Par pieredzi

153_dsc03973.jpg

Dažas interesantas lietas(9)

18.02.2012. 20:28

Atgriežoties no skriešanas nometnes Portugālē, man daudzi jautā: Ko jaunu uzzināji par skriešanu, par vingrojumiem, par ēšanu utt. Diezgan daudz jau esmu aprakstījis un izstāstījis, un visu jau nevar aprakstīt, taču atcerējos dažus sīkumus, kuri man liekās noderīgi.

Lasīt tālāk
148_1 bilde.jpg

Pēdējā intervija no Portugāles – ar Jāni Višķeru(8)

29.01.2012. 12:01

Iepriekšējā intervija ar Valēriju un Innu bija domāta tiem, kas jau skrien, un gatavojas jauniem rekordiem, taču ar Jāni Višķeru parunāsim par iesācējiem, kas vēl nav spēruši pirmo soli skriešanā un tikai to gatavojās darīt. Kāpēc izvēlējos sarunai Jāni? Pirmais, viņš man te dzīvo blakus mājā Portugālē, otrkārt, Jānis šogad beidz Latvija Universitātes bakalaura studijas Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē, topošais treneris un pedagogs, treškārt, domāju ka Jānis pašlaik Latvijā ir vienīgais (viens no dažiem noteikti), kurš varētu skriet tik pat ātri kā Valērijs, Jāņa labākais rezultāts pusmaratonā ir 1:07,11 (neskatoties, ka nomaldījās trasē), ceturtkārt, Jānis ir vienkārši patīkams sarunas biedrs.
Tēma – SKAISTI BEZ DIĒTAS!
Ķeramies klāt jautājumiem:

Lasīt tālāk
144_dsc03872.jpg

Atziņas par treniņa nometni Portugālē(5)

18.01.2012. 22:09

Esmu jau laikam nedaudz par daudz aizrāvies ar savu hobiju, taču kaut kad septembrī, no trenera Jura Beļinska nāca piedāvājums, vai negribu kādu nedēļu ziemā paskriet Portugālē, paskaitīju cik tas maksā, ilgi domāju un nolēmu, ka vajadzētu pamēģināt, un tad būtu skaidrība, ko tad tie skrējēji Portugālē dara un vai tam ir jēga mana līmeņa skrējējiem! Dzīvojos par Portugāli, no 5.janvāra, apmēram 40km no mums zināmās Faro, ciematiņā ar nosaukumu Acoteias, šeit dzīvo arī Prokopčuki, Žolnerovičs, Krievijas, Horvātijas, Igaunijas un citu izlašu dalībnieki pusgarajās un garajās distancēs skriešanā un soļošanā.

Lasīt tālāk
143_dsc_2172.jpg

Iesācējiem un ne tikai par skriešanas dienasgrāmatu(11)

17.01.2012. 12:04

Kas ir skriešanas dienasgrāmata? Iesākt rakstīt skriešanas dienasgrāmatu prasa papildus laiku, bet pēc dažām nedēļām varbūt sāksiet gūt labumu no tā. Daudziem skrējējiem skriešanas pieraksti sākas kā vienkāršs pieraksts piezīmju blociņā, bet ar laiku pāraug personiskā un ilglaicīgā skriešanas dienasgrāmatā. Skriešanas dienasgrāmata ir vieta, kur Jūs atzīmējat savus skrējienus. Lielākā daļa skrējēju pieraksta datumu, vietu, attālumu, laiku un vispārējās sajūtas par skrējienu, bet varam pierakstīt arī informāciju par laika apstākļiem un reljefu. Kad ar laiku būsiet apradis ar savu skriešanas dienasgrāmatu, tas var pāraugt īstā dienasgrāmatā, kurā var ietvert ne tikai skriešanas detaļas, bet arī sarunas, domas, idejas, kuras ienāk prātā skrienot.

