km skrējieni. No Ventspils mēs aizbraucām trijatā, jo gan vienkārši gribējās skriet, gan paskatīties, kas pēc 2 gadiem ir mainījies Ozolniekos, gan satikties ar noskrien.lv puišiem un meitenēm. Protams, satikām arī mūsu kluba kolorītāko skrējēju Daini Žuburu, viņa devīze ir: Neviens pusmaratons Latvijā nenotiks bez Daiņa!
Par skriešanu: Ilze Valerte vēl aizvien nav gatava pusmaratonam, tādēļ ņēma dalību 5km skrējienā, un sava grupā izcīnīja 2.vietu ar personīgo rekordu. Kā pirms tam deklarēja Juris no noskrien.lv (vairāk pazīstams kā Mošķis), Ozolnieku trase ir rekordu trase, līdz ar to, kuri vēl šosezon nav sasnieguši savus labākos rezultātus, tad Ozolniekos to izdarīs, un te Mošķim taisnība. Dalība šajā skrējienā, maksāja 1,50 Ls, vietējiem laikam 1 Ls.

Lasīt tālāk
114_balle.jpg

SKRIEN LATVIJA noslēguma pasākums – 26. novembrī(1)

22.10.2011. 17:26

Ar Siguldas Sports2000 pusmaratonu šogad noslēdzās pirmā nacionālā skriešanas skrējienu seriāla „Skrien Latvija” sezona, kurā ietilpa pazīstamākie, apmeklētākie un skaistākie Latvijas pusmaratoni un tautas skrējieni – Rīgas Pusmaratons, Ventspils Piedzīvojumu parka Pusmaratons, Liepājas Pusmaratons, Kuldīgas Pusmaratons, Sportlat Valmieras maratons un Siguldas Pusmaratons. Atskatu uz šo sezonu noslēgsim ar gada noslēguma pasākuma balli. Šogad noslēguma pasākumā bez SKRIEN LATVIJA 20011 laureāta apbalvošanas, apbalvosim arī labākos SPORTLAT BALVA 2011 un VELOMARATONI.lv seriālu laureātus. Pasākuma vieta ir piemeklēta, lai varētu vienkopus sapulcināt tik daudz sportisku un veselīgu dzīvesveidu piekritējus - mājīgajās un plašajās Ropažu novada pašvaldības Kultūras un Izglītības centra telpas. Par pasākuma muzikālo noformējumu rūpēsies grupa „Iedomu Spārni”. Noslēguma pasākuma sākums plkst. 18:00

Lasīt tālāk
113_romas maratons.jpg

Skrienam maratonu Romā, 2012.gada 18.martā(8)

22.10.2011. 16:16

Pēc šīs, 2011.gada saspringtās sezonas, likās, ka skriešanai kādu laiku jāmet miers, taču parunājos ar mūsu kluba dalībniekiem, liekas kā „miera” nebūs, un daudzi jau skatās kur noskriet kādus nopietnus mačus decembrī, janvārī. Šajā periodā mači notiek pārsvarā Portugālē, Marokā, Spānijā, Ēģiptē. Es neesmu tik „ātri” skrējis mačos, taču kā stāsta mans sīvākais konkurents sm72, no noskrien.lv, tad tas laikam nav tas labākais, tik „ātri” skriet mačos, jo kad pienāk īstais maču laiks, aprīlis un maijs, tad iestājās „tukšums”, un nemaz tā vairs negribas skriet.
Esmu starp tiem, kam arī nav miera, taču klausot sm72 norādījumiem, pirmos īstos mačus, maratona distanci, 42,195km, esmu noskatījis 2012.gada 18.martā (vidējā t +20c).

Lasīt tālāk
112_puse_2010.jpg

Devītais Ozolnieku rudens pusmaratons – jau šonedēļ(1)

20.10.2011. 14:34

Svētdien, 23.oktobrī, Ozolniekos jau devīto reizi notiks sacensības pusmaratona skrējienā (21,097 kilometri).

