Par pieredzi

196_labākie no labākajiem.jpg

Valērijs Žolnerovičs gatavs labot Ventspils trases rekordu!(4)

31.05.2012. 15:08

Daudzi man jautā, kuri no Latvijas labākiem skrējējiem skries 16.jūnijā Ventspilī? Domāju, ka būs visi labākie, izņemot Jeļenu un Aleksandru Prokopčukus. Kad sacensībām reģistrējās Latvijas rekordists pusmaratonā Valerijs Žolnerovičs, jautāju viņam, kādi mērķi Ventspilī? Viņš atbildēja neminstinoties: Labošu trases rekordu, un braukšu mājās ar papildus 500 Ls, ko uzvārētājam un uzvarētājai, ja tiks labots trases rekords dāvina Ventspils tranzītbiznesa pārstāvis „VK Tranzīts”. Pašlaik trases rekords vīriešiem pieder Krievijas sportistam Dmitrijam Lūkinam 1st 7min 57sec, savukārt sievietēm labākais sasniegums vēl aizvien pieder pirmā skrējiena uzvarētājai Jeļenai Prokopčukai 1st 14min 34sec.

Lasīt tālāk
194_storing-balloons__16261_zoom.jpg

3.Ventspils Piedzīvojuma Parka Pusmaratona tempa turētāji!(15)

28.05.2012. 13:59

16. jūnijā Ventspils Piedzīvojuma Parka Pusmaratona trasē skrējēju ērtībai tempa turēšanu nodrošinās MARATONA KLUBA skrējēji. Pusmaratona tempa turētāju jeb tempotāju plānotie finiša laiki ir: 1h35min; 1h45min un 2h. Meklējiet savu plānoto laiku, lai iepazītos ar savu tempa turētāju komandu!

Lasīt tālāk
192_091.jpg

Piecpadsmit gados Pirmais pusmaratons!(4)

25.05.2012. 09:36

Ventspilnieks, Uvis Jānis Balinskis, mūsu kluba dalībnieka Sandra Balinska dēls, svētdien, 20.maijā piedalījās Rīgas maratonā un noskrēja savu pirmo pusmaratonu (ar ļoti labu rezultātu 01:55:35), un jau vakarā atrakstīja mums, kā viņam bija gājis un kādas sajūtas viņš ir saņēmis. Un tagad vēstule:
„Man ir 15 gadi. Sportoju jau no 3 gadu vecuma un no četru gadu vecuma trenējos un spēlēju hokeju. Šogad spēlējot Latvijas bērnu jaunatnes čempionātā U-16 grupā Tukuma komandas sastāva izcīnījām sudraba medaļas.

Lasīt tālāk
170_oreman foto2.jpg

Par puisi, kurš skrien savādos apavos (vairāk pazīstams kā OreMan)(31)

09.04.2012. 09:46

To, ka Edgars skrien savādākos apavos nevar neievērot. Pirmo reizi ieraugot, brīnījos un nodomāju, kas viņam ir kājās. Biju dzirdējusi, ka ir cilvēki, kuri skrien minimālajos apavos vai pat basām kājām. Uzrakstīju Edgaram e-pastā vēstuli un tā arī pajautāju, kāpēc Tu skrien minimālajos apavos un kāpēc?

Tālāk Edgara atbilde.

Lasīt tālāk
159_pusmaratons0255.jpg

Kāpēc un kā mēs skrienam - Sandris Balinskis(8)

29.02.2012. 09:32

Ja man prasītu noraksturot Sandri, tad teiktu, ka viņš ir noslēgts, nosvērts, mazrunīgs, bet pirms sacensībām vienmēr apbrīnoju viņa mierīgumu, nosvērtību, varētu teikt „angļa” mieru. Bet gandrīz divu stundu saruna ar Sandri mainīja manus uzskatus pa 180 grādiem. Viņš ir piedalījies Rīgā 6 stundu skrējienā, piedalījies pirmajā „Stipro skrējienā”, regulāri piedalījies zemessardzes rīkotajās sacensībās – vīru spēlēs, skrējis maratonu Ungārijā Eiropas čempionātā veterāniem vairāk kā + 30 grādos, ir ziemas peldētājs jeb „ronis” u.t.t. Viens no viņa mērķiem ir kādreiz noskriet ultramaratonu. Viņam patīk sevi izaicināt, pārbaudīt sevi, savas spējas, pārvarēt sevi, aktīvi visur piedalīties, nospraust mērķi un to sasniegt. Šoreiz varētu piekrist senlatviešu sakāmvārdam – tie klusie ūdeņi, tie dziļākie.