Lasīt tālāk
140_apkalns.jpg

7 atziņas no 42 kilometriem – Kārlis Apkalns(6)

10.01.2012. 16:13

Nejauši internetā atradu interesantu lapu, kurā izlasīju aizraujošu rakstu. Izlasīju, un visu laiku domāju, ka būtu interesanti uzrakstīt raksta autoram (tuvāk iepazīties). Uzrakstīju Kārlim par to, ka man iepatikās viņa raksts un, ka būtu interesanti publicēt mūsu kluba lapā un bija patīkami saņemt apstiprinošu atbildi. Tālāk Kārļa atziņas gatavojoties pirmajam maratonam no viņa lapas (www.apkalns.lv) un varbūt kāda no viņa atziņām būs noderīga mūsu kluba biedriem, kuri gatavojas savam pirmajam maratonam.

Lasīt tālāk
132_dsc03188.jpg

Gada atzinība sportā 2011(16)

10.12.2011. 21:21

Vakar, 9.decembrī bijām Ventspils Kultūras centrā, kur notika „Gada atzinība sportā ” balvas pasniegšana. Balvas sportistiem un sporta darbiniekiem tiek pasniegtas par sasniegumiem sportā un Ventspils pilsētas vārda popularizēšanu Latvijā un Pasaulē. Šogad „Gada atzinība sportā 2011” septiņās nominācijās, kopā bija saņemti vairāk nekā 300 ieteikumi, kuri tika sakārtoti atbilstoši nominācijām, un uz balvām kopumā pretendēja 43 cilvēki Balvas tika pasniegtas 7 nominācijās: Labākais sportists, Labākā sportiste, Labākais treneris, Cerība sportā, Paraugs sportā, Entuziasts sportā, Mūža ieguldījums sportā. Atbilstoši nolikumam, iedzīvotāju izvirzītos kandidātus izvērtēja Ventspils pilsētas domes Sporta komisija, bet galējo lēmumu atzinības piešķiršanai pieņēma Ventspils pilsētas domes Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komiteja.

Lasīt tālāk
125_uzturs.jpg

Iesācējiem un ne tikai par 7 dienām pirms starta(14)

28.11.2011. 11:16

Kad kādu laiku jau esam skrējuši, iegādājušies kārtīgus skriešanas apavus, mēs sākam domāt par piedalīšanos kādās skriešanas sacensībās. Bet tad mūs sāk mākt uztraukums, kā tad aizvadīt šo pēdējo nedēļu līdz sacensībām? Kā ar treniņiem? Kā ar uzturu? Ko ēst sacensību rītā?
Līdz sacensību startam atlikusi tikai nedēļa, kas ir pēdējais sagatavošanās posms. Mūsu treniņu plānos ir viens vai divi viegli treniņi un lielākā uzmanība tiek veltīta sagatavošanās darbiem sacensībās. Mums ir jāatļauj savam ķermenim atpūsties, lai nogurums netraucētu sacensību dienā. Laba masāža nedēļas vidū varētu palīdzēt atslābināties un sagatavoties pirms starta. Mēģinām ieplānot darbus tā, lai atliek laika veselīgam miegam (8-10 stundas).

Lasīt tālāk
122_abi.jpg

Raksts Nr.2 no rakstu sērijas: Kāpēc un kā mēs skrienam – Santa Feldmane un Ruslans Šuļga(12)

23.11.2011. 10:00

 

Nolēmu nointervēt šos divus jaunos cilvēkus, jo tikai dažas dienas atpakaļ, viņi stāvēja kopā, MARATONA KLUBA noslēguma ballē, saņemot visu aplausus, jo tieši viņi bija labākie 2011.gada neformālā MARATONA KLUBA reitingā, saņemot NIKE un MARATONA KLUBA sarūpētās balvas! Šogad tiešām, šis kluba reitings bija neformāls, kas tika „ieslēgts” tikai oktobrī, taču nākošā gadā viss būs pa nopietno, viss sāksies 1.janvārī, un beigsies 31.decembrī, ar apbalvošanu Vecgada skrējienā Ventspilī, apbalvosim 6 labākos, gan vīriešus, gan sievietes. Sekojiet līdzi savam reitingam!
Atgriežoties pie intervējamiem, es dzirdēju no abiem kaut ko tādu: „Mums vienkārši patīk skriet, Mūsu rezultāti ir atkarīgi tikai no Mūsu darba, no Mūsu ieguldījuma, no Mūsu attieksmes! Skriešana Mūsu dzīvē ir ieņēmusi nozīmīgu lomu, Mēs vēlamies sasniegt aizvien jaunus mērķus!”