Bez pārtraukuma šis skrējiens notiek kopš 2007.gada, iepriekšējie bijuši ar pauzēm vairāku gadu garumā. Piebilstams, ka pirmais Latvijas čempionāts šajā distancē noticis kaimiņos - Jelgavā (1992.gadā), bet divos nākamajos gados tie rīkoti tieši Ozolniekos. Sacensības bijušas visai iecienītas tāpat kā vēsturiskais Ozolnieku maratons, pulcējot kuplu skaitu skrējēju no dažādām Latvijas vietām un ārvalstīm, akcentē pasākuma organizators, skrējēju kluba «Ozolnieki» vadītājs Juris Bērziņš.

Lasīt tālāk
111_tallina.jpg

Atmiņas par Tallinas maratonu(3)

19.10.2011. 11:40

Ir pagājusi sacensībām bagāta vasara un ir pienācis skriešanas sezonas beigu posms. Tāpēc MARATONA KLUBS vēlējās sapulcināt savus kluba biedrus un ar Nike palīdzību (Nike sedza autobusa izdevumus) noorganizēja braucienu uz kaimiņu zemi, uz Igauniju uz SEB Tallinas maratonu.
Piepildīt autobusu ar skriet gribētājiem nesagādāja nekādas problēmas un visas vietas(48) nedēļas laikā jau bija aizņemtas. Lielākā daļa no skrējējiem bija jau pazīstami no pavasara brauciena uz Prāgu, bet bija patīkami redzēt mūsu pulkā arī vairākas jaunas sejas! Mūsu vidū bija 5 maratona skrējēji, 27 pusmaratona skrējēji, 7 10km skrējēji un 1 nūjotāja, kā arī daži līdzjutēji. Tā nu mēs visi draudzīgi devāmies ceļā, lai 11. septembrī piedalītos SEB Tallinas maratonā.

Lasīt tālāk
110_skrien latvija_logo.jpg

Noslēdzies skrējienu seriāls Skrien Latvija 2011(2)

19.10.2011. 10:59

Sestdien, 15. oktobrī, ar Siguldas Sports2000 pusmaratonu noslēdzās skrējienu seriāls „Skrien Latvija” sezona, kurā ietilpa pazīstamākie, apmeklētākie un skaistākie Latvijas pusmaratoni un tautas skrējieni – Rīgas Pusmaratons, Ventspils Piedzīvojumu parka Pusmaratons, Liepājas Pusmaratons, Kuldīgas Pusmaratons, Sportlat Valmieras maratons un Siguldas Pusmaratons.

Lasīt tālāk
109_rudens skrējiens.jpg

VIA Rudens skrējiens Ventspilī(14)

19.10.2011. 09:50

Jā, tieši tā sauksies MARATONA KLUBA organizētais sezonas noslēguma skrējiens Ventspilī, kas notiks 19.novembrī. VIA ir daudzfunkcionāls uzņēmums, kas darbojās ceļu būvē, celtniecības materiālu ražošana un tml. Ar uzņēmuma pakalpojumiem varat iepazīties www.via.com.lv
Skrējiens tiek rīkots jau otro gadu, un šīs būs šajā sezonā pēdējās nopietnās skriešanas sacensības Latvijā, kas varētu pulcināt līdz pat 500 skrējēju. Unikālas šīs sacensības būs ar to, ka starts tiks dots OC Ventspils stadionā, darbojoties lielajam TV ekrānam un skanot mūzikai, savukārt finišs būs vieglatlētikas manēžā. Un pat ja 19.novembra dienā ārā valdīs īsti rudenīgs laiks, jūs finišēsiet komfortablos apstākļos - siltumā ap + 15˚C. Arī atbalstītāji ar pēdējiem uzmudinājumiem varēs jūs sagaidīt vieglatlētikas manēžā, skrējējiem veicot pēdējos aptuveni 100 metrus. Finiša zonā ikvienu dalībnieku sagaidīs mūzika, tēja, putra, Sportland sporta tirdziņš, un tamlīdzīgas lietas.

Lasīt tālāk