Lasīt tālāk
154_mercola-night-day.jpg

Kad labāk mums skriet? No rīta vai vakarā? (9)

20.02.2012. 12:34

Kopš pati (Ilze V) esmu sākusi skriet man rodas dažādi jautājumi, protams, par skriešanu. Protams ir lietas, ko vari izlasīt grāmatās, bet ir lietas, kas ir interesanti uzzināt no cilvēkiem, kuriem ir pašiem sava pieredze. Viens jautājums man neliek mieru jau ilgāku laiku un nolēmu uzaicināt un parunāties ar vienu no vieglatlētikas treneriem Arno Kiršteinu, kurš pats skrien jau vairāk kā 40 gadus, ir mūsu Aigara treneris un joprojām trenē bērnus.

Lasīt tālāk
153_dsc03973.jpg

Dažas interesantas lietas(9)

18.02.2012. 20:28

Atgriežoties no skriešanas nometnes Portugālē, man daudzi jautā: Ko jaunu uzzināji par skriešanu, par vingrojumiem, par ēšanu utt. Diezgan daudz jau esmu aprakstījis un izstāstījis, un visu jau nevar aprakstīt, taču atcerējos dažus sīkumus, kuri man liekās noderīgi.

Lasīt tālāk
148_1 bilde.jpg

Pēdējā intervija no Portugāles – ar Jāni Višķeru(8)

29.01.2012. 12:01

Iepriekšējā intervija ar Valēriju un Innu bija domāta tiem, kas jau skrien, un gatavojas jauniem rekordiem, taču ar Jāni Višķeru parunāsim par iesācējiem, kas vēl nav spēruši pirmo soli skriešanā un tikai to gatavojās darīt. Kāpēc izvēlējos sarunai Jāni? Pirmais, viņš man te dzīvo blakus mājā Portugālē, otrkārt, Jānis šogad beidz Latvija Universitātes bakalaura studijas Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē, topošais treneris un pedagogs, treškārt, domāju ka Jānis pašlaik Latvijā ir vienīgais (viens no dažiem noteikti), kurš varētu skriet tik pat ātri kā Valērijs, Jāņa labākais rezultāts pusmaratonā ir 1:07,11 (neskatoties, ka nomaldījās trasē), ceturtkārt, Jānis ir vienkārši patīkams sarunas biedrs.
Tēma – SKAISTI BEZ DIĒTAS!
Ķeramies klāt jautājumiem:

Lasīt tālāk
144_dsc03872.jpg

Atziņas par treniņa nometni Portugālē(5)

18.01.2012. 22:09

Esmu jau laikam nedaudz par daudz aizrāvies ar savu hobiju, taču kaut kad septembrī, no trenera Jura Beļinska nāca piedāvājums, vai negribu kādu nedēļu ziemā paskriet Portugālē, paskaitīju cik tas maksā, ilgi domāju un nolēmu, ka vajadzētu pamēģināt, un tad būtu skaidrība, ko tad tie skrējēji Portugālē dara un vai tam ir jēga mana līmeņa skrējējiem! Dzīvojos par Portugāli, no 5.janvāra, apmēram 40km no mums zināmās Faro, ciematiņā ar nosaukumu Acoteias, šeit dzīvo arī Prokopčuki, Žolnerovičs, Krievijas, Horvātijas, Igaunijas un citu izlašu dalībnieki pusgarajās un garajās distancēs skriešanā un soļošanā.

Lasīt tālāk
143_dsc_2172.jpg

Iesācējiem un ne tikai par skriešanas dienasgrāmatu(11)

17.01.2012. 12:04

Kas ir skriešanas dienasgrāmata? Iesākt rakstīt skriešanas dienasgrāmatu prasa papildus laiku, bet pēc dažām nedēļām varbūt sāksiet gūt labumu no tā. Daudziem skrējējiem skriešanas pieraksti sākas kā vienkāršs pieraksts piezīmju blociņā, bet ar laiku pāraug personiskā un ilglaicīgā skriešanas dienasgrāmatā. Skriešanas dienasgrāmata ir vieta, kur Jūs atzīmējat savus skrējienus. Lielākā daļa skrējēju pieraksta datumu, vietu, attālumu, laiku un vispārējās sajūtas par skrējienu, bet varam pierakstīt arī informāciju par laika apstākļiem un reljefu. Kad ar laiku būsiet apradis ar savu skriešanas dienasgrāmatu, tas var pāraugt īstā dienasgrāmatā, kurā var ietvert ne tikai skriešanas detaļas, bet arī sarunas, domas, idejas, kuras ienāk prātā skrienot.

Lasīt tālāk