Lasīt tālāk
120_1.jpg

Iesācējiem un ne tikai par iesildīšanos un atsildīšanos(7)

14.11.2011. 10:21

Kā iesildīties? Kas ir iesildīšanās? Vai tā ir neatņemama skriešanas sastāvdaļa? Cik ilgi jāiesildās? Šādi un līdzīgi jautājumi rodas cilvēkiem, kuri ir sākuši skriet.
Daudzi no mums neuzskata iesildīšanos pirms fiziskas slodzes par nozīmīgu un nepieciešamu. Diemžēl, gan nelielas, gan ļoti sāpīgas un ilgstoši ārstējamas traumas tiek iegūtas pateicoties tam, ka ķermenis nav sagatavots lielai, pēkšņai slodzei. Lai organisms varētu efektīvi sākt strādāt iecerētajā režīmā, pirms sportiskajām aktivitātēm tas ir jāsagatavo slodzei, un tieši tāpat, lai organismam pēkšņi neiestātos šoks, kad skrējiens strauji tiek nobeigts, organisms pēc skrējiena atkal ir jāsagatavo miera stāvoklim. Šos sagatavošanās procesus, tad arī var uzskatīt par to, ko mēs pazīstam kā iesildīšanos un atsildīšanos. Tā nepieciešama ne tikai visām muskuļu grupām un locītavu saitēm, bet arī sirdij un plaušām.

Lasīt tālāk
117_w-nike-shox-turbo-0909-001.jpg

Iesācējiem un ne tikai par skriešanas apaviem(10)

06.11.2011. 19:06

Šis raksts vairāk ir domāts skrējējiem – iesācējiem. Ko vajadzētu ņemt vērā, izvēloties skriešanas apavus? Tātad, lai sāktu nodarboties ar skriešanu ir vajadzīgi kārtīgi skriešanas apavi. Ja gribi skriet daudz un bieži, tad tev jāzina viss par skriešanas apaviem. Skriešana var radīt nopietnu slodzi locītavām un mugurai, tāpēc svarīgi izvēlēties labus skriešanas apavus. Kā pazīt labus apavus? Gandrīz visiem skriešanas apaviem ir gaisa caurlaidīgs virsmas materiāls, daudziem tas ir pat no sietiņmateriāla. Mazāk nekā citos apavos svīst kājas, samazinās risks, ka sakrājušos sviedru dēļ āda kļūs mikla un sāks berzties pret kurpi, radot tulznas. Zolē papēža daļā ir iestrādāts materiāls amortizācijai, kas sargā locītavas no traumām un iekaisuma veidošanās. Apavu ražotāji ir izstrādājuši vairākas tehnoloģijas, kas padara skrējienu vieglāku un mazina traumu risku. Neizvēlamies apavus tikai pēc krāsas, cenas un svara. Nevarētu arī izvēlēties to pašu modeli, ar ko skrien draugi, jo draugiem, iespējams, ir pilnīgi atšķirīgs skriešanas stils un pēdas tips. Izvēlamies apavus konkrētam sporta veidam un apava izmērs jāizvēlas nedaudz lielāks — 0,5 līdz 1 cm. Ja apavi ir par mazu, pēda pareizi nevar funkcionēt, un rezultātā var pat pazaudēt nagus (to mēs taču negribam). Ielāgojam, ka apavi nekalpos mūžīgi.

Lasīt tālāk