Par pieredzi

132_dsc03188.jpg

Gada atzinība sportā 2011(16)

10.12.2011. 21:21

Vakar, 9.decembrī bijām Ventspils Kultūras centrā, kur notika „Gada atzinība sportā ” balvas pasniegšana. Balvas sportistiem un sporta darbiniekiem tiek pasniegtas par sasniegumiem sportā un Ventspils pilsētas vārda popularizēšanu Latvijā un Pasaulē. Šogad „Gada atzinība sportā 2011” septiņās nominācijās, kopā bija saņemti vairāk nekā 300 ieteikumi, kuri tika sakārtoti atbilstoši nominācijām, un uz balvām kopumā pretendēja 43 cilvēki Balvas tika pasniegtas 7 nominācijās: Labākais sportists, Labākā sportiste, Labākais treneris, Cerība sportā, Paraugs sportā, Entuziasts sportā, Mūža ieguldījums sportā. Atbilstoši nolikumam, iedzīvotāju izvirzītos kandidātus izvērtēja Ventspils pilsētas domes Sporta komisija, bet galējo lēmumu atzinības piešķiršanai pieņēma Ventspils pilsētas domes Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komiteja.

Lasīt tālāk
125_uzturs.jpg

Iesācējiem un ne tikai par 7 dienām pirms starta(14)

28.11.2011. 11:16

Kad kādu laiku jau esam skrējuši, iegādājušies kārtīgus skriešanas apavus, mēs sākam domāt par piedalīšanos kādās skriešanas sacensībās. Bet tad mūs sāk mākt uztraukums, kā tad aizvadīt šo pēdējo nedēļu līdz sacensībām? Kā ar treniņiem? Kā ar uzturu? Ko ēst sacensību rītā?
Līdz sacensību startam atlikusi tikai nedēļa, kas ir pēdējais sagatavošanās posms. Mūsu treniņu plānos ir viens vai divi viegli treniņi un lielākā uzmanība tiek veltīta sagatavošanās darbiem sacensībās. Mums ir jāatļauj savam ķermenim atpūsties, lai nogurums netraucētu sacensību dienā. Laba masāža nedēļas vidū varētu palīdzēt atslābināties un sagatavoties pirms starta. Mēģinām ieplānot darbus tā, lai atliek laika veselīgam miegam (8-10 stundas).

Lasīt tālāk
122_abi.jpg

Raksts Nr.2 no rakstu sērijas: Kāpēc un kā mēs skrienam – Santa Feldmane un Ruslans Šuļga(12)

23.11.2011. 10:00

 

Nolēmu nointervēt šos divus jaunos cilvēkus, jo tikai dažas dienas atpakaļ, viņi stāvēja kopā, MARATONA KLUBA noslēguma ballē, saņemot visu aplausus, jo tieši viņi bija labākie 2011.gada neformālā MARATONA KLUBA reitingā, saņemot NIKE un MARATONA KLUBA sarūpētās balvas! Šogad tiešām, šis kluba reitings bija neformāls, kas tika „ieslēgts” tikai oktobrī, taču nākošā gadā viss būs pa nopietno, viss sāksies 1.janvārī, un beigsies 31.decembrī, ar apbalvošanu Vecgada skrējienā Ventspilī, apbalvosim 6 labākos, gan vīriešus, gan sievietes. Sekojiet līdzi savam reitingam!
Atgriežoties pie intervējamiem, es dzirdēju no abiem kaut ko tādu: „Mums vienkārši patīk skriet, Mūsu rezultāti ir atkarīgi tikai no Mūsu darba, no Mūsu ieguldījuma, no Mūsu attieksmes! Skriešana Mūsu dzīvē ir ieņēmusi nozīmīgu lomu, Mēs vēlamies sasniegt aizvien jaunus mērķus!”

Lasīt tālāk
120_1.jpg

Iesācējiem un ne tikai par iesildīšanos un atsildīšanos(7)

14.11.2011. 10:21

Kā iesildīties? Kas ir iesildīšanās? Vai tā ir neatņemama skriešanas sastāvdaļa? Cik ilgi jāiesildās? Šādi un līdzīgi jautājumi rodas cilvēkiem, kuri ir sākuši skriet.
Daudzi no mums neuzskata iesildīšanos pirms fiziskas slodzes par nozīmīgu un nepieciešamu. Diemžēl, gan nelielas, gan ļoti sāpīgas un ilgstoši ārstējamas traumas tiek iegūtas pateicoties tam, ka ķermenis nav sagatavots lielai, pēkšņai slodzei. Lai organisms varētu efektīvi sākt strādāt iecerētajā režīmā, pirms sportiskajām aktivitātēm tas ir jāsagatavo slodzei, un tieši tāpat, lai organismam pēkšņi neiestātos šoks, kad skrējiens strauji tiek nobeigts, organisms pēc skrējiena atkal ir jāsagatavo miera stāvoklim. Šos sagatavošanās procesus, tad arī var uzskatīt par to, ko mēs pazīstam kā iesildīšanos un atsildīšanos. Tā nepieciešama ne tikai visām muskuļu grupām un locītavu saitēm, bet arī sirdij un plaušām.

