Par pieredzi

117_w-nike-shox-turbo-0909-001.jpg

Iesācējiem un ne tikai par skriešanas apaviem(10)

06.11.2011. 19:06

Šis raksts vairāk ir domāts skrējējiem – iesācējiem. Ko vajadzētu ņemt vērā, izvēloties skriešanas apavus? Tātad, lai sāktu nodarboties ar skriešanu ir vajadzīgi kārtīgi skriešanas apavi. Ja gribi skriet daudz un bieži, tad tev jāzina viss par skriešanas apaviem. Skriešana var radīt nopietnu slodzi locītavām un mugurai, tāpēc svarīgi izvēlēties labus skriešanas apavus. Kā pazīt labus apavus? Gandrīz visiem skriešanas apaviem ir gaisa caurlaidīgs virsmas materiāls, daudziem tas ir pat no sietiņmateriāla. Mazāk nekā citos apavos svīst kājas, samazinās risks, ka sakrājušos sviedru dēļ āda kļūs mikla un sāks berzties pret kurpi, radot tulznas. Zolē papēža daļā ir iestrādāts materiāls amortizācijai, kas sargā locītavas no traumām un iekaisuma veidošanās. Apavu ražotāji ir izstrādājuši vairākas tehnoloģijas, kas padara skrējienu vieglāku un mazina traumu risku. Neizvēlamies apavus tikai pēc krāsas, cenas un svara. Nevarētu arī izvēlēties to pašu modeli, ar ko skrien draugi, jo draugiem, iespējams, ir pilnīgi atšķirīgs skriešanas stils un pēdas tips. Izvēlamies apavus konkrētam sporta veidam un apava izmērs jāizvēlas nedaudz lielāks — 0,5 līdz 1 cm. Ja apavi ir par mazu, pēda pareizi nevar funkcionēt, un rezultātā var pat pazaudēt nagus (to mēs taču negribam). Ielāgojam, ka apavi nekalpos mūžīgi.

Lasīt tālāk
116_ilze Ķīkule, 0080, 31.07.2012.jpg

Raksts Nr.1 no rakstu sērijas: Kāpēc un kā mēs skrienam - Ilze Ķīkule(7)

31.10.2011. 12:02

Šovasar vienā no Maratona kluba koptreniņiem ievēroju meiteni. Viņai mugurā bija NORDEA Rīgas maratona krekliņš un es nodomāju, viņa ir noskrējusi šogad maratonu un mani sāka mākt ziņkārība, kas liek cilvēkiem saņemties un darīt trakas lietas, jo maratons man šķiet kaut kas tāds – liels, neiespējams un nesasniedzams, tas taču ir 42 kilometri. Kādu dienu skrienot man radās doma (skrienot vienmēr rodas foršas idejas) tuvāk iepazīties ar šo meiteni, jo koptreniņos un kopīgos braucienos uz sacensībām nesanāk tā parunāties. Un tā mēģināju sazināties un uzaicināt Ilzi uz kopīgu parunāšanos par skriešanu. Tas ir Ilzes stāsts par mums skrējējiem atkal tik kopīgo tēmu – kāpēc es skrienu un ko skriešana ir man devusi, un kāpēc maratons. Pēc sarunas sapratu, ka Ilze neapstāsies, turpinās skriet un iedvesmos citus sākt skriet.

Lasīt tālāk
36_p9190101.jpg

Gunta Grīnvalda pirmais maratons(8)

20.09.2010. 10:54

Talsinieks, Guntis Grīnvalds, vakar Valmierā, noskrēja savu pirmo maratonu (ar ļoti cienījamu rezultātu 3:49,05 bruto laiks), un jau vakarā atrakstīja mums, kā viņam bija gājis un kādas sajūtas viņš ir saņēmis. Domājam, ka tuvākā laikā izveidosim sadaļu, IEDVEMOJOŠIE STĀSTI, kur visi kluba dalībnieki varēs nopublicēt savas sajūtas, padomus, izmaksas, idejas un visu pārējo par skriešanu. Ja jums šādi stāsti ir, sūtiet tos man, andrisvalerts@gmail.com, pievienojot arī fotogrāfiju.

Un tagad Gunta vēstule:

 

Lasīt tālāk