Lasīt tālāk
117_w-nike-shox-turbo-0909-001.jpg

Iesācējiem un ne tikai par skriešanas apaviem(10)

06.11.2011. 19:06

Šis raksts vairāk ir domāts skrējējiem – iesācējiem. Ko vajadzētu ņemt vērā, izvēloties skriešanas apavus? Tātad, lai sāktu nodarboties ar skriešanu ir vajadzīgi kārtīgi skriešanas apavi. Ja gribi skriet daudz un bieži, tad tev jāzina viss par skriešanas apaviem. Skriešana var radīt nopietnu slodzi locītavām un mugurai, tāpēc svarīgi izvēlēties labus skriešanas apavus. Kā pazīt labus apavus? Gandrīz visiem skriešanas apaviem ir gaisa caurlaidīgs virsmas materiāls, daudziem tas ir pat no sietiņmateriāla. Mazāk nekā citos apavos svīst kājas, samazinās risks, ka sakrājušos sviedru dēļ āda kļūs mikla un sāks berzties pret kurpi, radot tulznas. Zolē papēža daļā ir iestrādāts materiāls amortizācijai, kas sargā locītavas no traumām un iekaisuma veidošanās. Apavu ražotāji ir izstrādājuši vairākas tehnoloģijas, kas padara skrējienu vieglāku un mazina traumu risku. Neizvēlamies apavus tikai pēc krāsas, cenas un svara. Nevarētu arī izvēlēties to pašu modeli, ar ko skrien draugi, jo draugiem, iespējams, ir pilnīgi atšķirīgs skriešanas stils un pēdas tips. Izvēlamies apavus konkrētam sporta veidam un apava izmērs jāizvēlas nedaudz lielāks — 0,5 līdz 1 cm. Ja apavi ir par mazu, pēda pareizi nevar funkcionēt, un rezultātā var pat pazaudēt nagus (to mēs taču negribam). Ielāgojam, ka apavi nekalpos mūžīgi.

Lasīt tālāk
116_ilze Ķīkule, 0080, 31.07.2012.jpg

Raksts Nr.1 no rakstu sērijas: Kāpēc un kā mēs skrienam - Ilze Ķīkule(7)

31.10.2011. 12:02

Šovasar vienā no Maratona kluba koptreniņiem ievēroju meiteni. Viņai mugurā bija NORDEA Rīgas maratona krekliņš un es nodomāju, viņa ir noskrējusi šogad maratonu un mani sāka mākt ziņkārība, kas liek cilvēkiem saņemties un darīt trakas lietas, jo maratons man šķiet kaut kas tāds – liels, neiespējams un nesasniedzams, tas taču ir 42 kilometri. Kādu dienu skrienot man radās doma (skrienot vienmēr rodas foršas idejas) tuvāk iepazīties ar šo meiteni, jo koptreniņos un kopīgos braucienos uz sacensībām nesanāk tā parunāties. Un tā mēģināju sazināties un uzaicināt Ilzi uz kopīgu parunāšanos par skriešanu. Tas ir Ilzes stāsts par mums skrējējiem atkal tik kopīgo tēmu – kāpēc es skrienu un ko skriešana ir man devusi, un kāpēc maratons. Pēc sarunas sapratu, ka Ilze neapstāsies, turpinās skriet un iedvesmos citus sākt skriet.

Lasīt tālāk
36_p9190101.jpg

Gunta Grīnvalda pirmais maratons(8)

20.09.2010. 10:54

Talsinieks, Guntis Grīnvalds, vakar Valmierā, noskrēja savu pirmo maratonu (ar ļoti cienījamu rezultātu 3:49,05 bruto laiks), un jau vakarā atrakstīja mums, kā viņam bija gājis un kādas sajūtas viņš ir saņēmis. Domājam, ka tuvākā laikā izveidosim sadaļu, IEDVEMOJOŠIE STĀSTI, kur visi kluba dalībnieki varēs nopublicēt savas sajūtas, padomus, izmaksas, idejas un visu pārējo par skriešanu. Ja jums šādi stāsti ir, sūtiet tos man, andrisvalerts@gmail.com, pievienojot arī fotogrāfiju.

Un tagad Gunta vēstule:

 

Lasīt tālāk